Na nájezdy jsme tentokráte neuspěli, bod navíc bere Kolín
Z posledního letošního utkání bereme bod. S kolínskými hokejisty si tak držíme čtyřzápasovou sérii, kdy jsme v řádné hrací době s kozly neprohráli.
33., čtvrtek 29.12.2022, ZS Kolín
2:1sn
1:1, 0:0, 0:0 - 0:0
SC Marimex Kolín

Soukup - Piegl, Čáp, Zajíc, T. Jelínek, Cibák, Naar - Mar. Novák, Koukal, Z. Král - J. Sklenář, Korkiakoski, Ouřada - Síla, Matějček, Lang - D. Šedivý, Polák. Trenér: Jan Šťastný.

Mokry - Žůrek, Teper, Zeleňák, Kareš, Sova, Ročák - Dostálek, A. Zeman, Svačina - Klimša, Vrdlovec, Ramik - Hotěk, Haas, Doktor - Geidl, Matěj, Macháček - Bednář. Trenér: Martin Janeček.

13. Cibák (Z. Král, Soukup), sam. nájezd Ouřada
15. Svačina (A. Zeman)
Vyloučení: 2:4
Využití: 0:0
Střely na branku: 47:25 (20:5, 15:8, 9:9 - 3:3)
Zblokované střely: 5:2
Vhazování: 41:26
Rozhodčí: Kostourek, Bejček – Maštalíř, Bohuněk
Diváci: 769

Petr Martínek (trenér SC Marimex Kolín): Po úterním nezdaru jsme nesmírně rádi za dva body, hodně jsme chtěli napravit dojem. Myslím si, že jsme předvedli velmi dobrý výkon a čtyřicet minut byli lepším týmem. Ve třetí třetině se na nás asi podepsala psychika, kdy jsme mocně toužili po bodech a více se zatáhli, než by bylo zdrávo. Soupeř pak měl převahu. Od začátku jsme šlapali, poměr střel byl výrazně pro nás. Ale bohužel nás trápí koncovka, takže jsme dali jen jeden gól. Jeden dostali a pak už to byla velká bitva. Konec roku, s takhle silným soupeřem se nám nakonec povedl v nájezdech, doufáme, že na to navážeme v dalších utkáních.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): My věděli, že domácí budou chtít za každou cenu zvítězit, nebyli jsme tak v dobré pozici. Tabulka je neskutečně našlapaná. Dvě třetiny byli domácí jednoznačným soupeřem, my tahali nohy. Nám se nedařilo, nepomohli jsme si ani přesilovkami. Ve třetí třetině jsme hru myslím si srovnali, měli jsme dost šancí, abychom výsledek překlopili na naší stranu. Zápas pak šel do prodloužení a nakonec i do nájezdů. V nich pak byli domácí o ten jeden nájezd šikovnější.

Rysi k poslednímu zápasu letošního roku cestovali do středních Čech, kde je čekal duel s domácími kozly z Kolína. A byli to právě hráči v bílomodré kombinaci, kteří měli lepší vstup do utkání. V čase 12:19 podnikla domácí družina rychlý vpád do našeho obranného pásmu, Král pohotově od mantinelu našel sjíždějícího Jakuba Cibáka, který měl dostatek prostoru přesně zamířit - 1:0. S vyrovnáním jsme naštěstí dlouho nečekali. Ke konci 15. minuty se Adam Zeman prosmýkl kolem dvou kolínských zadáků, zadovkou vybídl k zakončení Vladimíra Svačinu, který pálil přesně nad padajícím gólmanem Soukupem - 1:1. O chvíli později se zajímavé situace objevily na obou stranách kluziště. Na domácí straně neuspěl proti Mokremu Koukal, z protiútoku nedal svou tutovku Geidl.

V dalších dvou třetinách se více jak sedmistovka diváků gólů již nedočkala. V prostřední části nás mohly mrzet především příležitosti Klimši, Svačiny, či Haase, které po gólu doslova volaly. Rysi mohli utkání zlomit v úvodu třetí části, kdy kozly přitlačili do jejich obranného pásma i díky přesilové hře, která se přesunula z konce druhé periody. Ke konci 50. minuty v kolínské hale jen zahučelo. Ramik obral o puk tápajícího Sílu, v dobré pozici náš devatenáctiletý forvard domácího brankáře nepřekonal. A jelikož branka nepadla, šlo se v Kolíně do prodloužení.

Pětiminutové nastavení nerozhodlo, a tak o majiteli bonusového bodu musely rozhodnout samostatné nájezdy. Zatímco doma nám to s přerovskými Zubry vyšlo, tentokráte byli úspěšnější domácí hokejisté. Každopádně pro diváky to byly docela nervy, o vítězi totiž rozhodl až třiadvacátý pokus, kdy našeho brankáře překonal Kryštof Ouřada. S následným pokusem Oskara Haase si kolínský gólman poradil - 3:2.

Letošní rok tak zakončujeme na 8. místě se ziskem 47 bodů.

* Zatímco na ledě svých soupeřů jsou kozlové jedním z nejhorších týmů soutěže, v domácím prostředí se Kolínu naopak daří. Ze 17 odehraných utkání mají Středočeši bilanci 11 vítězství a 6 porážek.

* Herně nejvytíženějším rysem je v této sezoně útočník Vlastimil Dostálek. Ten ve dvaatřiceti zápasech zvládl porci 648:26 odehraných minut, což jej momentálně řadí do druhé desítky borců s nejvíce odehranými minutami. Vůbec nejvíce času na ledě strávil přerovský obránce Robert Černý.

* Zlými muži (myšleno co do počtu trestných minut) jsou v kolínském drese obránce Ján Niko (52 TM), na naší straně si primát drží mladý forvard Štěpán Macháček (38 TM).

* Když se koukneme do statistik hráčů U20, tak nejlépe se vede frýdecko-místeckému mladíkovi Oskaru Haasovi. Ten nastřádal na své konto již 23 kanadských bodů (10+23). Jen pro srovnání, druhý a třetí v pořadí, mají na svém kontě bodů pouze 8 (3+5). Jsou jimi Petr Hauser ze Sokolova a Daniel Herčík z béčka Pardubic.

* S Kolínem jsme neprohráli v řádné hrací době již čtyři utkání za sebou.

* Útočník rysů Michal Ramik odehrál v Kolíně za naše barvy jubilejní 50té prvoligové utkání.

Prvoligová soutěž pokračuje v novém roce dalšími dvěma zápasy a rysi se dvakrát představí domácím fanouškům. Už ve středu 4. ledna zavítají do haly Polárka hokejisté pražské Slavie. Duel s týmem z hlavního města se hraje od 18.00 hodin a vy si již nyní můžete na tento zápas zakoupit vstupenky prostřednictvím webového portálu Enigoo ZDE. O tři dny později se půjde na hokej znovu, když od 17.00 hodin hostíme v sobotu 7. ledna rezervní celek extraligových Pardubic. I na toto střetnutí si fanoušci mohou zakoupit vstupenky v předstihu. Odkaz naleznete ZDE.