Gólmana Berana jsme překonat nedokázali
Z dalekého Sokolova se vracíme s prázdnou. Na gólmana Baníku Adama Berana jsme vyzrát nedokázali. Kromě zklamání z výsledku si domů vezeme i tři zraněné hráče.
21., středa 17.11.2021, ZS Sokolov
3:0
1:0, 1:0, 1:0
HC Baník Sokolov

A. Beran - Klejna, J. Novák, J. Pohl, Strejček, A. Rulík, Vodička, Mrowiec - Jurčík, Jiskra, Tomi - D. Přibyl, Kverka, Kružík - Pořízek, T. Rohan, Šmerha - Křemen, Kuťák, M. Sloboda. Trenér: Martin Štrba.

Šimboch - Ciura, Teper, Zbořil, J. Michálek, Z. Malík, Matyáš, J. Adámek - Král, Peterek, Šlahař - Christov, Komorski, Martynek - Łyszczarczyk, Bartoš, Klimša - Matiaško, Čmiel, Blaško. Trenér: Mojmír Trličík.

11. Šmerha (T. Pohl), 28. Kuťák (Jurčík), 59. Jiskra (Pořízek, Jurčík)
Vyloučení: 3:6
Využití: 1:0
V oslabení: 1:0
Střely na branku: 40:25 (19:8, 10:9, 11:8)
Zblokované střely: 7:4
Vhazování: 10:16
Tresty: Tomi 5 min + trest DKU, Šmerha 5 min - Christov 5 min
Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Sedláček, Baxa
Diváci: 562

Vojtěch Šik (asistent trenéra HC Baník Sokolov): My jsme za ty tři body strašně rádi a myslím si, že za ten výkon, co jsme předvedli ve všech třech třetinách, jsme si je i zasloužili. Neměli jsme tam hluché místo. Rozhodla vlastně naše přesilovka a také ten gól v oslabení, které jsme odehráli velmi dobře. Třetí třetinu jsme si pak už pohlídali.

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Tak ten zápas se tady pro nás nezačal vůbec dobře vyvíjet. Udělali jsme čtyři fauly, z toho dvě ty přesilovky jsme dobře ubránili. I tu třetí jsme nezačali špatně, jenže přišlo další vyloučení. Spousta kluků musela hrát oslabení, takže jsme do hry nedostali všechny hráče. Pak jsme dostali k dispozici dlouhou pětiminutovou přesilovku, ale jednou za čas na vás přijde zkrátka kolaps. Myslím, že už nás to potkalo s Benátky, teď to přišlo se Sokolovem. A nebylo to ani tak tím, že by domácí nějak dobře bránili, zkrátka nám vůbec nic nevycházelo. Trochu jsme tím znervózněli a v závěru dokonce i v oslabení inkasovali. Ve třetí třetině jsme zkusili ještě s výsledkem něco udělat. Stáhli jsme hru na tři lajny, ale ten závěr byl už takový, že kdybychom hráli další hodinu, tak ten gól nedáme. Co je však u dnešního zápasu velkým negativem, tak je odstoupení tří našich hráčů, u kterých to navíc vypadá, že se nejspíš ani jeden nebude moci do sestavy vrátit na naše dva víkendové domácí zápasy.

Sokolovský Baník proti našim borcům vyrukoval s čerstvou posilou Danielem Přibylem. Útočník s 215 extraligovými zápasy na svém kontě nastoupil na křídle druhého útoku vedle Kverky a Kružíka.

Hned v úvodu střetnutí jsme museli čelit dvěma přesilovkám domácího celku, naše obrana ale dokázala střelcům Baníku odolat. Naopak jsme to byli my, kteří dvakrát dokázali nebezpečně zahrozit, žel Martynkovi a v oslabení pak i Šlahařovi, nebylo dopřáno skórovat. V polovině první třetiny jsme svou nedisciplinovanost ještě povýšili, když v krátkém sledu putovali za katr Bartoš s Klimšou. Sokolov tak dostal 90 vteřin výhodu dvou hráčů v poli a nabídnutou výhodou nepohrdl. V čase 10:59 otevřel skóre zápasu svou pátou brankou v sezoně Tomáš Šmerha, čímž stanovil také skóre první dvacetiminutovky.

V polovině 24. minuty přišel nepěkný hokejový moment, kdy bývalý rys Vojtěch Tomi narazil Kubu Michálka na hrazení a za svůj prohřešek byl nejproduktivnější hráč domácího celku potrestán pěti minutami a dále trestem do konce utkání. Rysům se ale následná dlouhá přesilovka vůbec nevydařila. Ba co víc, v závěru oslabení dokázal domácí Filip Kuťák po brejkové situaci navýšit vedení Severočechů na 2:0. Ve 33. minutě mohlo být s námi ještě hůř. Domácí hráči podnikli rychlý výpad do našeho obranného pásma, Kružíkovi ránu stačil ještě Šimboch vyrazit před sebe, dojíždějící Vodička naštěstí místo do prázdné branky pálil pouze do břevna!

Ani po druhé změně stran se nám sokolovského gólmana Adama Berana překonat nepodařilo. Za zmínku z poslední části střetnutí stojí vzájemná potyčka Víta Christova s domácím Tomášem Šmerhou, za kterou oba hráči putovali předčasně do kabin. No a pak ještě třetí gól v naší síti, o který se při hře bez brankáře postaral Vít Jiskra - 3:0. Se Sokolovem tak prohráváme i druhé letošní střetnutí.

O víkendu nás čekají další dvě prvoligová kola a obě sehrajeme v domácím prostředí. V sobotu 20. listopadu nejprve budeme od 17 hodin hostit v hale Polárka prostějovské Jestřáby, o den později pak ve stejný čas nastoupí proti nám v předehrávce 40. kola celek z Ústí nad Labem.