Dva zápasy stačily a Frýdek-Místek "B" postupuje do finále Krajské ligy mužů!
Sobotní odpoledne bylo ve Frýdku-Místku ve znamení 2. semifinálového střetnutí mezi béčkem Frýdku-Místku a Bohumínem. Ve hře byly pouze dvě možnosti. V případě výhry Bosporu by se série vrátila k rozhodujícímu utkání na led do Bohumína no a ta lepší a očekávanější byl postup rysů do finále.
2. Semifinále, sobota 7.3.2020, Hala Polárka
7:3
3:2, 2:0, 2:1
Horváth – Dobečka, Golasovský, Kocurek, A. Valíček (A), Konderla, Bulava, M. Valíček, Popelář – Vacula, Puzoň, Heralt, Vančo-Minařík, Mičulka, Fiala (C), Fojtík, Indrst, Janík, Ševčík, Carbol Trenéři: Tomáš Snášel a René Slanina, vedoucí: Martin Flok
HC BOSPOR Bohumín
Svoboda – Nytra, Besta, Dusík, Javín (A), Dvořák, Prokop (A), Ovčáří – Buba, Kameníček, Ivan (C), Bilík, Chaloupka, Špak, Kropka, Pavelek, Černín, Putniorz Trenér: Marek Ivan, vedoucí: Marcela Ovčařová
3. Vacula (Vančo-Minařík), 5. Puzoň (Valíček), 17. Mičulka (Valíček, Indrst), 27. Bulava (Mičulka), 32. Heralt (Puzoň), 54. Fojtík (Carbol, Vacula), 60. Vančo-Minařík (Bulava)
5. Kropka (Černín), 6. Ovčaří (Kropka, Javín), 50. Chaloupka (TS)
Vyloučení: 4:11
Využití: 2:0
Tresty: Dusík 10 minut, Prokop 10 minut + trest do konce utkání (oba Bohumín)
Rozhodčí: Lukáš Janda, Jiří Jeřábek, Alexandr Kapitanov, Martin Piskoř
Diváci: 391
Tomáš Snášel (trenér HC Frýdek-Místek "B": „Máme radost, že jsme semifinálovou sérii zvládli odehrát v nejkratším možném termínu a postoupit. Byla to zaslouženě vyhraná série, ve které kluci opět hráli výborně. Plnili si svoje úkoly a odměnou jim je účast ve finále soutěže. Závěr utkání byl zvládnutý velice dobře. Jsem rád, že se kluci nenechali nijak vyprovokovat nečistou hrou ze strany soupeře, který nám závěr tímto ulehčil. Máme opravdu všichni velkou radost z postupu do finále".

Do utkání vstoupili lépe a aktivněji domácí, kteří se na začátku 3. minuty dostali po zakončení Petra Vaculy do vedení -1:0. Jednobrankové vedení rysům vydrželo do 5. minuty, než se k puku dostal hostující Vojtěch Černín, který rozjásal hrstku fanoušků Bosporu – 1:1. Pouhých 16 vteřin stačilodomácím k tomu, aby to byli právě oni, kdo budou o krok blíž k vítězství. Tentokrát se mezi střelce zapsal Adam Puzoň – 2:1. Jenže ani toto vedení nevydrželo Frýdku-Místku dlouho. V závěru 6. minuty Jan Ovčaří srovnal krok s domácí družinou – 2:2. Po druhém vyrovnání v úvodní periodě se hra vyrovnala a gól i přes vypracované šance už nenabídla. Až konec 17. minuty rozburácel halu Polárka potřetí! Tomáš Mičulka mířil přesně a poslal své spoluhráče potřetí v utkání do jednobrankového vedení – 3:2.

Ve druhé dvacetiminutovce si oba soupeři připravili několik slibných šancí, ale oba brankáři si dokázali poradit. Ve 27. minutě hrál Frýdek-Místek přesilovou hru, ve které poslal Mičulka přesnou přihrávku na hůl Lukáše Bulavy, který kus černé gumy poslal do poloodkryté branky – 4:2. Hosté se pokoušeli o odpověď, která by je vrátila na dostřel, ale Ondřej Horváth byl proti a jejich šance nedošly dál než k němu. Druhou polovinu zápasu nastartoval skvěle Jakub Heralt, jehož rána skončila až za zády Reného Svobody – 5:2. Bohumínští si uvědomovali, že šance na jejich vyrovnání v sérii se začínají vzdalovat a nic na tom nezměnily ani další střelecké pokusy a šance, které zneškodnila buď pozorná domácí obrana nebo strážce brankoviště Horváth. Po druhé siréně odcházeli hráči do šaten za tříbrankového náskoku domácích!

Závěrečná perioda byla slibovala ještě možné drama, ale to hostující tým své šance nedokázal přetavit v gól. Změnu přinesl až závěr 50. minuty, kdy Kocurek zahákoval Chaloupku, který nařízeným trestným střílením nepohrdnul a snížil na 5:3 z pohledu domácích. To však bylo ze strany Bohumína vše. Tříbrankové vedení vrátil na domácí hokejky zpátky Jan Fojtík6:3. S přibývajícím časem si byli hosté vědomí, že jejich letošní cesta Play Off končí v semifinále. Závěr zápasu si navíc místo jakékoli možnosti na gól zkomplikovali zbytečnými vyloučeními. V jednu dobu pobývali na trestné lavici dokonce 4 hráči. Radim Vančo-Minařík s dvojnásobnou početní výhodou naložil, jak nejlépe mohl a dal výsledku konečnou podobu – 7:3.

Hokejisté mužského B týmu HC Frýdek-Místek zvládli i druhé semifinálové utkání a po výhře 4:3 a 7:3 se mohl začít radovat z postupu do finále Krajské ligy mužů. V něm družina Tomáše Snášela a Reného Slaniny narazí na Wolves Český Těšín. Ten si v semifinále poradil se Studénkou rovněž 2:0 na zápasy.

Finále Krajské ligy mužů se hraje na tři vítězná utkání!

1. zápas – sobota 14. 3. 2020 – 16:00HC Frýdek-Místek „B“ vs HC Wolves Český Těšín

2. zápas – pondělí 16. 3. 2020HC Wolves Český Těšín vs HC Frýdek-Místek „B“

3. zápas – středa 18. 3. 2020 – 17:30HC Frýdek-Místek „B“ vs HC Wolves Český Těšín

4. zápas – pátek 20. 3. 2020 (bude se hrát, pokud nebude rozhodnuto)HC Wolves Český Těšín vs HC Frýdek-Místek „B“

5. zápas – neděle 22. 3. 2020 (bude hrát, pokud nebude rozhodnuto)