O porážce s Jihlavou rozhodla druhá třetina
Ani zlepšený výkon ve třetí části zápasu nás k bodům proti jihlavské Dukle nepřivedl. Vše je třeba hodit za hlavu a soustředit se na víkendový dvojzápas s Třebíčí a Porubou.
28., středa 7.12.2022, hala Polárka
1:4
1:1, 0:3, 0:0

Kacetl - Teper, Š. Havránek, Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Homola, J. Adámek - Bednář, Vrdlovec, Dostálek - Łyszczarczyk, Haas, Hotěk - A. Zeman, Matěj, Klimša - Geidl, Macháček, Ramik. Trenér: Martin Janeček.

HC Dukla Jihlava

Beran - Bilčík, A. Dvořák, D. Kolář, F. Kočí, Chvátal, Haman - Chlubna, Miškář, V. Brož - Harkabus, Menšík, Fronk - Čachotský, Skořepa, Pořízek - Cachnín, Handl. Trenér: Viktor Ujčík.

9. Dostálek (Zeleňák)
16. Chlubna (Miškář), 22. Čachotský (Pořízek), 33. Harkabus (Haman, Chlubna), 37. Bilčík (Haman, Handl)
Vyloučení: 7:7
Využití: 0:1
Střely na branku: 34:32 (7:8, 7:18, 20:6)
Zblokované střely: 3:1
Vhazování: 32:32
Rozhodčí: Cabák, Šudoma - Hanzlík, Peluha
Diváci: 663

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Mě se ten zápas špatně rozebírá, jelikož bych jej nejraději hodil za hlavu. Ale to nemůžu, takže co k němu? My jej od druhé třetiny hráli velice špatně. Myslím si ale, že vstup do utkání byl velice dobrý, škoda jen toho gólu na 1:1, kdy jsme si nepohlídali druhou vlnu a krýsným gólem soupeř srovnal. Nicméně jsme po druhé inkasované brance sklopili hlavy a úplně přestali hrát. S tímto my musíme něco udělat, protože něco podobného nás potkalo už minule v Prostějově. Musíme si to ukázat, cesta je před námi a ta sezona je stále ještě dlouhá. Prostě se musíme z toho poučit.

Viktor Ujčík (trenér HC Dukla Jihlava): Samozřejmě se nám zápas hodnotí dobře, jelikož jsme tu dokázali vyhrát. Frýdek letos hraje velmi dobrý hokej, ale já si myslím, že jsme dnes tím pohybem, aktivitou, ale i tím, jak jsme k zápasu přistoupili a odehráli, tak jsme si to vítězství zasloužili. Hokej někdy rozhodují drobnosti. My si dnes dokázali pomoci v přesilovce, nedokázali jsme naopak inkasovat v oslabení a já musím všechny kluky pochválit. Z jejich strany to byl parádní výkon. Navíc v podstatě hrajeme letos všechny zápasy jakoby venku, což není ideální. Tím, že nemáme takovou podporu fanoušků, na kterou se každý tým snaží spoléhat, tak tohle nám zkrátka chybí. Zatím se nám bohužel v domácích zápasech nedaří, já ale věřím, že se nám tato reputace do konce ještě změní.

Potřetí v této sezoně se nám do cesty postavila jihlavská Dukla. Zatím platí pravidlo, že si oba celky hájí domácí bojiště. Zatímco doma jsme na úvod sezony porazili hokejisty z Vysočiny 3:1, v odvetě nám to Jihlavští vrátili výhrou 1:4.

Lépe do utkání vstoupili domácí, kteří se ke konci 9. minuty ujali vedení. Rysi v té chvíli svého soupeře přimáčkli v jeho obranném pásmu a po Zeleňákově nahození od modré čáry se pohotově bekhendovým zakončení prosadil Vlastimil Dostálek. Pro našeho forvarda šlo tak o jeho dvanáctou branku sezony, rodák z Přerova svou brankou přerušil svůj třízápasový půst - 1:0. Radost z vedení nám vydržela bohužel pouhých šest minut, když soupeři zafungovala vzájemná spolupráce elitní formace mezi Tomášem Chlubnou a Patrikem Miškářem, kdy prvně jmenovaný zakončoval pohotově do prázdné branky - 1:1. V závěru třetiny jsme ještě čelili dvěma slibným šancím Dukly, gólman Kacetl, který se potřetí v první lize objevil v našem brankovišti, zůstal však nepřekonán.

Jihlavští vstoupili do druhé části daleko více namotivovaní a vyústěním jejich iniciativy byl zvrat ve skóre. Po 87 vteřinách šli hosté totiž do vedení. To se u mantinelu dostal k puku Pořízek, který si najel před naší branku. Gólman Kacetl dokázal zakončení jihlavského útočníka ještě pokrýt, na dorážku volného Tomáše Čachotského už ale nestačil - 1:2. Duklu tak do vedení dostal čtyřicetiletý zkušený forvard, který se do sestavy soupeře vrátil po dlouhých dvou měsících, které tráví momentálně v extraligovém celku Českých Budějovic. O chvíli později mohla jít Jihlava do dvoubrankového vedení, naštěstí Chlubnův únik gólem neskončil. Hokejisté z Vysočiny nadále pokračovali ve své aktivní hře a po další pěkné kombinaci to přeci jen vedlo k další změně skóre. V čase 32:26 se po sérii přihrávek v našem obranném pásmu dostal k zakončení Tomáš Harkabus a jeho dělovka prošla až za záda domácího gólmana - 1:3. O tom, že to z naší strany nebyla vůbec povedená dvacetiminutovka, potvrdila situace z poloviny 37. minuty, kdy se v přesilové hře z mezikruží krásně trefil k tyči Vlastimil Bilčík - 1:4.

Třetí část střetnutí již gól nepřinesla, i když se rysi zlepšili a svého soka jasně přestřílili. Přesto to byli hosté, kteří byli v úvodu 49. minuty blízko další branky, kdy Haman nastřelil tyčku. Sérii tří porážek v řadě se pokusíme zlomit hned v sobotním odpoledni, kdy se představíme v Třebíči.

* Nejtrestanějším hráčem rysů v letošní sezoně je útočník Štěpán Macháček. Čerstvě dvacetiletý forvard nastřádal doposud 30 trestných minut. Řekli byste ale, že vůbec nejvíce trestů za frýdecko-místecký celek vyfasoval Milan Mikulík? Náš bývalý kapitán posbíral v letech 2017 až 2021 na své konto celkově 312 trestných minut, na druhé příčce je útočník David Klimša, ten si odseděl v první lize za rysy již 198 minut.

* Když už jsme u naší útočné stálice, stojí za to si Klimšovy statistiky trochu rozšířit. Havířovský rodák totiž za náš celek v Chance lize odehrál úctyhodných 310 zápasů, ve kterých nastřádal 176 kanadských bodů za 85 branek a 91 asistencí.

* Pořekadlo "Můj dům, můj hrad" tentokráte neplatilo. S Jihlavou jsme totiž na úvod sezony doma vyhráli 3:1 a odveta na Vysočině pak dopadla lépe pro Duklu, kde jsme prohráli 1:4. Vyrovnaný stav se po dnešním zápase překlopil tedy na stranu soupeře.

* Počet využítých přesilovek ve vzájemných zápasech vyznívá lépe pro našeho soupeře, který má nyní bilanci 19:23 z 27 odehraných utkání v první lize.

* Brankář Ondřej Kacetl odchytal v našem drese třetí utkání. "Tak jednak nám onemocněl Vojta Mokry a za druhé měl Káca ve svém životě radostný příběh, takže byl chvíli mimo trénink. Proto se tu naskytla varianta, kdy mohl do brány naskočit a zase se do toho zápasového rytmu dostal. My byli pro. Dnes chytal výborně, jen jsme jej v tom bohužel nechali," mrzelo po zápase domácího trenéra Martina Janečka.

V tomto týdnu se půjde na hokej ještě dvakrát. V sobotu 10. prosince nás totiž čeká výjezd do Třebíče, kde je buly naplánované na 17.30 hodin. Celý perný týden pak zakončí nedělní dohrávka 11. kola, to budeme v Polárce hostit lídra soutěže z Poruby. Více o zápase, který začne netradičně již v 16.00 hodin, se můžete dočíst v tomto článku: Šlágr s Porubou pro děti a mládež do 15 let zdarma!