Do Kadaně pro tři body! Stíhací jízda Frýdku-Místku pokračuje na západě Čech
Preview k zápasu
Základní část Chance Ligy je právě zhruba ve své polovině, takže se už pomalu začíná řešit, které kluby si zahrají v jarním play-off a kterým skončí předčasně sezóna. Frýdek-Místek by rád patřil do té první skupiny, ale to ještě musí stáhnout ztrátu, kterou vinu špatného rozjezdu sezóny nabral. Další body může uhrát v sobotu od 17 hodin na ledě Kadaně.

Po výprasku Prostějova míří Slezané do Kadaně

Slezané se už několik kol drží na dvanáctém místě tabulky a pozitivní zprávou je, že postupně stahují ztrátu týmů před sebou a naopak se už výrazně vzdálili od poslední trojky - Benátky, Ústí nad Labem, Kadaň. Na jedenáctou Třebíč rysi ztrácejí čtyři body, na osmý Přerov bodů osm.

Frýdek-Místek je aktuálně v dobré formě. Po nedávných třech prohrách po sobě přišla ta nejlepší reakce, a sice naopak tři vítězství v řadě. Začalo to domácí výhrou 3:1 nad Přerovem. Poté rysi zvítězili na ledě Českých Budějovic 4:3 a následně si doma podali Prostějov, který rozdrtili 7:2.

Hotovo bylo už po první třetině, kterou Frýdek-Místek vyhrál 4:0. nejprve se trefil Rostislav Martynek, další dvě trefy přidala hvězda zápasu Vít Christov a nakonec dal ještě přesilovkovou branku Jan Hladonik. Ve druhé třetině nejprve snížil Tomáš Nouza, ale čtyřbrankový náskok rysům vrátil David Klimša. Ve třetí třetině pak dokonal hattrick Christov, domácí pak inkasovali ve vlastní přesilovce a konečnou podobu skóre dal David Kofroň.

Nejproduktivnějším rysem je i dál Rostislav Martynek, s čtyřiadvaceti body (11+13). Následují David Kofroň s dvaadvaceti body (5+17) a Jan Hladonik s body šestnácti (8+8). Nejlepším střelcem Slezanů je s dvanácti přesnými zásahy Štěpán Novotný. Jedničkou byl ve většině posledních zápasů Peter Hamerlík, proti Českým Budějovicím chytal Lukáš Daneček. Proti Prostějovu už po nemoci nastoupil také kapitán Milan Mikulík.

Poslední zápas Frýdku-Místku

Frýdek-Místek - Prostějov 7:2

Branky a nahrávky: 6. Martynek (Matyáš, Novotný), 7. Christov (Hladonik, Mikulík), 12. Christov (Mikulík, Hladonik), 17. Hladonik (Žovinec), 38. Klimša (Rudovský, Bartko), 44. Christov (Hladonik, Matyáš), 53. Kofroň – 23. Nouza (Divíšek, Karpov), 45. Prokeš (Starý). Rozhodčí: Přemysl Skopal, Petr Přikryl – Karel Lukš, Jiří Novák. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 958.

HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Adámek, Husák, Matyáš, Žovinec, Haman, Bartko, Zahradníček – Kofroň, Novotný, Martynek (A) – Hladonik, Mikulík (C), Christov – Rudovský, Klimša (A), Peterek – Raška, Motloch, J. Kalus.

Trhači jsou poslední, ale body nedávají lehko

Kadaň je v současné chvíli nejhorším týmem Chance Ligy. Po sedmadvaceti odehraných zápasech má na kontě jen dvaadvacet bodů, tedy o třináct méně než Frýdek-Místek. Poslední je jen o skóre za Ústím nad Labem. Na dohled má ještě Benátky, které mají o čtyři body více.

Z posledních pěti utkání dokázala Kadaň dvakrát vyhrát. A zejména vítězství 4:3 na horkém ledě Kladna hodně překvapilo. Následovaly porážky 4:7 doma s Havířovem, porážka 1:5 v Ústí nad Labem a pak vítězství 4:3 doma nad Třebíčí.

Naposledy hrála Kadaň na ledě Litoměřic a odsud si žádné body neodvezla, ba co víc, nevstřelila ani gól a prohrála 0:3. V každé třetině inkasovala Kadaň jednu branku a pokaždé z hole Markuse Korkiakoskiho. V brance Trhačů stál Pavel Kantor.

Co se týče Kadaňské produktivity, tak nejlépe je na tom Jaroslav Kůs, devátý muž bodování celé Chance Ligy s osmadvaceti body (5+23). Následuje s dvaadvaceti body Roman Chlouba (9+23) a osmnácti Slovák Lukáš Klíma (12+6), který je nejlepším střelcem mužstva. V posledních třech případech stál v brance Kadaně Kantor.

Poslední zápas Kadaně

Litoměřice - Kadaň 3:0

Branky a nahrávky: 10. Korkiakoski, 30. Korkiakoski (Kadlec, Kloz), 60. Korkiakoski (Buchtela, Kloz). Rozhodčí: Souček, Šindel – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 5:2, navíc Marcel - Klima oba 5 minut a do konce utkání, Chlouba 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 836. Střely na branku: 42:26.

SK Trhači Kadaň: Kantor – Müller, Novák, Holý, Seemann, Popela, Grebeňuk, Procházka – Klíma, Kůs, Wágner – Šťovíček, Klima, Chlouba – Maršoun, Rindoš, Šulek – Rezek, Tupý, Homer.

Frýdek-Místek v Kadani třikrát vyhrál

Ve vzájemné bilanci těchto dvou týmů je na tom lépe Frýdek-Místek, který většinou vyhrává. V minulé sezóně zvítězil třikrát ze čtyř soubojů, na ledě Kadaně dokonce od postupu do druhé nejvyšší soutěže vyhrál tři ze čtyř zápasů.

Poslední vzájemný souboj už náleží do současné sezóny a rysi doma Kadaň přetlačili a vyhráli v 15. kole 6:3. Na úvodní branku Mikulíka odpověděli Klíma a Lukáš Říha, o vyrovnání se postaral v přesilovce Novotný. Hosty pak vrátil do vedení ve druhé části Chlouba, ale to už bylo od Trhačů vše. Ještě do druhé pauzy dvěma brankami otočil skóre Hladonik, ve třetí části pak přidali branky ještě Patrik Husák a Lukáš Kovář.

Frýdek-Místek - Kadaň 6:3

Branky a nahrávky: 7. Mikulík (Kofroň, L. Kovář), 11. Novotný (Rudovský), 26. Hladonik (Mikulík), 28. Hladonik (Mikulík), 43. Husák, 49. L. Kovář (Christov) – 8. Klíma (Trefný), 10. Říha (Szathmáry, Trefný), 24. Chlouba (Šťovíček, Grebeňuk). Rozhodčí: Robert Čech, Tomáš Cabák – Tomáš Měkýš, David Otáhal. Vyloučení: 7:7, navíc Blaha 5 minut + osobní trest do konce utkání (Kadaň) a Kůs osobní trest 10. min (Kadaň). Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 33:30.

HC Frýdek-Místek: Malík – Žovinec, Husák, Haman, Zahradníček, Krisl, L. Kovář, Bartko – Hladonik, Mikulík (C), Kofroň – Rudovský, Novotný, Kaukič – Klimša (A), Przybyla, Christov – J. Kalus, Kuťák, Motloch.

SK Kadaň: Pavlát – Szathmáry (A), Trefný (C), Blaha, Novák, Grebeňuk, J. Holý – Wágner, Kůs (A), Klíma – J. Svoboda, Šťovíček, Chlouba – Tupý, Rindoš, Maršoun – Říha, Šulek.