Rysi mají pět hráčů na zkoušku, tým se chystá na duel s Přerovem
A-tým
V pondělním podvečeru odehrají svěřenci trenéra Vlastimila Wojnara první přípravné utkání před novou sezonou. Rysi se představí od 18 hodin v přerovské MEO Areně.

Už jsou to pomalu dva týdny, kdy naši hokejisté vyjeli na led a pilně se znovu začali připravovat na novou sezonu v Chance lize. Jak jsme naše fanoušky v dřívějšku informovali, s klubem prodloužili smlouvy zkušení útočníci Rostislav Martynek s Milanem Mikulíkem. Fanoušci v našem dresu s rysem na prsou dále uvidí forvardy Davida Klimšu, Lukáše Kaukiče, Dana Przybylu, Vojtěcha Tomiho, Kryštofa Stuchlíka či Michala Matiaška. Z obránců zůstávají Jan Zahradníček, Ondřej Hrachovský, Filip Haman, Jakub Adámek, Šimon Jenáček a Jakub Michálek. Branku Frýdku-Místku bude hájit Ondřej Raszka, který přichází z polského Jastrzębie. Záda mu budou krýt Tomáš Suchánek s Lukášem Danečkem.

Rysi by v nadcházející sezoně rádi pronikli do vyřazovacích bojů a pomoci by jim k tomu mohli i hokejisté, kteří jsou v našem klubu na zkoušku. Ptáte se, kteří hráči že to jsou?

Jedním z nich je například pětadvacetiletý útočník Adam Kofroň, který je starším bratrem nám všem známého Davida Kofroně. Adam je odchovanec kopřivnického hokeje, který svou juniorskou dráhu spojil s třineckými Oceláři. V uplynulé sezoně pomohl 17 góly a 16 asistencemi k postupu Šumperku do druhé nejvyšší hokejové soutěže.

Dalším útočníkem, který bojuje o frýdecko-místecký dres, je rodák ze slovinského Mariboru – Rok Macuch. Ten už v Čechách působí nějakých šest let, když si zahrál za Havířov, Olomouc, Orlovou a naposledy zářil ve 2. lize v barvách Nového Jičína (19+21). Hráč, který plynule hovoří anglicky, česky a slovinsky.

V pořadí třetím zkoušeným útočníkem je odchovanec brněnského hokeje – Ján Blaško. Bezmála dvoumetrový forvard hrával od dorostu ve Vítkovicích, poté si na dva roky vyzkoušel své hokejové štěstí v USA, kde působil v týmu Odessa Jackalopes (NAHL). Poslední jeho štací byla Dukla Trenčín, tedy slovenská nejvyšší soutěž.

A pojďme dále. Čtvrtým útočníkem na zkoušku je Matěj Mach. Dvaadvacetiletý odchovanec Kopřivnice hrál v mládežnickém věku za třinecké Oceláře. V minulé sezoně oblékal dres druholigové Kopřivnice, kde ve 37 zápasech posbíral 23 kanadských bodů (12+11).

Naopak pátý zkoušený hráč má ve svém hokejovém životopise zapsáno, že jeho oblíbeným postem je obránce. A pro frýdecko-místecké fandy nepůjde o jméno zcela neznámé. Vždyť jeho táta Marek v minulosti rysy trénoval, výraznou stopu v našem týmu zanechal i jeho bratr Nick. Ano, asi jste správně vytušili, jde o devatenáctiletého Zacka Malíka. V dorostu a juniorce hrával za Vítkovice, v sedmnácti letech pak odešel na zkušenou do Kanady. V uplynulé sezoně háji barvy amerického celku Muskegon Lumberjack hrající v USHL, když mládežnickému reprezentantovi nevyšly námluvy u plzeňských Indiánů.

Všechny tyto nové tváře byste mohli vidět na ledě v pondělním přípravném střetnutí s přerovskými Zubry. Dle zprávy přerovského klubu, bude ale zápas odehrán za výrazných hygienických a bezpečnostních opatření, do haly bude tedy vpuštěno jen pár stovek diváků, kteří jsou držiteli permanentních vstupenek na zápasy Zubrů.

Utkání HC ZUBR Přerov – HC Frýdek-Místek tak tedy můžete sledovat prostřednictvím textového online přenosu. K dispozici bude na serveru onlajny.com na tomto odkaze .