Potlesk ve stoje! Rysi loupili ve Vsetíně!
Tohle čekal málokdo! 14. kolo Chance ligy proti sobě postavilo týmy Vsetína a Frýdku-Místku. Na Lapači byl favoritem domácí tým, který po úvodní části také vedl. V dalším průběhu už ale skórovali pouze Slezané, kteří o bodovém přísunu definitivně rozhodli ve třetí části, ve které během deseti minut zaznamenali hned čtyři góly. Za zmínku stojí spolehlivý výkon Juraje Šimbocha. Dobrá práce, pánové!
14., sobota 23.10.2021, ZS Na Lapači
1:5
1:0, 0:1, 0:4
VHK ROBE Vsetín

Gába – Buchta, Jerofejevs, Ondračka, Smetana, Hryciow, Štach, Š. Jenáček – M. Indrák, Jonák, Rob – D. Březina, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Berger, Gago. Trenér: Roman Stantien.

Šimboch – Zbořil, J. Michálek, Ciura, Teper, Z. Malík, J. Adámek – Łyszczarczyk, David Bartoš, Šlahař – Christov, Komorski, Klimša – Tadeáš Král, Peterek, Matiaško – Martynek, Čmiel, Ján Blaško. Trenér: Mojmír Trličík.

18. Jonák (M. Indrák, Rob)
28. Šlahař (Zbořil, Klimša), 50. Christov (David Bartoš, Teper), 56. Šlahař (Łyszczarczyk), 57. Komorski (Christov, Klimša), 60. Martynek (Teper)
Diváci: 2520

Pro sobotní střetnutí na Valašsku se do branky Frýdku-Místku znovu vrátil Juraj Šimboch. Jak se nakonec ukázalo, bylo to správné rozhodnutí trenérského štábu. V úvodu byli aktivnějším týmem domácí, kteří zahrozili střelou Gaga a poté i příklepem Jonáka. V desáté minutě měli rysi také notnou dávku štěstí, za hostujícím strážcem svatyně totiž zvonilo břevno.

První větší možnost si Slezan vytvořil pět minut před úvodní sirénou, kdy pohlednou kombinační akci, na konci které byl Komorski, zastavil pohotový gólman Gába. Udeřilo ale na druhé straně kluziště. Prudkou ránu Indráka ještě Šimboch zastavil, ale proti bekhendové dorážce Víta Jonáka už byl jednoduše krátký - 1:0.

Střelecká převaha byla na straně Vsetína také v úvodu druhého dějství, ale tlak zelenožlutých byl poněkud platonický. Rysi tak vycítili šanci během přesilovky, kdy za katrem seděl obránce Štach. Na modré čáře si vyměnila pozice dvojice Šlahař-Zbořil a byla to nová akvizice Jakub Šlahař, po jehož prudké pumelici z levého kruhu se puk zatřepetal ve vsetínské síťce - 1:1!

Na další gólové momenty se čekalo až do třetí dvacetiminutovky a byli to Slezané, kteří svými trefami dokonale zmrazili přes dvě tisícovky diváků na Lapači. Nejprve se ujala povedená kombinační akce po ose Teper-Bartoš-Christov. Psala se 50. minuta, kdy kapitán Vít Christov obdržel puk do prostoru brankoviště, kde frýdecko-místecký kapitán nezaváhal.

Necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou byl náskok hostů už dvougólový. Podruhé v utkání se prosadil Jakub Šlahař, který sice nejprve neproměnil brejkovou situaci, ale duchapřítomný Łyszczarczyk mu po objetí branky puk na mezikruží vrátil a nová posila rysů z bekhendu skórovala - 1:2.

Valaši ovšem museli kalich hořkosti vypít až do dna. Na časomíře svítil čas 56:05, kdy do opuštěné branky nejprve poslal černou gumu Filip Komorski a 34 vteřin před koncem se stejný kousek podařil také matadorovi Rostislavu Martynkovi, jenž takto zatloukl do vsetínské rakve už pátý hřebík.

Suma sumárum: Frýdek-Místek zapisuje historicky premiérovou prvoligovou výhru ve Vsetíně a na stadionech soupeřů letos bere už čtvrtou výhru z šesti pokusů!