Oslabená sestava rysů na Třebíč nestačila
Třebíčští hokejisté na svém ledě potvrdili, že jsou v domácím prostředí nejlepším týmem soutěže. Trenér Janeček se musel vypořádat s velmi úzkým kádrem.
29., sobota 10.12.2022, KHNP Arena
4:1
0:1, 3:0, 1:0
SK Horácká Slavia Třebíč

Jekel - Hunkes, Bořuta, Furch, Forman, Vodný, Pozil - Malý, Bittner, Dočekal - Ferda, D. Michálek, Holec - Krliš, Šilhavý, Meluzín - Svoboda, Michalčuk. Trenér: Kamil Pokorný.

Švančara - Teper, Homola, Zeleňák, Kowalczyk, Sova, J. Adámek - Bednář, Vrdlovec, Dostálek - A. Zeman, Haas, Cedzo - Geidl, Macháček, Ramik. Trenér: Martin Janeček.

23. Krliš (Malý, Jekel), 31. Malý, 36. Dočekal (Vodný), 60. D. Michálek (Ferda)
2. Ramik
Vyloučení: 4:5
Využití: 1:0
V oslabení: 0:1
Střely na branku: 24:28 (9:9, 7:14, 8:5)
Zblokované střely: 20:6
Vhazování: 34:25
Rozhodčí: Bejček, Květoň - Beneš, Horažďovský
Diváci: 1026

Kamil Pokorný (trenér SK HS Třebíč): Měli jsme špatný vstup do utkání, byli jsme velmi nespokojeni, dali jsme to hráčům po první třetině najevo. Může se stát, že ve vlastní přesilovce inkasujeme, pak jsme přežili oslabení tří proti pěti, nedali jsme penaltu. Vadilo nám, jakým stylem se prezentujeme. Přišlo nám, jako když si hráči myslí, že soupeř tady nemá žádný nárok, že se porazí sám. To se nám vůbec nelíbilo. Potěšilo nás, že si kluci naše výtky vzali k srdci, a od druhé třetiny hráli to, co jsme po nich vyžadovali. Konečně se tým rval o výsledek, povedly se nám góly, i když se rodily těžce. Gólman soupeře chytal slušně.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Do Třebíče jsme jeli hlavně bojovat. Dařilo se nám to přibližně do poloviny zápasu, jenže pak jsme udělali jednu chybu při střídání, druhou během rozehrávky. Soupeř nám rázem odskočil na stav 3:1. Jelikož se nám dnes sestava rozklížila, neměli jsme sílu na nějaký moment, kdy bychom se dostali zpět do zápasu. Musíme teď zvednout hlavy, protože v neděli od čtyř hrajeme další utkání. Chceme to znovu nějak poskládat a bojovat. Za přístup k dnešnímu utkání musím klukům poděkovat Musíme se poučit z dnešních chyb, které nás stály body.

Na poslední vzájemné utkání na Horácku nebudou určitě dobře vzpomínat dva hráči rysů. Oba se totiž tady koncem září zranili. Zatímco brankář Vojta Mokry se po sedmi kolech do brankoviště vrátil, pro forvarda Ondřeje Machalu je od té doby hokej tabu. Na Vysočinu ale dnes kromě Machaly nedorazili ještě z různých důvodů Havránek, Łyszczarczyk, Svačina, Ročák, Hotěk, Doktor, Žůrek, Matěj či Klimša.

Rysům jakoby situace, kdy má problémy se složením sestavy, svědčí. Proti Horákům šli totiž do vedení již po 104 vteřinách hry, kdy ve vlastním oslabení ujel Michal Ramik a pohotovou ranou nedal Jeklovi v domácí brance šanci - 0:1. Na začátku sedmé minuty mohlo být vyrovnáno. David Michálek byl při úniku faulován Dostálkem a sudí s nařízením trestného střílení neváhali ani na vteřinu. Následný Michálkův pokus si pak brankář Švančara pohlídal pravým betonem. Domácí dostali další šance ke srovánání nepříznivého stavu v závěru první třetiny. To nejprve z bezprostřední blízkosti nastřelil Svoboda tyčku, o chvíli později našeho gólmana nepřekonal ani Vodný.

To, co nevyšlo Třebíči v první třetině, povedlo se domácím v úvodu druhé části zápasu. V čase 22:30 si najel mezi kruhy Václav Krliš a přesnou ranou propálil Švančaru - 1:1. Ve 25. minutě se domácí střídačka hněvala na muže v pruhovaném, když neuznali gól pro Ferdovo zakončení rukou. Horáky to nemuselo až tak mrzet. Na začátku 31. minuty posunul Švančara puk pouze před sebe, kde na něj číhal zcela volný Jakub Malý. Dvacetiletý útočník Třebíče pak už jen zamířil přesně do levé šibenice - 2:1. Hokejisty z Vysočiny tento moment povzbudil a čtyři minuty před druhým klaksonem to bylo již rozdílem dvou branek. Domácí dostali možnost zahrát si přesilovku, kterou zužitkoval po pouhých dvanácti vteřinách Martin Dočekal, který propálil našeho brankáře střelou mezi betony - 3:1. V samém závěru třetiny narazil domácí Meluzín na mantinel Kubu Adámka a pro našeho beka skončilo utkání předčasně.

Ve třetí třetině se dlouho hrálo bez branek, domácí udeřili až v čase 59:20, kdy rysi zkoušeli hru bez brankáře. To nad ležícím Teperem zakončoval do prázdné branky David Michálek - 4:1.

* Bílé hvězdy se sice na venkovních kluzištích trochu trápí, co však hokejistům z Vysočiny jde na jedničku, tak to duely v jejich domácí KHNP Areně. Z patnácti střetnutí před vlastními fanoušky totiž svěřenci trenéra Kamila Pokorného odešli poraženi pouze jednou. Jediným přemožitelem Třebíče jsou doposud hokejisté z Litoměřic.

* Útočník Michal Hotěk poprvé chyběl rysům v boji o prvoligové body. S plným počtem odehraných střetnutí se tak mohou pochlubit už jen tři frýdecko-místečtí hokejisté, a to obránce Vojtech Zeleňák s útočníky Vlastimilem Dostálkem a Štěpánem Macháčkem.

* Rysi se v početní převaze dokázali proti Třebíči prosadit v posledních pěti vzájemných utkáních za sebou, tentokráte však neuspěli. Celkově vyznívá bilance využitých přesilovek mezi oběma soupeři momentálně lépe pro třebíčské hráče 21:20.

* Posledních pět vzájemných utkání vidělo průměrně 696 diváků. Na horáckém stadionu se jich dnes však přišlo na utkání podívat 1026.

Rysi si před dalším zápasem příliš nedopočinou. Už zítra totiž před domácím publikem dohráváme duel 11. kola, kdy netradičně od 16.00 hodin hostíme v hale Polárka tým z Poruby. Více o nedělním duelu si můžete přečíst v tomto článku: Šlágr s Porubou pro děti a mládež do 15 let zdarma!

📷 Foto: Sabina Prokešová