Na Vrchlabí jsme recept nenašli
Bylo to třetí vzájemné utkání s loňským nováčkem a ani na třetí pokus se nám se Stadionem bodovat nepodařilo. Prohrou jsme navíc navýšili naši černou sérii na domácím stadionu.
17., sobota 30.10.2021, hala Polárka
1:5
0:2, 0:3, 1:0

Šimboch – Ciura, Teper, J. Adámek, J. Michálek, Z. Malík, Matyáš – Łyszczarczyk, Peterek, Šlahař – Christov, Komorski, Klimša – T. Král, Matiaško, Blaško – Čmiel. Trenér: Mojmír Trličík.

HC Stadion Vrchlabí

J. Soukup – Kajínek, T. Jelínek, O. Vála, T. Kynčl, M. Voženílek, Bučko, Oliva – Pochobradský, Chrtek, Heřman – D. Chalupa, T. Kaut, Mrňa – T. Zeman, P. Urban, Matýs – F. Moník, L. Kučera, M. Kloz. Trenér: Petr Hlaváč.

56. Šlahař (Teper)
17. Mrňa (T. Kaut, D. Chalupa), 19. O. Vála (T. Kaut, P. Urban), 21. Kajínek (Chrtek, Pochobradský), 23. T. Zeman (TS), 34. T. Kaut (Mrňa, T. Kynčl)
Vyloučení: 6:5
Využití: 0:1
Střely na branku: 24:46 (5:14, 13:19, 6:13)
Zblokované střely: 2:6
Vhazování: 26:34
Rozhodčí: Koziol, Šudoma – Kučera, Blažek
Diváci: 498

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Celkem opět jednoznačný výsledek doma, ale já řeknu, že to tak nemuselo být. První třetinu jsme začali dobře, byly tam nějaké příležitosti a navíc jsme mohli jít do přesilovky pět na tři. Ta nám ale hodně brzy skončila. Tam si myslím, že ty naše fauly v první třetině byly pro další hru hodně důležité. To jsme mohli vidět při jejich dvojnásobné přesilovce, ve které jsme inkasovali gól. Pak uděláte takovou chybu, kdy nejdete razantněji do souboje při průniku soupeře do pásma a následné nepokrytí hráče pro vás znamená stav 0:2. No a přijde začátek druhé třetiny a nešťastný pád při vyjetí z pásma. Je to 0:3. Pak už to za tohoto stavu bylo těžké se k něčemu nadechnout, navíc, když máte k dispozici jen deset útočníků a šest obránců, z nichž jeden včera hrál ještě extraligový zápas. Při tom náročném programu za posledních dvacet dnů, je pak těžko hledat tu energii a síly na zvrat z nula tři. Že se nám to jednou podařilo, tak to neznamená, že nám to půjde takto pořád. Jsem si ale jistý, že ty hráče to dnes stálo spoustu síly a energie, že tam ta snaha prostě byla. Kdo se na to dívá shora, tak to může přijít odevzdané, ale já jsem absolutně přesvědčený, že to úsilí bylo maximální, ale na soupeře dnes nestačilo. I přesto, že je ten výsledek 1:5, tak chci ocenit brankáře, který nás zvláště v té první třetině výrazně podržel.

Petr Hlaváč (trenér HC Stadion Vrchlabí): Pro mě se samozřejmě tento zápas hodnotí velice dobře, protože si myslím, že jsme jej měli po celou dobu pod kontrolou. Co nás může mrzet, tak jen to, že jsme tady nevstřelili ještě více gólů. S tím se pereme docela dlouho, kdy z velkých šancí branky nedáváme. Dnes nám tam ale pět gólů padlo, takže jsme spokojeni. I s týmovým výkonem, kdy z hráčů bylo vidět, že chtějí tady vyhrát. Že necestovali takovou dálku, aby si odsud žádný ten bod nakonec neodvezli.

S úmyslem přerušit svou nelichotivou domácí bilanci šli rysi dnes do souboje s vrchlabským Stadionem. Ač se družina trenéra Mojmíra Trličíka snažila seč mohla, lepšímu soupeři bohužel nestačila.

Loňský nováček už v úvodní dvacetiminutovce potvrdil, že má v letošní sezoně lepší formu, než náš celek. V 7. minutě pelášili na brankáře Šimbocha úplně sami Pochobradský s Heřmanem a druhého jmenovaného následně fantasticky dokázal slovenský gólman v našich řadách vychytat. Velkou šanci dostat se do vedení jsme dostali ke konci 10. minuty. To před námi byla minutu a půl dlouhá možnost hrát přesilovku pět na tři. Bohužel jsme se o tuto možnost za dalších pět vteřin sami dalším vyloučením připravili. V čase 16:02 se za naší brankou dostal k puku hostující Kaut, který jej následně předložil zcela volnému Pavlu Mrňovi a ten svým sedmým gólem v sezoně otevřel skóre zápasu - 0:1. O pár vteřinek později dostal Stadion opět možnost své vedení ještě navýšit, když za katr postupně zamířili Blaško s Komorskim. Jak je dobře zvládnutá dvojnásobná přesilovka velkou zbraní ukázali hosté hned vzápětí. V čase 18:08 pálil přesně z mezikruží Ondřej Vála - 0:2. Tímto stavem skončila také i první dvacetiminutovka.

Začátek druhé části zápasu domácím vůbec nevyšel. Vrchlabí nás sevřelo v obranném pásmu, gólman Šimboch navíc nešťastně přišel o svou hůl a po Kajínkově nahození puku od modré skončil černý touš v síti - 0:3. O dvě minuty později byl falován ujíždějící Pochobradský a hosté dostali možnost trestného střílení. K jeho exekuci se postavil Tomáš Zeman, který si nejprve najel ke své střídačce a při sjetí před branku pohotovou střelou zápěstím upravoval na nelichotivých 0:4. Čas 33:32 už přinesl v ochozech hodně nevole. Rysi totiž ztratili puk, za což je potrestal střelou k tyči dnes velmi produktivní Tomáš Kaut - 0:5.

Třetí třetina byla na góly nejchudší a naštěstí jsme v ní dokázali skórovat my. Čtyři a půl minuty před koncem se k odraženému puku dostal v hostujícím obranném pásmu Teper, sjel si s pukem mezi kruhy, kde jej následně přenechal Jakubu Šlahařovi a ten přesnou ranou k pravé tyči nedal Soukupovi šanci - 1:5. Vrchlabský Stadion tedy neporážíme ani na třetí pokus a je to vlastně jediný prvoligový soupeř, který nám ještě nedovolil vzít mu nějaký ten bod.

Druhou třetinu základní části zahájíme už zítra a opět to bude na domácím ledě. Rysi se už od 16.00 hodin postaví dalšímu Stadionu, tentokráte tomu z Litoměřic. Vstupenky na utkání si můžete koupit v předprodeji, a to na tomto odkaze ZDE.