Výhru z Budějovic budou Slezané potvrzovat doma proti rozjetým Jestřábům
Pořádně cenného vítězství dosáhli hokejisté Frýdku-Místku v posledním kole, když zdolali silný Motor České Budějovice. Nyní je čeká podobná zkouška, ne-li ještě těžší. Slezané doma vyzvou Prostějov, který je v poslední době ve skvělé formě. Utkání začne ve středu v 18 hodin v hale Polárka.

Sestřelí Novotný také Prostějov?

Frýdku-Místku už se zase dýchá lépe. Po nepříjemné sérii porážek opět našel půdu pod nohama, dvakrát vyhrál a vylepšil si své konto už na dvaatřicet bodů. Ty stále Slezanům zaručují dvanácté místo, na kterém se v posledních kolech zabydleli. Před sebou mají o pět bodů Porubu, ztráta na osmé místo a play-off činí momentálně deset bodů.

Jak již bylo řečeno, rysi se dokázali zbavit psychické tíhy tří porážek v řadě, kdy postupně podlehli 2:3 na nájezdy na ledě Benátek, 3:6 doma Jihlavě a 2:6 na Slavii. Obrat k lepšímu přišel v utkání proti Přerovu, toho Slezané doma porazili 3:1. Vzápětí zvládli těžký duel na Jihu Čech, České Budějovice zdolali 4:3.

Byl to cenný skalp, a také pořádně dramatický zápas. Frýdek-Místek šel v první třetině do vedení zásluhou Štěpána Novotného, ještě v první části ovšem domácí vyrovnali. Po 57 sekundách druhé třetiny vrátil hostům vedení Vít Christov a další branku přidal v přesilovce znovu Novotný, hrající ve skvělé formě. Motor reagoval snížením na 2:3. Ve 49. minutě přišel velice důležitý moment, ve vlastním oslabení se prosadil Rostislav Martynek. České Budějovice stihly snížit na 3:4, vyrovnat už ale nikoliv.

Produktivitě Frýdku-Místku i dál vévodí Martynek s třiadvaceti body (10+13), který je celkově v Chance Lize na osmnáctém místě. V nejlepší padesátce je ještě David Kofroň s devatenácti body (4+15). Pak už následuje Novotný s třinácti body, který je s dvanácti vstřeleným brankami nejlepším kanonýrem Slezanů. Ve většině posledních zápasů nastupoval do branky Peter Hamerlík, poslední výhru proti Českým Budějovicím však vychytal Lukáš Daneček.

Poslední zápas Frýdku-Místku

České Budějovice - Frýdek-Místek 3:4

Branky a nahrávky: 11. Karabáček (Endál, Pýcha), 27. Endál (M. Novák, Pavlin), 51. Šimánek (Endál) – 4. Novotný (Kofroň), 21. Christov (Hladonik, Rudovský), 25. Novotný (Martynek, Klimša), 49. Martynek (Kofroň). Rozhodčí: Doležal, Micka – Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4704.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Husák, Adámek, Žovinec, Matyáš, Zahradníček, Bartko, Haman – Martynek (C), Novotný, Kofroň – Christov, Hladonik, Rudovský – J. Kalus, Peterek, Klimša (A) – Raška, Kaukič, Motloch.

Prostějov zažívá skvělé období

Jestřábi si užívají v předposledním měsíci roku výbornou formu. Ze sedmi listopadových utkání šest vyhráli, ten zbývající prohráli s Kladnem až po prodloužení. Na kontě mají po šestadvaceti kolech osmačtyřicet bodů, což je řadí na třetí místo tabulky.

Od zmiňované porážky s Kladnem Prostějovští už jen vyhrávají. Nejprve vyhráli na horkém ledě Havířova 3:2. Následně doma udolali tehdy poslední Ústí nad Labem 2:0 a pokračovali těsným vítězstvím 4:3 v Třebíči. Naposledy pak doma vyhráli 3:2 na nájezdy nad Litoměřicemi.

Neměli to ale vůbec jednoduché. Mladý tým Litoměřic šel v první třetině do vedení, ještě před pauzou stihl srovnat David Dvořáček. Jihomoravany pak poslal do vedení Tomáš Nouza, ale ještě ve druhé třetině bylo vyrovnáno. Ve třetí třetině se situace opakovala. Na gól Dvořáčka znovu Stadion našel odpověď. Protože prodloužení nerozhodlo, došlo až na nájezdy. Ty se pořádně protáhly, drama rozsekl až v sedmé sérii domácí Nouza.

Prostějov má velice silný ofenzivní tým, disponuje hned dvěma zástupci v první desítce bodování Chance Ligy. Vůbec nejproduktivnějším hráčem české druhé nejvyšší soutěže je Tomáš Divíšek s šestatřiceti body (16+20). Tím druhým zástupcem v TOP 10 je Nouza se sedmadvaceti body (14+13). V první padesátce ligové produktivity je pak ještě dalších pět hráčů Prostějova. O post nejlepšího střelce se s Divíškem dělí Lukáš Žalčík. Brankářskou jedničkou Prostějova je Jakub Neužil.

Poslední zápas Prostějova

Prostějov - Litoměřice 4:3 sn

Branky a nahrávky: 19. Dvořáček (L. Luňák, Venkrbec), 35. Nouza (Divíšek), 46. Dvořáček (Venkrbec, L. Luňák), rozh. náj. Nouza – 10. Korkiakoski, 36. Korkiakoski (TS), 58. Pavlas (J. Kloz). Rozhodčí: Jeřábek, Veselý, Podrazil, Zídek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1060. Střely na branku: 27:43.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Rašner, Mikliš, Havlík, D. Kolář, J. Zdráhal, Bažant – Karpov, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Venkrbec, Dvořáček – Matýs, Prokeš, Krejčiřík.

Naváže Frýdek-Místek na překvapivé vítězství?

Když se tato dvě mužstva utkala naposledy, bylo to za speciálních podmínek. Frýdek-Místek totiž převzal trenér Vlastimil Wojnar a ještě ten samý den mužstvo vedl na ledě Prostějova. A byla to premiéra povedená, rysi na ledě favorita překvapivě uspěli a vyhráli 3:2.

V první třetině se zápasu 14. kola se trefil domácí Daniel Kolář. Ve druhé části rysi skóre obrátili zásluhou Filipa Hamana a Jana Kaluse. Pak sice srovnal Nouza, ale ještě před druhou přestávkou poslal Slezany do vedení 3:2 Jan Rudovský, a to se ukázalo být jako gól vítězný.

Frýdek-Místek tímto vítězstvím přerušil předchozí sérii tří porážek s Prostějovem. Na domácím ledě Slezané porazili Jestřáby ze čtyř pokusů jen jednou. Potěší tentokrát Frýdek-Místek domácí fanoušky vítězstvím?

Poslední vzájemný zápas

Prostějov - Frýdek-Místek 2:3

Branky a nahrávky: 9. D. Kolář (Račuk), 37. Nouza (Rašner, Račuk) – 24. Haman (J. Kalus, Kuťák), 26. J. Kalus (Motloch), 38. Rudovský (J. Kalus, Kuťák). Rozhodčí: Barek, Doležal - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1253.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – D. Kolář, Rašner, Havlík, Bažant, Foltýn, J. Zdráhal, Kellner – Karpov, Divíšek (A), Nouza (A) – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Venkrbec (C), Prokeš – Matýs, Krejčiřík, Antoníček.

HC Frýdek-Místek: Malík – Husák, Žovinec, Zahradníček, Krisl, L. Kovář, Haman, Hrachovský – Kofroň, Mikulík (C), Martynek (A) – Christov, Novotný, Rudovský – Kaukič, Przybyla, Klimša (A) – Motloch, Kuťák, J. Kalus.