Oslabený tým rysů v zubří aréně neuspěl
Hokejisté Přerova potvrdili, že se z jejich ledu body v letošní sezoně jen tak nevozí. Zubři vyhráli osmé domácí střetnutí v letošní sezoně, nám nezbývá nic jiného, než věřit, že o víkendu to budou rysi, kteří se budou radovat z tříbodového vítězství.
16., středa 27.10.2021, MEO Aréna
5:2
3:1, 2:1, 0:0
HC ZUBR Přerov

Postava - Černý, Krenželok, Dluhoš, Hrabal, Ševčík, Krisl - Šoustal, Pšurný, Navrátil - Ministr, Herman, J. Svoboda - M. Svoboda, Dvořák, Novák - Hamrlík, Indrák, Dobša. Trenér: Vladimír Kočara.

Šimboch (32. Foltán, 48. Šimboch) - Zbořil, J. Adámek, Ciura, J. Marcinko, Z. Malík, Matyáš - Łyszczarczyk, Peterek, Šlahař - Christov, Komorski, Martynek - Král, Matiaško, Klimša - Blaško, Čmiel, Ramík. Trenér: Mojmír Trličík.

7. Šoustal (Navrátil, Krenželok), 8. Navrátil (Šoustal), 12. Pšurný (Navrátil, Černý), 24. Herman (M. Hamrlík, J. Svoboda), 32. Šoustal (Pšurný, Hrabal)
16. Peterek (Łyszczarczyk, Z. Malík), 28. J. Adámek (Král, Matiaško)
Vyloučení: 5:7
Využití: 1:0
Střely na branku: 34:33 (13:13, 8:12, 13:8)
Zblokované střely: 13:8
Vhazování: 38:29
Rozhodčí: Kostourek, Kubičík - Kleprlík, Polonyi
Diváci: 866

Jakub Grof (asistent trenéra HC ZUBR Přerov): Pomohli jsme si poměrně brzkým vedením a kvalitním výkonem ze začátku zápasu. Malinko nás zbrzdil první gól soupeře, který padl po necitlivě zvládnuté situaci. V důležitých momentech jsme však byli tam, kde jsme měli být. Díky tomu a díky výbornému Michalu Postavovi v bráně, jsme podali dobrý výkon dopředu i dozadu.

Před samotným utkáním neměli oba trenéři klidné spaní. Oba celky totiž postrádaly několik hráčů svého kádru. Trenér rysů Mojmír Trličík nemohl z různých důvodů počítat s šesticí hokejistů J. Michálek, Teper, Zahradníček, Bartoš, Szturc a Šedivý. To domácímu celku chyběla hned osmice hráčů (Hrdinka, Kubeš, Süss, Svoboda, Doležal, Kratochvíl, Seemann a Fencl). Zubři na svou marodku zareagovali pohotově a díky střídavým startům nastoupili dnes proti nám extraligoví hráči Jakub Navrátil, Daniel Ministr (oba Olomouc), Tomáš Šoustal (Kometa Brno) a Jan Dluhoš (Zlín).

A Přerovu se tato pomoc určitě vyplatila. Šoustal nakonec v zápase zaznamenal bodovou bilanci 2+1 a Navrátil 1+2.

Než bys řekl švec, tak si domácí borci vypracovali rychlé tříbrankové vedení. Prvním, kdo se v zápase zapsal do střelecké listiny, byl Tomáš Šoustal, který se prosadil v samém závěru přesilové hry, kdy na trestné lavici pobýval vyloučený Zbořil - 1:0. O 79 vteřin později bylo na naší straně smutněji. Po chybě za naší bránou se k puku dostal Šoustal, který ideálně pak připravil střeleckou pozici ke sjíždějícímu Jakubu Navrátilovi - 2:0. Na konci 12. minuty se po buly v našem obranném pásmu dostal k puku Navrátil, ten v předbrankovém prostoru našel neatakovaného Romana Pšurného a rysi prohrávali rázem již tříbrankovým rozdílem - 3:0. V úvodu 16. minuty mohlo být s námi ještě hůře, naštěstí sudí branku Jakuba Svobody pro jeho postavení v brankovišti neuznali. Z protiútoku udeřilo na druhé straně. V čase 15:36 si s pukem v domácím útočném pásmu pohrál Jonáš Peterek a přesnou ranou na vzdálenější tyč snížil na 3:1 z pohledu domácího celku.

Když pak na začátku druhé části střetnutí snižoval Jakub Adámek na 3:2, vypadalo to, že by rysi mohli s nepříznivým vývojem přeci jen něco v MEO Areně udělat. Nabuzený domácí celek ale žádné drama nepřipustilo. V závěru 24. minuty vyšla Zubrům rychlá akce tři na dva, kdy na jejím konci stál přesně zakončující Jakub Herman - 4:2. V polovině střetnutí přišel rozhodující okamžik. Po spolupráci Hrabala se Pšurným se puk odrazil k volnému Tomáši Šoustalovi, který nejenže upravil na 5:2 pro Přerov, ale také i vyhnal brankáře Šimbocha z naší branky. V samém závěru druhé třetiny pálil ještě Martynek do tyče.

Hned ve třetí minutě třetí periody byl zahákován v úniku Navrátil a sudí s nařízením trestného střílení příliš neváhali. Sám postižený se pokusil navýšit vedení domácího celku, brankář Foltán se ale překvapit nenechal. Letní posila v našem brankovišti nakonec zápas v Přerově nedochytala. V čase 47:58 se Foltán zranil a zbytek utkání už pak dochytal znovu jeho slovenský kolega Juraj Šimboch. Nejen on, ale i domácí ochránce svatyně, si už své brankové území uchránili, takže duel 16. kola skončil výhrou Přerova v poměru 5:2. Zubři tím jen potvrdili svou domácí dominanci, kdy neprohráli na svém ledě ani osmé utkání v letošní sezoně. Rysům nezbývá nic jiného, než věřit, že bodové radosti přijdou o blížícím se víkendu. To totiž hrajeme dvakrát doma. V sobotu se nejprve od 17.00 hodin střetneme v hale Polárka s Vrchlabím. O den později pak hostíme celek z Litoměřic. Odveta s týmem ze severních Čech se bude hrát již od 16.00 hodin. Vstupenky na obě utkání si budou moci fanoušci koupit v předprodeji, a to na tomto odkaze ZDE.

Snímky: Jan Gebauer (HC Zubr Přerov)