Přerov porážíme i potřetí v letošní sezoně, rozhodl Dostálek
Rysi se s domácími fanoušky rozloučili v tomto roce vítězně. S přerovskými Zubry sice prohrávali rozdílem dvou gólů, pak se ale trefili Haas s Hoťkem a duel došel až do samostatných nájezdů. V nich jsme byli úspěšnější, rozhodla trefa expřerovského forvarda Vlastimila Dostálka.
32., úterý 27.12.2022, hala Polárka
3:2sn
0:0, 1:2, 1:0 - 0:0

Mokry - Teper, Žůrek, Zeleňák, Homola, Sova, Ročák - Dostálek, A. Zeman, Svačina - Klimša, Vrdlovec, Ramik - Hotěk, Haas, Doktor - Geidl, Matěj, Macháček - Bednář. Trenér: Martin Janeček.

HC ZUBR Přerov

Postava - Hrdinka, Chroboček, R. Černý, Hanák, Ševčík, Krisl, Gréč - Březina, Pechanec, L. Adámek - Doležal, F. Dvořák, Indrák - Goiš, Macuch, Dobša - Tarnoczy, Hradil, Fencl. Trenér: Robert Svoboda.

39. Haas (Sova, Hotěk), 42. Hotěk, sn. Dostálek
35. L. Adámek (Březina, Pechanec), 36. Doležal (Chroboček, Indrák)
Vyloučení: 3:4
Využití: 0:1
V oslabení: 1:0
Střely na branku: 23:38 (8:11, 7:10, 7:15 - 1:2)
Zblokované střely: 3:20
Vhazování: 41:30
Rozhodčí: Cabák, Rapák – Hanzlík, Veselý
Diváci: 1258

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Byl to strašně těžký zápas, i proto si těch dvou bodů neskutečně ceníme. My jsme do toho zápasu vstoupili ustrašeně, hosté byli aktivnější. Nás ta přesilovka, protože jsme šli jakoby do aktivity, trošku zvedla. Každopádně ty přesilovky jsme hráli katastrofálně, s tím musíme něco udělat. Ale mluvím o té aktivitě, ta byla na naší straně. Myslím si, že celý zápas jsme dobře bruslili a měli tam dobré šance. Pak jsme si ale během minuty a půl ten zápas zcela zkomplikovali, ale na hráčích bylo vidět, že s tím chtějí něco udělat. Šli jsme tomu naproti, měli jsme tam dobrou defenzívu i tu aktivitu směrem dopředu. Pak tou odměnou bylo, že jsme šli do remízy a potom jsme byli šťastnějším týmem.

Robert Svoboda (trenér HC Zubr Přerov): My jsme dobře vstoupili do zápasu, byli jsme aktivnější a hra se nám dařila. Ve druhé třetině jsme si vytvořili dobrý náskok a tam si myslím, že se ten zápas zlomil. Ještě do šatny jsme dostali gól při naší přesilovce, což domácí nabudilo. Pak přišla chyba, kterou domácí využili, ale celkově mančaft musím pochválit za předvedenou hru, škoda jen, že jsme nezískali ten druhý bodík, který by byl samozřejmě pro nás lepší.

Poslední letošní domácí střetnutí slibovalo opravdovou podívanou, vždyť pro fanoušky připravil frýdecko-místecký klub velmi bohatý program. Kdo tedy na poslední letošní duel v hale Polárka zavítal, jistě toho dnes nelitoval.

Úvodní dvacetiminutovka sice žádnou branku divákům nenabídla, šance však byly k vidění na obou stranách. Brankáři obou celků nenechali nikoho v hale na pochybách, že jde o dva nejlepší gólmany Chance ligy. Domácí Mokry se vyznamenal hned v úvodu střetnutí, když zneškodnil velkou šanci přerovskému Doležalovi. Na druhé straně si naopak vylámali zuby na Postavovi postupně Dostálek, Vrdlovec a po něm ještě i Hotěk.

Bezbrankový průběh vzájemných střetnutí se konečně prolomil v prostřední části, která nakonec vyzněla lépe pro Zubry. Domácí hokejisté promrhali celkem čtyři přesilovky, to naopak hosté udeřili hned z té první, kterou jsme jim nabídli. Navíc to byla přesilovka pěti proti třem, kterou v čase 34:15 dokázal využít Lukáš Adámek, který doklepával do branky odražený puk - 0:1. Gól hostům evidentně pomohl a o 67 vteřin později to bylo již rozdílem dvou branek, když hostující příznivce rozjásal Tomáš Doležal - 0:2. Pro náš tým to byla docela sprcha. Minutu a půl před vypršením druhé dvacetiminutovky vykřesal jiskřičku naděje náš nejproduktivnější hráč Oskar Haas. Ten ve vlastním oslabení těžil u pravé tyče z vydařené kombinace svých spoluhráčů Hoťka se Sovou - 1:2.

Vyrovnání se naši příznivci dočkali hned v úvodu třetí třetiny. V čase 41:18 se do úniku dostal Michal Hotěk, kterému v zakončení nedokázal zabránit ani vracející se přerovský obránce Jiří Krisl - 2:2. Vyrovnaný stav vydržel nakonec až do třetího klaksonu, šlo se tedy podruhé v domácím střetnutí s Přerovem do prodloužení. Tentokráte se v pětiminutovém nastavení nikdo z hráčů ale prosadit nedokázal, o majiteli bonusového bodu se tedy muselo rozhodnout až v samostatných nájezdech.

A s nimi mají v letošní sezoně více zkušeností hosté z Přerova. Rysi se ovšem s diváky nechtěli loučit porážkou. Na úvodní parádní trefu Oskara Haase sice ještě přerovští hokejisté dokázali zareagovat, gól expřerováka Vlastimila Dostálka už však byl rozhodující. Přerov tak porážíme i potřetí v této sezoně - 3:2.

* První dva vzájemné zápasy letošní sezony skončily vítězstvím rysů shodně 1:0. Dnes padlo konečně více branek, Zubři se dokázali prosadit po předlouhých 158 minutách hry.

* Proti sobě se dnes postavili dva nejlepší brankáři Chance ligy. Na domácí straně Vojtěch Mokry, na straně přerovských Zubrů chytal Michal Postava. "Musím říct, že oba gólmani chytají výborně. Celkově musím říct, že v tom hokeji je defenzíva dobrá, a když to navíc ještě gólmani podpoří, tak jsou pak ty výsledky takové, jaké jsou," vyjádřil se přerovský stratég Robert Svoboda k otázce, že při vzájemných zápasech rysů se Zubry padá tak málo branek.

* S Přerovem natahujeme sérii výher již na čtyři zápasy v řadě.

* Samostatné nájezdy, to je vždy loterie. Hokejisté Frýdku-Místku si je letos střihli potřetí a bilance je pro naše hráče příznivá 2:1. To Zubři ze šesti pokusů vyhráli pouze dvakrát (2:4).

* Na poslední zápas letošního roku dorazilo do haly Polárka 1258 diváků, za což vám všem děkujeme! "Diváci...to je ten adrenalin pro všechny. Ty tribuny se vzájemně překřikují, protože dnes měly oba tábory skvělou podporu. Bylo by určitě super, kdyby to tak vydrželo i dál. My se budeme snažit samozřejmě ty lidi vždy pozvat tou dobrou hrou a těmi výhrami. Tak, jako tomu bylo třeba v listopadu. Teď sice máme slabší období, ale doufám, že se to přelomí. Doufám, že našim fanouškům budeme dělat jen radost a tím je budeme zvát na každý další zápas," řekl po zápase frýdecko-místecký trenér Martin Janeček.

Před koncem letošního roku stihneme odehrát ještě jedno prvoligové kolo. Ve čtvrtek 29. prosince pocestují rysi až do Kolína, kde se od 18.00 hodin střetnou s tamními kozly. Držme chlapům v jejich posledním letošním vystoupení palce.