Mužstvo posílí brankář Baroš, přichází z Bratislavy
A-tým
Sedmadvacetiletý slovenský gólman Samuel Baroš k nám přichází ze slovenského celku Bratislava Capitals.

Do naší organizace přichází třetí slovenský gólman. Ke stávající dvojici Frederik Foltán (ten je momentálně k rekonvalescenci) a Juraj Šimboch, se v týdnu připojil rodák z Bratislavy a kmenový hráč celku Bratislava Capitals.

Tým ze slovenského hlavního města požádal 8. listopadu vedení ICE Hockey League o předčasné ukončení sezony 2021/2022, kdy důvodem byla dvě úmrtí. Dne 29. října zkolaboval při utkání v Dornbirnu na ledě čtyřiadvacetiletý hráč Capitals Boris Sádecký, o pět dnů později tragicky zemřel generální ředitel klubu Dušan Pašek mladší.

Tým Bratislava Capitals tak nejvyšší profesionální hokejové lize v Rakousku skončil.

Samuel Baroš se narodil 10. února 1994 v Bratislavě, kde také s ledním hokejem začal. Již v mládežnických letech prokazoval svůj talent, několikrát se umístil na špici brankářských statistických tabulek. Přes mládežnické celky se propracoval až do A-týmu, kde ještě jako junior v sezoně 2014/15 okusil v jendom utkání atmosféru KHL. Potom odešel na hostování do Zvolena, kde působil jako brankářská jednička následující dvě sezony. Mezitím oblékal také národní dres, kdy se zúčastnil světového šampionátu juniorů. Barvy Slovenska hájil rovněž i mezi seniory.

Svou kariéru dále spojil také s dalšími slovenskými kluby. Branku hájil v Nových Zámcích, ale také i v Bánské Bystrici, se kterou v roce 2019 získal mistrovský titul. Po angažmá ve finském týmu Hermes Kokkola (druhá nejvyšší soutěž Mestis) se vrátil do svého rodného města. Dodejme ještě, že se v sezoně 2017/18 pokoušel probojovat do kádru Hradce Králové, stálé místo v českém klubu si ale nevybojoval.

SAMUEL BAROŠ
Narozen: 10. února 1994 v Bratislavě
Výška/váha: 182 cm / 82 kg
Hokejka: levá
Kariéra: HC Slovan Bratislava, HKM Zvolen, HC Nové Zámky, HC Bánská Bystrica, Hermes (Finsko), Bratislava Capitals
Úspěchy: mistr Slovenska (sezona 2018/19 s Bánskou Bystricí)

Snímky: web Bratislava Capitals, TASR