Michal Hotěk ke svému gólu: "Jen jsem to tam tak hodil a vyšlo to"
Rozhovory
Přerovský odchovanec Michal Hotěk pořádně zarmoutil fanoušky Zubrů, když v úvodu třetí třetiny srovnal skóre zápasu na 2:2. I díky jeho trefě jsme Přerov zdolali potřetí v této sezoně.

Michale, co k domácímu zápasu s Přerovem? Jak jej hodnotíš?

Tak byl to určitě těžký zápas. Věděli jsme, že Přerov přijede s výbornou obranou a museli jsme se tak snažit tlačit do brány a nakonec nám to všechno vyšlo.

V průběhu utkání jsme už prohrávali rozdílem dvou branek, přesto jsme dokázali ten nepříznivý stav vyrovnat. Ty sám jsi na tom měl velký podíl, když jsi u prvního gólu přihrával Oskaru Haasovi a pak jsi po úniku srovnal skóre na 2:2. Věděl jsi při tom úniku jak budeš chtít celou akci zakončit?

No nevím, jestli se dá vůbec říct, že jsem ujel (smích). Spíš jsem tam dokráčel. Ale já se spíše snažil vystřelit, jelikož moc nestřílím. Tak jsem to tam jenom hodil a vyšlo to.

Poslední domácí utkání bylo brané i jako taková show pro diváky. Byly tam i komerční přestávky, takže větší prodlevy mezi střídáním. Nevadí ti tyhle věci?

Určitě to bylo lepší, než normální zápas. Šlo to vidět i na tom, že dorazilo hodně lidí, takže to bylo super.

Ty jsi přerovským odchovancem, měl jsi před utkáním nějakou speciální motivaci?

Ne, neměl. Připravoval jsem se jako na každé jiné utkání. Nijak speciální to tedy nebylo.

Čím si vysvětluješ, že v letošních vzájemných zápasech s Přerovem padá tak málo branek? V těch dvou předchozích padly, myslím, celkem dva góly.

Jak jsem už odpovídal u té první otázky, oni mají výbornou obranu, strašně těžko se tam přes ně dostává.

Tento zápas byl vlastně posledním domácím střetnutím letošního roku. Co bys tedy frýdecko-místeckým fanouškům vzkázal do roku příštího?

Štastný Nový rok! Hlavně ať na nás chodí nadále, stejně, jako chodili doposud.

VIDEOROZHOVOR S MICHALEM HOŤKEM (Jakub Vaněček)