Duel s Jestřáby opět rozhodla parádní první třetina
Rysi si připisují do průběžné tabulky další tři důležité body, když na domácím ledě poráží Hanáky 5:2. O našem vítězství se rozhodlo v první polovině střetnutí, kdy jsme si vypracovali pětibrankové vedení. Hosté ve třetí části hry už jen korigovali na rozdíl tří gólů. Jestřáby tak porážíme i díky parádní první třetině podruhé v této sezoně.
22., sobota 20.11.2021, hala Polárka
5:2
4:0, 1:0, 0:2

Baroš - Ciura, Teper, Zbořil, J. Michálek, Z. Malík, Matyáš - Kofroň, Peterek, Martynek - Łyszczarczyk, Komorski, Klimša - Christov, Bartoš, Král - Matiaško, Čmiel, Blaško. Trenér: Mojmír Trličík.

LHK Jestřábi Prostějov

Micka (10. Altrichter) - Husák, Klimíček, P. Krejčí, Babka, Vala, Zajíc - P. Beránek, T. Jáchym, Rudovský - Martin Novák, J. Kloz, Mrázek - Štefka, T. Koblížek, M. Švec - Š. Jelínek, Janeček, Dubský. Trenér: Aleš Totter.

4. Komorski (Christov, Teper), 10. Matiaško (Čmiel, Blaško), 11. Komorski, 15. Łyszczarczyk (Komorski, Klimša), 22. Kofroň (TS)
54. Janeček (Š. Jelínek, Klimíček), 57. Rudovský (Babka, T. Jáchym)
Vyloučení: 2:2
Využití: 1:0
V oslabení: 1:0
Střely na branku: 25:28 (13:3, 11:13, 1:12)
Zblokované střely: 3:4
Vhazování: 23:44
Rozhodčí: Koziol, Květoň - Otáhal, Blažek
Diváci: 752

Jozef Daňo (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Přijel k nám dnes dobrý soupeř z popředí tabulky, takže jsme byli v očekávání, jak to celé dopadne. Ale ten náš úvod byl opravdu dobrý. Podařilo se nám využít přesilovou hru, pak jsme přidali ještě další tři branky. Z naší strany povedená první třetina. Tu pohodu jsme si přenesli pak i do druhé části, ale trochu jsme si zápas zkomplikovali tím, že jsme přestali bruslit a navíc jsme ztráceli takové jednoduché puky. To se nám v závěru vymstilo, když jsme inkasovali od soupeře dva góly. Ale jsme rádi, že se kluci na zápas stoprocentně připravili, a že jej takto zvládli. Také i Baroš nás v brance podržel, měl tam důležité zákroky. No a ty dvě branky v závěru? Tam je škoda, že mu kluci už moc nepomohli. Jinak předvedl výborný výkon, klobouk dolů.

Aleš Totter (trenér HC Jestřábi Prostějov): Naše špatné starty do zápasu pokračují, tam to byl hrůzostrašný začátek. Měli jsme tam sice nějaké šance, které jsme neproměnili. Až na konci druhé třetiny jsme to trošku byli my. V té třetí třetině, kdy už soupeř vede 5:0, tak jsme chtěli tu třetinu alespoň vyhrát. Také jsme nechtěli dopřát jejich gólmanovi v premiéře hned nulu, tak to se nám podařilo. Přirovnal bych to k tomu rčení, jak říkáte dítěti, že nemá šahat na rozpálenou plotnu, že se spálí. A ono si na tu plotnu stejně tu ruku dá. My se dnes takto popálili a já jen teď čekám dobrou reakci týmu, jelikož věřím, že tady máme zdravé jádro. Soupeři k výhře gratulujeme, hrál koncentrovaně a zaslouženě vyhrál.

Trenér rysů Mojmír Trličík nemohl do utkání s prostějovskými Jestřáby počítat se zraněným Šlahařem, který nedohrál náš poslední zápas v Sokolově. Naopak poprvé v letošní sezoně jsme mohli využít služeb forvarda Davida Kofroně a v brance nastoupila naše čerstvá posila z Bratislavy Capitals, Samuel Baroš (o jeho příchodu píšeme v článku ZDE).

Vstup do utkání rysům vyšel. Jestřábi nám nabídli za svou chybu při střídání přesilovou hru, kterou jsme po 70 vteřinách dokázali využít. To od modré pálil Jakub Teper, brankář Micka pouze puk vyrazil k volnému Filipu Komorskemu a náš nejlepší střelec otevřel svou devátou trefou v sezoně skóre zápasu - 1:0. V polovině 5. minuty mohlo být srovnáno. Ve velmi dobré příležitosti se ocitl hostující Švec, proti kterému na poslední chvíli zasáhl včas se vrátivší Michálek. Diváci se ani v následujících minutách nenudili, když se šance střídaly na obou stranách. Asi největší měl prostějovský forvad Jáchym, který se ocitl před Barošem zcela osamocený, ale nová posila v našich řadách se zaskočit nenechala.

A tak udeřilo opět na druhé straně. V čase 09:07 nahodil Čmiel puk před gólmana Jestřábů, kde jsme znovu prokázali velmi dobrý důraz v předbrankovém prostoru, kde Micka znovu vyrážel černý touš pouze před sebe a Michal Matiaško už věděl, co s ním má udělat - 2:0. Tento moment nenechal klidným hostující střídačku, která z brankoviště Micku odvolala a na jeho místo postavila Altrichtera. Na konci desáté minuty putoval za katr domácí Bartoš a hosté dostali možnost udělat něco s nepříznivým výsledkem. Jenže s nabídnutou možností naložili trochu ledabyle. V čase 10:15 obral o puk Filip Komorski na útočné modré jednoho z prostějovských zadáků a po jeho následném úniku pálil polský sniper mezi Altrichterovy betony - 3:0. Jestřábi v těchto momentech střetnutí působili velmi špatným dojmem, a tak nebylo divu, že jim rysi přidali čtvrtou branku. V polovině 15. minutě vybojoval puk za brankou soupeře Alan Łyszczarczyk, ten si následně najel před hostující branku a přesnou ranou k tyči upravoval na 4:0! Tak tohle byla z domácí strany opravdu velmi povedená úvodní dvacetiminutovka.

Také úvod druhé periody patřil domácím rysům. Hned z kraje si obránce Babka počínal proti Bartošovi nedovoleně a rozhodčí s nařízením trestného střílení příliš neváhali. K jeho exekuci se postavil David Kofroň, který povedenou kličkou do forhendu upravil nejen na 5:0, ale gólově si také oslavil svůj jubilejní 140 start ve frýdecko-místeckém drese. Dalších branek se diváci v hale Polárka ve druhé části zápasu již nedočkali, i když jsme byli docela blízko. Martynek nastřelil břevno, štěstí neměl ani Łyszczarczyk, který zase pálil do levé tyče prostějovské svatyně. V samém závěru jsme naopak ustáli velké šance Jestřábů, takže brankář Baroš nadále držel ve své premiéře čisté konto.

Čisté konto nakonec domácí družina udržet nedokázala. Šest a půl minuty před koncem střetnutí propálil jinak bezchybného Baroše hostující Michal Janeček a upravoval tak na rozdíl čtyř branek - 5:1. Ani toto nebylo ještě konečné skóre. Jestřábi byli při chuti a v čase 56:46 se do střelecké listiny zapsal ještě Jan Rudovský - 5:2. V samém závěru pak ještě Prostějovští zkusili hru bez brankáře, která už ale k žádné změně skóre nevedla. Nutno si přiznat, že rysi ve třetí třetině viditelně ze svého výkonu polevili, zítra je přeci jen čeká další těžké střetnutí, kdy od 17.00 hodin hostíme na svém ledě tým HC Slovan Ústí nad Labem. Věříme, že nám fanoušci pomohou i v neděli, budeme vás totiž hodně potřebovat.