Rozjetí Hanáci nás porazili doma i podruhé v sezoně
Hokejisté Prostějova se v posledních zápasech drží na vítězné vlně, což potvrdili i na svém ledě. V průběhu střetnutí si vytvořili dokonce čtyřbrankové vedení, naší porážku pak dokázal v závěru střetnutí zmírnit dvěma góly obránce Štěpán Havránek.
27., pondělí 5.12.2022, ZS Prostějov
4:2
2:0, 1:0, 1:2
LHK Jestřábi Prostějov

J. Němeček - Kubeš, Valenta, Benda, Poledna, Poledna, Staněk, Pěnčík, Hamšík - Jiránek, T. Jáchym, Mar. Novák - V. Burian, Ostřížek, Hašek - Slanina, Venkrbec, Jansa - Jandus, Maruna. Trenér: Aleš Totter.

Mokry - Teper, Š. Havránek, Kowalczyk, Zeleňák, Ročák, Sova, Homola - Dostálek, Vrdlovec, Łyszczarczyk - Cezdo, Haas, Hotěk - Ramik, Matěj, Macháček - Klimša, A. Zeman, Geidl. Trenér: Martin Janeček.

3. T. Jáchym (Valenta, Maruna), 18. Mar. Novák (Ostřížek, V. Burian), 28. Venkrbec (Mar. Novák, Jiránek), 49. Mar. Novák (T. Jáchym, Pěnčík)
53. Š. Havránek (Klimša, Geidl), 59. Š. Havránek (A. Zeman)
Vyloučení: 4:3
Využití: 1:1
V oslabení: 0:1
Střely na branku: 38:25 (15:5, 10:12, 13:8)
Zblokované střely: 9:7
Vhazování: 27:23
Rozhodčí: Jaroš, Mejzlík - Komínek, Roupec
Diváci: 715

Aleš Tottter (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Měli jsme dnes dobrý vstup do zápasu a důležitý byl zákrok Pepy Němečka. Ve 2. třetině jsme opět odskočili a na soupeři bylo vidět, že měl v nohách těžký zápas ze soboty, čehož jsme dokázali využít. Velká škoda, že jsme si nechali utéct možnou třetí nulu v řadě a ještě při vlastní přesilovce.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Tak, jak jsem hodnotil i po prohře zápase v Litoměřicích jako jeden z našich nejlepších výkonů v sezoně, dnes musím úplně naopak. Od začátku zápasu nás domácí přebruslili i přehráli. Chybělo tam vlastně téměř vše, co nás vždy zdobilo. Nicméně i takhle špatné výkony do sportu patří a teď bude záležet, na kterých z těch posledních navážeme. Věříme svým hráčům, že to bude ten sobotní z Litoměřic.

Utkáním v Prostějově jsme vstoupili do druhé poloviny základní částí. Na Hané byl v pondělním podvečeru k vidění souboj pátého celku proti šestému.

Vzájemná bilance obou celků je v této sezoně vyrovnaná, a tak se očekávala znovu bitva o každičký metr kluziště. Jestřábi v poslední době však nabrali výbornou formu, když své poslední dva zápasy nejenže vyhráli, ale ani v jednom z nich dokonce neobrželi branku. A v tomto duchu pokračovali i souboji proti nám. Ve 3. minutě utkání se v dobré příležitosti ocitl nejprve domácí Jandus, který ještě neuspěl. Akce prostějovského celku pokračovala a po Marunově přihrávce otevřel skóre zápasu Tomáš Jáchym - 1:0. Vyrovnáno mohlo být v 9. minutě, když se v nadějné pozici ocitl David Homola. Gólman Němeček ale předvedl dva fantastické zákroky. Hanáci si v závěru třetiny vypracovali následně dvoubrankové vedení. To se v samém závěru přesilové hry dostal na levé straně k puku Martin Novák a pohotovou ranou poslal puk mezi betony našeho brankáře - 2:0.

Blíže k výhře se mohli domácí hráči přiblížit v úvodu druhé části střetnutí, kdy Jansa v úniku nevyzrál na brankáře Mokreho. Třetí branky se ale fanoušci Prostějova přeci jen dočkali o chvíli později a byl z řady dosti kuriózních. V čase 27:20 totiž pálil na naší branku Matouš Venkrbec, puk se odrazil od břevna a následně od zad gólmana Mokreho se dostal za brankovou čáru - 3:0. O tom, že se z Mikulášské nadílky budou více radovat domácí hokejisté, rozhodla polovina 49. minuty, kdy Jáchym našel zadovkou před naší brankou Martina Nováka, který svou druhou brankou v zápase upravoval skóre utkání na 4:0. Třetí čisté konto v řadě nakonec Jestřábi udržet nedokázali. V 53. minutě se ve vlastním oslabení dostal k puku Klimša, zavezl jej do útočného pásma soupeře a po jeho přihrávce pálil na prostějovského brankáře Němečka volný Geidl. Puk se odrazil před domácího gólmana, kde jej stačil do branky dorazit Štěpán Havránek - 4:1. A náš zadák si 89 vteřin před koncem střetnutí připsal na své konto ještě jednu branku, když v početní výhodě propálil vše, co mu stálo v cestě - 4:2.

ZAJÍMAVÉ STATISTIKY Z UTKÁNÍ

* V první lize působí rysi nepřetržitě sedmou sezonu. A v ní jsme inkasovali 1000cí branku, kterou nám ve 49. minutě střetnutí vstřelil prostějovský útočník Martin Novák.

* Kapitán našeho týmu Jakub Teper odehrál v Prostějově za rysy své již 60té prvoligové utkání.

* A jsme znovu u frýdecko-místeckého zadáka Jakuba Tepra. Čtyři utkání v řadě bodoval (1+5) a tak není divu, že je vůbec nejproduktivnějším obráncem našeho celku.

* Proti prostějovským Jestřábům jsme dnes nastoupili v prvoligové historii již šestadvacetkrát. Stejný počet zápasů jsme sehráli rovněž i s Jihlavou, to se však ve středu změní. Nejvíce utkání máme v první lize ale sehráno s Benátkami nad Jizerou, které v letošní sezoně působí o soutěž níže. Se Středočechny jsme bojovali o body celkem 28x.

S KÝM BUDEME HRÁT PŘÍŠTĚ?

Tento týden mají naši hokejisté dost náročný. Po dnešním duelu v Prostějově, čeká rysy do konce týdne ještě porce dalších tří prvoligových střetnutí. To první odehrajeme hned ve středu 7. prosince, kdy do haly Polárka dorazí hráči jihlavské Dukly. Na utkání, které začne v 18.00 hodin, si můžete samozřejmě zakoupit vstupenky v předstihu, a to na odkaze ZDE. Také dalším soupeřem rysů budou hráči z Vyšočiny. V sobotu 10. prosince nás totiž čeká výjezd do Třebíče, kde je buly naplánované na 17.30 hodin. Celý perný týden pak zakončí nedělní dohrávka 11. kola, to budeme v Polárce hostit lídra soutěže z Poruby. Více o zápase, který začne netradičně již v 16.00 hodin, se můžete dočíst v tomto článku: Šlágr s Porubou pro děti a mládež do 15 let zdarma!Šlágr s Porubou pro děti a mládež do 15 let zdarma!