Ztráta bodů v Novém Jičíně, kde o Vánocích cinklo stříbro
Dvakrát si šesťáci v Novém Jičíně včera dokázali vypracovat tříbrankový náskok, ale stejně se nakonec z výhry v neděli neradovali. Na novojičínském ledě se těsně před koncem roku představil i výběr sedmáků a osmáků, který přivezl stříbro.

HK Nový Jičín – HC Frýdek-Místek 8:8 (3:4,1:1,4:3)

Hokejový celek šesté třídy Frýdku-Místku začal zostra, když již v první minutě vedl 0:2. V páté minutě navyšoval na 0:3 Matěj Balvín a mohlo by se zdát, že tým Ďáblíků z Nového Jičína bude lehkým soupeřem a Frýdek jej jednoduše přejede. Domácí se však nedali a začali lépe bruslit. Frýdek-Místek si stále držel střeleckou převahu, hrál na polovině soupeře, ale soupeř těžil z dobré produktivity a začal skóre srovnávat. Ve druhé třetině už to bylo jen 4:5, ale začátek třetí třetiny se našim hokejistům podařil a odskočili soupeři znovu do třígolového trháku na 4:7. Poslední tříminutovka ale byla nervydrásající. Nový Jičín začal vymazávat třígólový náskok. V 59. minutě za stavu 7:8 kouč Nového Jičína odvolal brankáře. Trenér Frýdku-Místku si vzal timeout, aby kluky uklidnil a nadiktoval jim taktiku. Bohužel naši hokejisté pokyny trenéra nedodrželi a domácí tým nás potrestal. Šestá třída remizovala 8:8 a odvezla si z Nového Jičína pouze jeden bod.

Bodovali: Malý 0+1, Bača 0+2, Balvín 3+2, Grygar 0+1, Škola 2+0, Kosík 2+1, Pavelka 0+1, Bajtek 1+0.

Gólmani: Kovařík – 9 střel, 4 góly, Dorotík – 11 střel, 4 góly.

Střely na bránu: NJ x F-M 20:35

Tresty: Přesilovky: 3, oslabení: 2; Balvín 2 min – podražení, Varadi 2 min – hákování

Vánoční turnaj

V úterý 28. prosince se zúčastnil tým složený z hráčů 7. a 8. třídy „Vánočního turnaje“ na zimním stadionu v Novém Jičíně. Do turnaje, hraného systémem každý s každým, s hrací dobou 2x20 minut, kdy každý poločas se počítal jako samostatný zápas, zasáhly celkem čtyři týmy a naši borci postupně narazili na Prostějov (3:2, 0:1), Nový Jičín (1:2, 1:0) a Kopřivnici (5:1, 4:2). V celkovém hodnocení turnaje nakonec obsadili 2. místo, když je o lepší výsledek připravila slabá koncovka.

Sestava: Sebastián Šrubař – Ondřej Mitura, Přemysl Trnka, Tadeáš Verlík, František Vodička, Dominik Szkandera, Daniel Morys – Jan Hrček, Mikuláš Malý, Kryštof Socha, Lukáš Žižka, Matěj Balvín, Matěj Doupal, Lukáš Kosík, Jiří Dostál, Michal Poloch, Martin Pachl.