Domácí prokletí jsme neprolomili ani v derby s Porubou
Rysům se v letošní sezoně v domácím prostředí zkrátka nedaří. Cenné body ze Vsetína jsme v duelu s Porubou potvrdit nedokázali, zkusíme tedy znovu zabojovat ve středu na ledě přerovských Zubrů.
15., pondělí 25.10.2021, hala Polárka
2:5
1:1, 0:2, 1:2

Šimboch - Zbořil, Matyáš, Ciura, Teper, J. Adámek, Z. Malík, Marcinko - Łyszczarczyk, Bartoš, Šlahař - Christov, Komorski, Klimša - Král, Peterek, Martynek - Blaško, Čmiel, Matiaško. Trenér: Mojmír Trličík.

HC RT TORAX Poruba

Muštukovs - Žovinec, Kozák, Szathmáry, T. Voráček, Houdek, Husa - Réway, Toman, Korkiakoski - Strloukal, Bitten, Hrníčko - Jenyš, Vachovec, Gřeš - Kanko, Hotěk, Brodek. Trenér: Karel Suchánek.

4. Teper (Bartoš, Zbořil), 57. Čmiel (Matiaško, Blaško)
7. Bitten (TS), 29. Stloukal (Husa, Bitten), 40. Jenyš (Korkiakoski, Toman), 48. Stloukal (Hrníčko, Bitten), 58. Gřeš (Jenyš, Vachovec)
Vyloučení: 3:3
Využití: 1:1
Střely na branku: 33:32 (11:13, 6:11, 16:8)
Zblokované střely: 2:2
Vhazování: 28:36
Rozhodčí: Ondráček, Vrba - Kučera, Hranoš
Diváci: 818

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): V první třetině nám vůbec nešly nohy. Bylo na hráčích poznat, že jsme ve Vsetíně odehráli velice těžké utkání. I tak se nám podařilo třetinu ustát remízou, ale prostě výkon byl špatný. Od druhé třetiny se pak paradoxně zlepšil, jenže nás hrubé a hlavně taktické chyby, kdy chceme v oslabení dát gól, poslaly do mínus dva. Ve třetí části utkání jsme podobně jako se Šumperkem pořád věřili, že by to otočit určitě šlo. Měli jsme v úvodu i nějaké šance, ale jedno otočení hry, jedna jejich využitá šance, a bylo to 1:4. Pak si už to soupeř takticky odehrál tak, že nás prakticky nepustil do žádných šancí, abychom se pokusili ještě zápas zvrátit.

David Moravec (asistent trenéra HC RT TORAX Poruba): Samozřejmě, že jsme rádi a šťastní, že to dnes klaplo. Utkání jsme kontrolovali, ale samozřejmě tam byly nějaké nebezpečné situace a varianty domácího celku. Jsme však rádi, že nedošlo k žádným přečíslením dva jeden, nebo dokonce i větším. Tohle nás totiž v předchozích zápasech hodně trápilo. To je pozitivní, stejně jako i to, že jsme dokázali těžkému soupeři vstřelit pět branek a inkasovat jen dva góly. My se posouváme po jednom schůdku. Teď máme úspěšně za sebou druhý zvládnutý, i když ten první nebyl ještě za tři body. Stále je to ale výhra, která se počítá. Musíme si jít pořád zápas od zápasu a do té repre pauzy se snažit maximálně bodovat.

Domácí střetnutí s Porubou v mnohém připomínalo náš předešlý duel na Valašsku. Domácí celek šel do vedení, které nakonec udržet nedokázal. Ostravané pak své vítězství pečetili v závěru, když rysi zkusili hrát bez brankáře v poli.

Namotivovaní hosté neměli zrovna nejlepší vstup do zápasu, když se ve 3. minutě během osmi vteřin vyfaulovali dva jejich hráči. Nabídnutou dvojnásobnou početní výhodou rysi vůbec nepohrdli. V čase 3:02 se opřel do puku obránce Jakub Teper, čímž určitě nepotěšil své bývalé spoluhráče na druhé straně - 1:0. Z vedení se rysi radovali pouhé čtyři minuty. To byl při úniku faulován Jenyš a rozhodčí s nařízením trestného střílení příliš neváhali. K jeho exekuci se následně postavil Samuel Bitten a střelou nad pravým betonem Šimbocha srovnal stav na 1:1.

Úvod druhé části střetnutí přinesl zajímavé příležitosti na obou stranách, hostující Toman však nebyl úspěšný, stejně jako na druhé straně Klimša. Když pak v další nadějné šanci neuspěla čerstvá domácí posila Šlahař, přišel pro rysy tvrdý políček. V polovině 29. minuty se do brejkové situace dostal Petr Stloukal, který svůj nájezd na Šimbocha dokázal zužitkovat - 1:2. Když pak v závěru druhé třetiny poslal v přesilové hře hosty do dvoubrankového vedení Pavel Jenyš, zadělali si Ostravané na dobrou výchozí pozici do třetí dvacetiminutovky.

Třetí část utkání vyzněla jasně pro domácí celek, který už ale s nepříznivým výsledkem nestihl nic udělat. Výraznou trhlinu do nějakého případného obratu zasadil ve 48. minutě Petr Stloukal, který stál na konci velmi povedené akce hostujícího celku - 1:4. Určitou jiskřičku naděje vykřesal ještě tři a půl minuty před koncem zápasu Matouš Čmiel, který se na modré čáře dostal k odraženému puku, najel si krásně až před branku soupeře, kde gólmana Muštukovse následně překonal pohotovou bekhendovou střelou do jeho protipohybu - 2:4. Vzápětí mohl vylepšit domácí naděje nejlépe bodující hráč rysů Alan Łyszczarczyk, škoda, že neuspěl ani on, ani následně zakončující Malík. A tak domácí lavička zkusila odvolat brankáře Šimbocha a zkusila hru v šesti. Poruba se po vyhraném buly zmocnila ve svém obranném pásmu puku a Tomáš Gřeš ranou od levého mantinelu pečetil vítězství svého celku - 2:5. Ostravané tak po změně trenéra dokázali vyhrát i druhé utkání v řadě. "Neřekl bych, že by hosté byli tím nějak více nabuzení. I my měli obrovskou motivaci uspět, zvláště v domácím prostředí. Ale ten zápas před dvěma dny nás opravdu stál strašně moc sil. Možná ta výhra 1:5 vypadá jednoduše, ale až do konce tam byl stav pořád na vážkách," řekl po utkání domácí kouč Mojmír Trličík.

V tomto týdnu odehrají rysi ještě další dvě utkání. Už ve středu 27. října zajíždíme k zápasu 16. kola do Přerova, kde duel s domácími Zubry začne v 18.00 hodin. V sobotu 30. října pak znovu v hale Polárce nastoupíme poprvé v letošní sezoně proti Vrchlabí. Toto střetnutí má úvodní buly naplánované již na 17 hodinu.