Duel s Valachy znovu rozhodla až třetí třetina
I když nás domácí Valaši jasně přestříleli, dokázali rysi s vedoucím celkem tabulky držet dvě třetiny krok. Vsetínští o svém desátém vítězství v řadě rozhodli až ve třetí periodě. Výrazný podíl na výhře domácích měl útočník Luboš Rob, který si připsal 4 kanadské body.
31., středa 21.12.2022, ZS Na Lapači
5:2
1:1, 0:0, 4:1
VHK ROBE Vsetín

Žukov - Smetana, Krajčík, O. Němec, Jenáček, Voženílek, Ondračka - Jonák, Berzinš, Rob - Hořanský, Š. Bláha, Klhůfek - Berger, Přikryl, Sihvonen - Klímek, Štefka, Pětník. Trenér: Jiří Weintritt.

Švančara - Žůrek, Teper, Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Ročák, Homola - Dostálek, A. Zeman, Svačina - Hotěk, Haas, Bednář - Doktor, Matěj, Ramik - Geidl, Macháček, Holinka. Trenér: Martin Janeček.

8. Rob (Ondračka, Jonák), 42. Jenáček (Rob), 43. Sihvonen (Rob, Přikryl), 50. Jonák (Rob, Smetana), 56. Š. Bláha (Klhůfek, Hořanský)
17. Haas (Bednář, Svačina), 48. A. Zeman (Svačina)
Vyloučení: 5:6
Využití: 1:1
Střely na branku: 41:16 (21:5, 9:4, 11:7)
Zblokované střely: 15:7
Vhazování: 37:30
Rozhodčí: Micka, Mejzlík - Komínek, Kráľ
Diváci: 2033

Radim Kucharczyk (asistent trenéra VHK ROBE Vsetín): Zápas byl těžký. Myslím si, že v první třetině jsme gólů měli vstřelit více a bylo by hotovo. Ve třetí třetině nám to tam napadalo a ten tlak byl hodně velký, takže jsme zaslouženě vyhráli. Chtěl bych vám všem popřát šťastné Vánoce za tým.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Pro nás trošku hořká pilulka. Dvě třetiny jsme dobře pracovali, bohužel se hraje šedesát minut a nám nevydržela koncentrace až do konce a hned druhé střídání jsme dostali gól na dva jedna, ze situace, na kterou jsme se chystali, protože víme, že Vsetín hraje nátlakový hokej. Nicméně jsme pracovali tvrdě, ale nepomohli jsme si přesilovkou, kterou jsme nevyužili a místo toho jsme hned po ní inkasovali ve třech na čtyři. Domácí jsou na domácím kluzišti velmi silným týmem, ale hráli jsme s nimi vyrovnaně. Jen škoda, že nám nevydržela ta koncentrace.

Ještě před Vánoci odehrála prvoligová mužstva jedno hrací kolo. Na rysy čekal jeden z nejtěžších soupeřů, momentální lídr a velký favorit na boj o extraligovou příslušnost, jeli jsme totiž do Vsetína.

Valaši se v posledních zápasech drží na vítězné vlně, vždyť si připsali devět výher v řadě a v úvodu osmé minuty si zadělali na jubilejní, desátou. V čase 07:08 se Luboš Rob prosmýkl mezi oběma našimi zadáky a přesnou ranou k levé tyči otevřel skóre zápasu - 1:0. Nejproduktivnější domácí útočník si tak připsal na své konto svou čtrnáctou trefu v sezoně. Pozadu nechtěli zůstat ale ani hráči v červených dresech. V polovině 9. minuty pálil nebezpečně Doktor, vzápětí i Zeman. Oběma rysům bohužel přáno nebylo. Až čase 16:27 putoval za katr domácí Berzinš a frýdecko-místečtí hokejisté dostali první možnost hrát v početní výhodě. A po dvaceti vteřinách to vyšlo! Zafungovala totiž přesilovková spolupráce Lukáše Bednáře a přesně zakončující Oskara Haase - 1:1.

Druhá třetina toho divákům příliš nenabídla, bylo tak tedy otázkou, zda v letošních vzájemných zápasech znovu o vítězi rozhodne až třetí část střetnutí. První letošní duel totiž Vsetínští vyhráli díky úspěchu ve třetí třetině v poměru 2:0, ve druhém střetnutí byli ještě o gól úspěšnější.

Každopádně hokejisté s extraligovými choutky měli do třetí třetiny parádní vstup. Už po 63 vteřinách hry využil naší liknavosti obránce Šimon Jenáček, který dostal až příliš volného prostoru a z bezprostřední blízkosti překonal bezmocného gólmana Švančaru - 2:1. O minutu později to bylo už rozdílem dvou branek. V signalizované výhodě se totiž dostal k zakončení finský útočník Riku Sihvonen, který z levého kruhu doslova propálil našeho gólmana - 3:1. Rysi jiskřičku naděje dokázali vykřesat v čase 47:52, kdy při hře čtyř proti čtyřem těžil ze Svačinovy přihrávky zakončující Adam Zeman - 3:2. Bohužel naši hráči vzápětí faulovali, čímž domácí hokejisté dostali možnost své vedení navýšit. Ke konci 50. minuty se projevila hokejová genialita sedmadvacetiletého Luboše Roba, který svým čtvrtým bodem v utkání připravil tutovku pro Víta Jonáka, kterému už jen stačilo přiložit na led správně svou hokejku - 4:2. Necelých pět minut před koncem střetnutí se domácí hráči dokázali prosadit popáté, to využili chybičky v naší defenzívě Štěpán Bláha, který se trefil přesně mezi Švančarovy betony - 5:2.

* Valaši nabrali od půlky listopadu fazónu a od té doby si na své konto připsali již deset výher v řadě. Navíc Vsetín na domácím ledě neprohrál šesté střetnutí po sobě.

* Na Lapači jsme dokázali za tři body zvítězit pouze jednou, a to v loňském ročníku, kdy jsme 23. října 2021 zvítězili 5:1.

* Produktivita vsetínského útočníka Luboše Roba ve vzájemných zápasech zaslouží obdiv. Forvard Valachů si totiž po dnešku připsal proti rysům na své konto celkem 15 kanadských bodů (6+9).

V letošním roce odehrajeme ještě dva prvoligové duely. Věříme, že si ve svátečním čase najdete čas na domácí střetnutí s přerovskými Zubry. Toto utkání je na pořadu v úterý 27. prosince od 17 hodin. Kdo nechce čekat u pokladen, má možnost si zakoupit vstupenku prostřednictvím portálu Enigoo, a to na odkaze ZDE. Poslední zápas tohoto roku pak odehrají rysi v dalekém Kolíně. Proti místním kozlům nastoupíme ve čtvrtek 29. prosince od 18 hodin.