Pardubický B tým jsme zlomili až v samém závěru zápasu
O letošní první výhře v Chance lize rozhodli rysi až v samém závěru střetnutí. Na úspěchu má lví podíl nejen bezchybný výkon brankáře Mokreho, ale i dvoubodoví forvardi Svačina s Doktorem.
3.kolo, středa 20.9.2023, Hala Polárka
3:1
0:0, 0:0, 3:1

Mokry - Urbanec, Hrachovský, Výtisk, Haman, Kowalczyk, Š. Havránek - Cedzo, R. Veselý, Svačina - Doktor, Toman, Šuhaj - Hotěk, Haas, Ramik - Geidl, Hudeček, Matěj. Trenér: Martin Janeček.

HC Dynamo Pardubice B

Vomáčka - Zdráhal, Tvrdík, Kaštánek, Voženílek, Koudelka - Herčík, J. Mikyska, Žálčík - Kaplan, Kaut, Lichtag - Pochobradský, Rouha, Pavlata - Zeman, Tomas. Trenér: Richard Král.

41. Svačina (Cedzo, Urbanec), 59. Doktor (Svačina, D. Kowalczyk), 60. Doktor
51. Urban (Zdráhal, Koudelka)
Vyloučení: 6:2
Využití: 1:0
Střely na branku: 34:47 (10:15,14:18,10:14)
Zblokované střely: 9:13
Hity: 13:8
Vhazování: 32:39
Tresty: Kubíček (P) 5 min + trest DKU
Rozhodčí: Micka, Mejzlík - Teršíp, Veselý
Diváci: 698

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Je to pro nás obrovsky cenné vítězství. Za prvé jsme jej nutně již potřebovali kvůli psychice, a také i kvůli tomu, abychom se zvedli a věřili tomu, co děláme. Za druhé jsme je vzali kvalitnímu týmu, jsem totiž přesvědčený, že oni půjdou tabulkou nahoru. Hrají výborně, dobře bruslí a předvádějí moderní nátlakový hokej. Pro nás bude teď nejdůležitější na tohle utkání následně navázat. Kdybych měl vypíchnout něco z tohoto střetnutí, tak jsou to určitě bloky střel, bruslení, a taková ta bojovnost, která nám chyběla ve třetí třetině v Jihlavě. Hráči nám určitě udělali obrovskou radost a zaslouženě berou dnes tři body, kterých si nesmírně moc vážíme.

Richard Král (trenér HC Dynamo Pardubice B): Bylo to divoké utkání, hlavně v té druhé třetině, kde bylo hodně vyloučení. My jsme tu přijeli se strašně mladým týmem, kdy věkový průměr jsme měli snad dvaadvacet let. Další problém nastal v obraně, kdy jsme nejdříve přišli o jednoho beka, který dostal do konce zápasu, a další nám během utkání odešel na šití, takže jsme hráli dost dlouhou dobu ve čtyřech becích. Z toho pohledu to bylo strašně náročné. Nicméně jsme tu odehráli vyrovnaný zápas, možná jsme byli v té třetí třetině i lepší. Bohužel jsme udělali jednu obrovskou chybu hned na začátku, kdy jsme nepochopitelně nepokryli hráče před bránou. Pak to byl smolný faul po buly, kdy tohle soupeř využil. Frýdek má výborné hráče na přesilovku a Sváča to dokázal parádně připravit.

V duelu dvou týmů, které ještě na premiérovou výhru v letošním ročníku Chance ligy čekaly, jsme začali aktivní hrou. V polovině druhé minuty se do úvodní šance zápasu dostal Kuba Doktor, který z otočky pouze orazítkovat břevno pardubické brány. Hosté si největší šance první části střetnutí vypracovali až v závěru úvodní dvacetiminutovky, kdy jsme soupeři nabídli první přesilovou hru. Gólman Mokry ale předvedl několik výborných zákroků, takže bezbrankový stav zůstal na ukazateli skóre svítit až do zvuku první sirény.

Druhá část střetnutí přinesla oběma celkům několik dlouhých přesilových her, takže o vzruch nebyla v hale Polárka nouze. Co však hokeji chybělo, tak to byly góly. Střelci jakoby se zasekli, takže diváci se branek nedočkali ani při pětiminutové přesilovce rysů po vyloučení obránce Kubíčka, gól nepadl ani při více jak minutové početní převaze Východočechů v situaci pěti proti třem. Tam dokonce Herčík napálil puk do břevna Mokreho branky. Když pak hosté nezužitkovali ani čtyřminutovou přesilovku za hru vysokou holí domácího Adama Cedza, nebylo divu, že i po čtyřiceti minutách hry zůstal stav bezbrankový. "Po druhé třetině, kdy jsme museli řešit spoustu svízelných situací, ohledně těch oslabení, tak hráči v kabině pak potřebovali jednoznačně podporu. I proto jsem se snažil kluky spíše uklidnit a podpořit je v tom, že jsou výborní hráči, a že pokud se srovnají do dobré obrany, tak těch příležitostí pak bude dost. A ta trpělivost se nám vyplatila," prozradil domácí trenér Martin Janeček, co se dělo po druhé třetině ve frýdecko-místecké kabině.

První změnu skóre přinesl až úvod třetí třetiny, kdy rysi po pouhých čtyřiadvaceti vteřinách hry konečně překonali hostujícího gólmana. To Cedzo získal puk u levého mantinelu a následně jej parádně předložil Vladimíru Svačinovi, který už neměl problém jej dopravit do prádzné branky soupeře - 1:0. V čase 50:40 bylo bohužel srovnáno, když jsme dali trochu více prostoru Tomáši Urbanovi, který povedenou střelou do levého horního rohu nedal Mokremu šanci - 1:1. Čas rychle ubíhal a v Polárce to vypadalo, že se znovu půjde v této sezoně do prodloužení. Jenže dvě minuty před třetí sirénou přišel faul Kauta na Doktora, který se po jednačtyřiceti vteřinách soupeři dokonale pomstil. Svačina jej našel pod sebou a Jakub Doktor napálil černý touš přesně do vzdálenějšího koutu Vomáčkovy brány - 2:1. Šestadvacetiletý forvard se stal nakonec hvězdou zápasu. Do konce třetí části totiž zbývalo nějakých 26 sekund, když se hostující kouč Richard Král rozhodl o hru bez brankáře. Ta ale Východočechům vůbec nevyšla. Ještě na vlastní polovině hřiště se k puku dostal Jakub Doktor, aby jej následně poslal do opuštěné pardubické klece - 3:1.

* Pro domácího útočníka Oskara Haase šlo dnes o jeho jubilejní zápis do historických statistik rysů. Mladý forvard si totiž proti Východočechům připsal na své konto 50 prvoligový start v dresu Frýdku-Místku.

* V dresu pardubického B týmu se dnes objevil obránce Marek Voženílek, který je bratrem třineckého útočníka a českého reprezentanta Daniela Voženílka.

* Pardubickou rezervu porážíme na vlastním ledě až na třetí pokus. V loňské sezoně jsme s tímto soupeřem dvakrát prohráli (2:3 a 2:4), tentokráte už to konečně klaplo.

* V druhé nejvyšší republikové soutěži už proti nám nastoupilo celkem 102 různých brankářů. Vůbec poprvé se do soupeřova brankoviště proti rysům postavil pardubický gólman Tomáš Vomáčka, kterému se premiéra příliš nevydařilla.

V dalším kole se rysi představí na zimním stadionu ve Zlíně. Na utkání chystají fanoušci výjezd, kdo má tedy zájem, nechť provede registrace ZDE. Na tomto odkaze zjistíte i podrobnější informace. My jen dodáme, že duel s Berany se hraje v sobotu 23. 9. od 17:30 hodin.