Berani zasypali Mokreho více jak padesáti střelami
Doposud trápící se zlínští Berani měli jasnou motivaci, zlomit svou dosavadní bilanci, kdy si v letošním ročníku ještě nepřipsali na své konto tříbodovu radost. I přes famózní výkon brankáře Vojty Mokreho si zlínští hokejisté svůj domovský stánek přeci jen uhlídali.
4.kolo, sobota 23.9.2023, ZS Luďka Čajky
2:0
0:0, 2:0, 0:0
Berani Zlín

Huf- Hrbas, Talafa, Čáp, M. Novotný, Zbořil, Suhrada, Salonen - Paukku, Werbík, Šlahař - Vlach, Kindl, M. Lang - Süss, Huhtela, Novák - P. Sedláček, Sadovikov, Köhler. Trenér: Miloš Říha ml.

Mokry - Urbanec, Hrachovský, Výtisk, Haman, Kowalczyk, Havránek - Cedzo, R. Veselý, Svačina - Doktor, Toman, Šuhaj - Hotěk, Haas, Ramik - Geidl, Hudeček, Matěj. Trenér: Martin Janeček.

22. Suhrada (Huhtela), 37. Šlahař (Čáp, Paukku)
Diváci: 2958

Miloš Říha ml. (trenér PSG Berani Zlín): V první třetině bylo vidět, že to máme v hlavách, spoustu situací jsme mohli vyřešit daleko lépe. Je neskutečné, že na dva góly potřebujeme takovou převahu. V životě jsem nezažil, že by po 2. třetině byly střely 44:10, ale to není důležité. Důležité jsou tři body a ty byly jednoznačně zasloužené, mužstvo si je odpracovalo. Sice tam byly fáze, ve kterých jsme byli nervóznější, ale tak to ve sportu chodí. Pro nás je to důležitý krok do dalších zápasů. Klukům musím poděkovat za bojovnost a nasazení.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Věděli jsme, že domácí jsou ve svízelné situaci, kterou budou chtít zlomit. To se potvrdilo, naběhli na nás, byli brusliví. Nicméně myslím si, že první třetina pro nás problém nebyla, tam jsme si poradili. Udělali jsme ale dva zbytečné fauly, čímž jsme naši aktivitu zastavili. My jsme si zápas zkazili ve druhé třetině, přestali jsme hrát, přestali jsme vyhrávat osobní souboje a Zlín šel do zaslouženého vedení. Ve třetí třetině jsme neměli co ztratit, trošku jsme otevřeli hru. Nehráli jsme špatně, ale nespadlo nám to. Domácí dobře bránili, bylo vidět, že chtějí vyhrát. Gratuluji jim k výhře.

Rysi nastoupili ve Zlíně v totožné sestavě, ve které si v týdnu připsali na své konto první letošní vítězství proti pardubickému béčku. Domácí zase představili novou posilu, když do svých řad získali dvojnásobného finského šampiona Aleksi Lauri Salonena.

Berani měli velkou motivaci, vždyť jejich prozatimní bilance v letošním ročníku Chance ligy nebyla zrovna růžová. V první periodě měli domácí největší příležitost ke skórování v situaci, kdy jsme se dvakrát v krátkém sledu provinili proti pravidlům. Berani nás sice zasypali střelami, obrana, v čele s gólmanem Mokrym, naštěstí dokázala odolat. V samém závěru první dvacetiminutovky se do šancí dostali i rysi. Zvláště průniky Radka Veselého byly pro domácí obranu nebezpečné.

Úvod druhé třetiny vyšel lépe domácímu Zlínu. Po buly se puk odrazil do mezikruží přímo k Jiřímu Suhradovi a ten dělovkou propálil Mokreho v brance - 1:0. V polovině 29. minuty při nás stálo štěstí, když se do úniku dostal Lang, jeho klička do bekhendu se naštěstí projela po jeho čepeli hole. V čase 36:23 to bylo již rozdílem dvou gólů. Střelu Čápa šikovně tečoval nám všem známý Jakub Šlahař - 2:0.

Rysi se ve třetí třetině ještě pokusili zápas zdramatizovat a na Berany vletěli, z čehož nakonec vyplynula i hostující přesilovka. Ta sice byla nebezpečná, nicméně domácí obraně se úspěšně dařilo čistit prostor před Danielem Hufem. Následně čekala přesilová hra i zlínské hráče. Ti hned několikrát vyslali dělovku od modré, jako například Čáp, nebo Šlahař. V dalším průběhu třetiny se do dobré pozice se z přečíslení dostal i Huhtela, jenž ale nechal vyniknout lapačku brankáře Mokreho. Zřejmě poslední šanci na vyrovnání dostali naši hokejisté deset minut před koncem, kdy si v rychlém sledu zahráli dvě početní převahy. Když ale hráči v červených dresech neuspěli, začínalo být jasné, že Berani už své vedení uhájí. Rysi to v závěru ještě zkusili bez gólmana, nicméně neuspěli.

* S dvojnásobným mistrem republiky máme v první lize i přes dnešní porážku kladnou bilanci. Po sestupu Zlína z extraligové soutěže (v roce 2022) jsme se s ním v Chance lize střetli doposavad pětkrát. Doma jsme prozatím stoprocentní, když jsme Berany porazili 2:1 a 3:1. Na jejich ledě máme bilanci 1 výhry (4:0) a 2 porážek (2:3 a 0:2). Suma sumárum, pět utkání 3-0-2.

* Obránce Filip Haman odehrál ve Zlíně za rysy své 158té utkání v první lize. Tím náš zadák předskočil v historických tabulkách Milana Mikulíka a je tak v počtu odehraných utkání momentálně na 5. místě. Suveréně nejvíce zápasů za nás odehrál forvard David Klimša, a to 332.

* Pro dva hráče to byly dnes jubilejní zápasy za rysy. Ondra Hrachovský už za nás nastoupil celkově po 120té, Pavel Matěj po 60té.

V příštím týdnu čeká rysy porce hned tří prvoligových utkání. Hned to první odehrajeme v pondělí 25. září, kdy k nám do haly Polárka dorazí přerovští Zubři. Utkání začne v 18.00 hodin a fanoušci si mohou na toto střetnutí zakoupit vstupenky již v předstihu, a to prostřednictvím webového portálu Enigoo - ODKAZ ZDE. Po duelu s Přerovem nás pak čekají další dva výjezdy. Ve středu 27. září do Znojma, o víkendu pak do Prostějova.

📷 Foto: Vojtěch Gargulák