Rysi vezou z Litoměřic cenný bod!
Pětkrát venku vyhráli, tentokrát to nevyšlo, ale smutek není na místě! Hokejisté Frýdku-Místku se ve 26. kole Chance ligy představili na ledě ambiciózních Litoměřic. Navzdory absencím několika důležitých opor vezou do Polárky důležitý bod, a to díky precizní trefě kapitána Tepera dvě minuty před třetí sirénou.
26., sobota 3.12.2022, Kalich Aréna
2:1p
1:0, 0:0, 0:1 - 1:0
HC Stadion Litoměřice

Tomáš Král – Jebavý, Š. Němec, Výtisk, Veber, J. Šedivý, Holý, Hampl – Válek, Jícha, P. Svoboda – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Kracík, Koláček – Jiruš, M. Vitouch, Gajda. Trenér: Miroslav Přerost.

Švančara – Š. Havránek, Teper, Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Ročák – A. Zeman, Vrdlovec, Dostálek – Cedzo, Hotěk, Klimša – Bednář, Matěj, Ramik – Geidl, Macháček, Homola. Trenér: Martin Janeček.

8. Kuťák (Procházka, Hampl), 62. Šedivý (Kracík)
58. Teper (Š. Havránek, Macháček)
Vyloučení: 1:2
Využití: 0:0
Střely na branku: 40:27 (14:13, 14:9, 11:5 - 1:0)
Zblokované střely: 24:21
Vhazování: 35:26
Rozhodčí: Petružálek, Čáp – Beneš, Kokrment.
Diváci: 840

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): S vítězstvím jsme trochu spokojení, ale vůbec nemůžeme být spokojení s předvedenou hrou. Hráli jsme v klidu jako by se nemohlo nic stát, během celého utkání jsme si o ten vyrovnávací gól vyloženě koledovali. Jsme rádi, že jsme to v prodloužení dotáhli do vítězného konce.

Martin Janeček (HC Frýdek-Místek): Už delší dobu říkám, že Litoměřice hrají nejlepší hokej z celé soutěže, připravovali jsme se na ně, byli jsme trpěliví, brusliví. Pro nás byl odměnou vyrovnávací gól, v prodloužení jsme zaspali v přebírání hráčů a domácí mají dva body zaslouženě. S bodem jsme spokojení a jsem na mužstvo pyšný!

Do sobotního střetnutí trenéři rysů museli udělat několik změn. Tou nejzásadnější byla absence některých útočných opor. Krom Oskara Haase, který už několikrát vypomohl v extralize, scházeli také Svačina s Łyszczarczykem, kteří byli povolání už v pátek do partnerského Třince, jenž má aktuálně značnou marodku. V brance tentokrát dostal přednost Patrik Švančara. Premiéru v dospělém hokeji prožil teprve sedmnáctiletý mladík Adam Cedzo, jenž bodově dominuje v třinecké juniorce, kde ve 23 zápasech posbíral úctyhodnou bilanci: 15+15!

A byl to právě sebevědomý šikula Cedzo, kdo po minutě hry poprvé ohrozil litoměřickou branku, když štiplavou ránou z křídla pořádně vylekal Krále. Kališníci se připomenuli krátce poté, kdy Švančara zastavil pokus nejproduktivnějšího beka Litoměřic Holého. Skóre doznalo korekcí v závěru osmé minuty, kdy se prosadil bývalý hráč našeho klubu Filip Kuťák. Ten na ose hřiště nabral rychlost, nikým nehlídán si našel optimální střeleckou pozici, a utaženou střelou zápěstím rozvlnil síťku.

Slezan byl aktivnější především v závěru zahajovací periody. Za zmínku stojí solidní rána Nico Geidla z pravého kruhu, a také ostrý projektil z hokejky Adama Zemana, jenž zkoušel štěstí z mezikruží. Nadějně vypadala také tvrdá pumelice autorství Štěpána Havránka, ovšem kotouč z jeho čepele nakonec nenašel správný cíl.

Prostřední dějství nabídlo vyrovnaný hokej, Frýdek-Místek držel s favoritem krok. Zajímavých momentů nebylo k vidění mnoho, prim hrály obrany. Pokus domácího střelce Válka efektně zablokoval hostující kapitán Teper. Nadějnou příležitost si vytvořil Michal Hotěk, jehož bekhendovou šanci na poslední chvíli Král i s notnou dávkou štěstí zastavil. Před polovinou základní hrací doby měli rysi k dispozici přesilovku, ovšem tahle herní činnost jim aktuálně nejde. Také tentokrát měl litoměřický gólman minimum práce, Stadion oslabení přežil bez ztráty kytičky. V závěru třetiny ještě stála za pozornost nebezpečná rána z kruhu v podání domácího Gajdy, kterou ale pozorný Švančara zpacifikoval.

Třetí část znovu přinesla spíš opatrnější hokej z obou stran, byť střeleckých pokusů nebylo úplně málo. Solidní možnost si z prostoru mezikruží vytvořila dvojice Vrdlovec-Zeman, avšak zakončení nebylo přesné. Velice sympatický výkon podal mladičký debutant Cedzo, který se dostal do střelecké šance, ale Král jeho ránu vytěsnil. Postupem času se zdálo, že domácí skromný náskok uhájí, ovšem rysi příkladně zabojovali, a zápas vyrovnali. Stalo se tak v čase 57:59, kdy Havránek správně vyhodnotil situaci, duchapřítomně posunul na modré puk Jakubu Teperovi. Před kapitánem rysů se otevřela "dálnice", a jeho prudká rána z vrcholku pravého kruhu elegantně zaplula do domácí svatyně - 1:1!

Po 60. minutách se nerozhodlo, na řadu tedy přišlo prodloužení, ve kterém se paní Štěstěna usmála na kališníky. Patrik Švančara, jenž v sobotu podal nadstandardní výkon, a zlikvidoval 38 střel, nejprve efektně vychytal domácího Svobodu, následně ale kapituloval. Na časomíře svítila hodnota 61:26, kdy Jakub Šedivý z pravého kruhu zvedl puk do horní části branky, a přisoudil tak domácím bonusový bod.

Slezan na severu Čech rozhodně nezklamal, naopak potvrdil slušnou formu. Ve druhé čtvrtině celkově svěřenci trenérů Janečka a Daňa posbírali skvělých 25 bodů, a po sobotním kole figurují v tabulce na šesté příčce. V dalším soutěžním kole se Frýdek-Místek hned v pondělí představí na ledě prostějovských Jestřábů.