Paráda! Frýdek-Místek roztrhal Kadaň osmi góly
Frýdek-Místek na ledě Kadaně neměl slitování a odváží si důležité tři body za vítězství 8:1. Veselo bylo už po první třetině, kdy se trefili Mikulík, Kalus a Christov. Ve druhé části se domácí poprvé a naposledy prosadili, rychle ale reagoval Novotný. Ten se pak ještě jednou trefil i ve třetí části, svou druhou branku přidal i Mikulík a do střelecké listiny se zapsali ještě Stránský a Klimša. Slezané se dostávají na 38 bodů a na důležité osmé místo už ztrácejí jen šest bodů.
30. kolo, sobota 1.12.2018, ZS Kadaň
1:8
0:3, 1:1, 0:4
SK Kadaň
Kantor – Müller, Novák, Holý, Seemann, Popela, Grebeňuk, R. Procházka – Šťovíček, Klima, Chlouba – Šulek, Rindoš, Maršoun – J. Svoboda, Tupý, Homer – Rezek, Klíma
Daneček – Husák, Haman, Zahradníček, Bartko, Krisl, L. Kovář, D. Stránský – Kofroň, Novotný, Martynek – Hladonik, Mikulík, Christov – Klimša, Peterek, Rudovský – J. Kalus, Motloch, Raška
Branky a nahrávky: 30. Novák (Rindoš, Šulek) – 5. Mikulík (Hladonik), 12. J. Kalus, 13. Christov (Hladonik), 34. Novotný (Klimša), 43. D. Stránský (L. Kovář, Peterek), 46. Mikulík (Kofroň, Hladonik), 47. Novotný, 52. Christov (Mikulík). Rozhodčí: Coubal, Micka – Grech, Podrazil. Vyloučení: 6:9, navíc Grebeňuk (Kadaň) 10 min. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0.
Roland Wágner (SK Trhači Kadaň): Z naší strany to byla katastrofa, jinak se to asi zhodnotit nedá. S hráči jsme si něco řekli, ale vůbec jsme to neplnili, předržovali jsme puky. Věděli jsme, že Frýdek-Místek velmi dobře napadá, tudíž musíme rychle s puky na hokejku a taky rychle bruslit. Nic z toho jsme však neudělali. Najednou to bylo 3:0. Když jsme trošku nadechovali za stavu 3:1, tak jsme trefili tyčku. Z protiútoku jsme rázem dostali branku na 4:1. Další věc je mnoho vyloučených hráčů. Špatný. Takhle se to hrát nedá.
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Odehráli jsme v Kadani výborný zápas, a navázali jsme tak na předchozí domácí výkon proti Prostějovu. Náš cíl byl nad Trhači stoprocentně vyhrát, abychom se přiblížili play-off, což se nám povedlo. V neděli nás čeká střetnutí s Kladnem, a tak doufám, že předvedeme podobný výkon a bude to pro nás úspěšný výjezd.

Do zápasu vstoupili lépe hosté z Frýdku-Místku, kteří od začátku utkání diktovali tempo hry. Rysům byla v páté minutě nabídnuta dvojnásobná přesilová hra, ve které hosté udeřili poprvé. Ihned po vhazování se do rychlého přečíslení rozjela hostující dvojice, ale Milan Mikulík vzal vše na sebe a střelou na vyrážečku nedal Kantorovi šanci. Následovala další střela z hole Jiřího Krisla, po které zazvonila tyčka domácí svatyně a skóre se tedy neměnilo.

Pohyb ve skóre nastal v čase 11:11, když Jan Kalus střelou z pravého kruhu propálil Kantora po druhé. Uplynulo 71 vteřin a hosté se radovali po třetí. Jan Hladonik přihrál na hůl Víta Christova, který si puk stáhl a zakončil do odkryté klece a bylo to už 3:0 pro hosty. Tento stav vydržel až do konce třetiny.

Druhá třetina se nesla v duchu té první. Domácím byla nabídnuta přesilová hra, ve které se ale do největší šance dostal hostující Novotný, ale na Kantora nevyzrál. Poté se do velké šance v oslabení dostala Kadaň konkrétně dvojice Kevin Klíma a jeho bratranec Lukáš Klíma, druhý jmenovaný byl v zakončení zahákován a počet hráčů na ledě se vyrovnal.

Ve hře čtyři na čtyři se bekhendovou střelou prosadil domácí Daniel Novák. Následovalo vyloučení domácích Trhačů, které hosté využili. David Klimša našel před brankou dobře postaveného Štěpána Novotného, který zakončoval do odkryté části klece a zvýšil na 4:1.

Ve třetí třetině hostující demolice pokračovala. Ihned ve třetí minutě se střelou do odkryté části branky prosadil David Stránský. Následovala přesilová hra hostů, ve které se podruhé v zápase prosadil Milan Mikulík. O minutu a půl později se do brejku dostal Štěpán Novotný, který střelou pod břevno zvyšoval na 7:1. V 52. minutě bylo pro Trhače ještě hůře. Milan Mikulík kroužil v útočném pásmu a krátkou přihrávkou našel hůl Víta Christova, který přidal další branku a upravil na konečných 8:1.