Soupeř překonán 7:2, hattrick a skvělá atmosféra, toto nabídl zápas proti Prostějovu
V Polárce bylo opět veselo a skvělá nálada domácích. Již v první třetině se Slezané ujali čtyřbrankového vedení. Ve druhé periodě si přišel na své i prostějovský soupeř. Ovšem domácí skóre znovu upravili, což znamená, že se do kabin odcházelo po druhé třetině za stavu 5:1 pro domácí. Závěrečných dvacet minut přineslo další gólové podívané. Vít Christov vstřelil hattrick a Jestřábi podruhé prostřelili Hamerlíka. Rysi ale neměli dost, to potvrdil David Kofroň, když vstřelil sedmou domácí branku.
29. kolo, středa 28.11.2018, Hala Polárka
7:2
4:0, 1:1, 2:1
Hamerlík – Adámek, Husák, Matyáš, Žovinec, Haman, Bartko, Zahradníček – Kofroň, Novotný, Martynek (A) – Hladonik, Mikulík (C), Christov – Rudovský, Klimša (A), Peterek – Raška, Motloch, J. Kalus.
LHK Jestřábi Prostějov
Neužil (7. Huf) – Mikliš, Rašner, D. Kolář, Havlík, Foltýn, J. Zdráhal, Bažant – Nouza (A), Divíšek (A), Karpov – Prokeš, Račuk, Starý – Dvořáček, Venkrbec (C), L. Luňák – Matýs.
Branky a nahrávky: 6. Martynek (Matyáš, Novotný), 7. Christov (Hladonik, Mikulík), 12. Christov (Mikulík, Hladonik), 17. Hladonik (Žovinec), 38. Klimša (Rudovský, Bartko), 44. Christov (Hladonik, Matyáš), 53. Kofroň – 23. Nouza (Divíšek, Karpov), 45. Prokeš (Starý). Rozhodčí: Přemysl Skopal, Petr Přikryl – Karel Lukš, Jiří Novák. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 958.
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Navázali jsme na výkon z Budějovic, jsem rád, že v tom dále pokračujeme. Začátek dopadl pro nás famózně. Tam se to v podstatě rozhodlo, takže jsme to celý zápas kontrolovali. Naštěstí bereme tři body, což je důležité.
Ivo Peštuka (LHK Jestřábi Prostějov): Začátek zápasů se nám absolutně nevydařil a celkově zápas byl celý špatný.

Skóre v šesté minutě otevřel Rostislav Martynek, který překonal Neužila ránou k levé tyči. Jen o pár vteřin později přišla branka Víta Christova a domácí fanoušci se podruhé zvedli ze sedátek. Neužil ve snaze zastavit kotouč betonem upadl a před Christovem, který se hnal kolem, se naskytla úplně odkrytá prostějovská svatyně. Hosté si vzali oddechový čas a došlo ke střídání gólmanu, místo Neužila nastoupil Huf.

Ani ale on nebyl neprůstřelný. Tento fakt potvrdil gólem znovu Christov. Po přihrávce, jež přišla od Mikulíka, pálil znovu do odkryté sítě, jelikož Huf byl podobně položen na ledu jako Neužil v předcházející brankové situaci. Ve třinácté minutě měl velikou šanci Jan Rudovský, jehož střela se otřela o horní tyč a zamířila pryč od branky. I když hosté měli pár šancí, Peter Hamerlík si se všemi dokázal poradit. Čtvrtá domácí branka od Jana Hladonika. Dušan Žovinec od modré poslal kotouč na Hladonika a ten propálil puk až za záda Hufa. První třetina jednoznačně patřila domácím Slezanům.

Ve druhé třetině se Jestřábům dařilo o trochu více než v úvodních dvaceti minutách. Krátce po vyhraném buly se kotouč dostal k Tomáši Nouzovi, ten dokázal překonat Petera Hamerlíka, který do toho osudného okamžiku držel čisté konto. I když hosté měli dobré šance, Hamerlíka bylo těžké překonat. Ve třicáté osmé minutě o sobě dali domácí znovu vědět a frýdečtí fanoušci se radovali již popáté. Rudovský dostal výbornou přihrávku, dopředu se ovšem hnal David Klimša a bylo z toho 5:1.

V závěrečné periodě rozpoutal šílenství Vít Christov, kterému se povedl hattrick. Hosté se pokoušeli vrátit se ještě do hry. S malou jiskřičkou pro Jestřáby přišel Radek Prokeš, na kterého Dušan Žovinec nestačil, a Prokeš upravil skóre na 6:2. To ale Frýdeckým pořád nestačilo. Do samostatného úniku se dostal David Kofroň, jemuž patřila poslední branka dnešního utkání. Konečné skóre tedy bylo 7:2 pro Frýdek-Místek.