Ve středu do Polárky dorazí Slavia
Rysi stále čekají na první výhru v kalendářním roce 2022. Další příležitost, jak tuto bilanci změnit, budou mít ve středu 12. ledna, kdy na svém ledě přivítají tým pražské Slavie. Zahajovací buly padne v osmnáct hodin. Podpořte rysy v důležitém souboji!

Vstupenky na domácí zápasy HC F-M online ZDE

HC SLAVIA PRAHA

Sešívaní prožívají výsledkově a herně pozitivní období, v novém roce uspěli ve všech třech duelech, z předchozích pěti zápasů vyhráli čtyřikrát. V mimořádně vyrovnané tabulce jim aktuálně se ziskem 56 bodů patří sedmá příčka. Je však jasné, že letošní Chance liga je pořádně našlapaná a každá bodová ztráta bolí dvojnásobně. Udrží si tým z metropole fazónu až do konce sezony?

Kdo z kádru Slavie bude pro rysy největší ofenzivní hrozbou? Pravděpodobně Tomáš Knotek. Zkušený útočník letos září a kraluje statistikám kanadského bodování celé soutěže. V současné době je jeho statistika na hodnotě 15+23. Daří se také dalšímu ostřílenému matadorovi s bohatou extraligovou minulostí Lukáši Žejdlovi. Ten se před středečním utkáním může pochlubit bilanci 13+14.

Slavia v minulém střetnutí doma srazila Havířov poměrem 4:2. O třech bodech bylo přitom prakticky jasno už v úvodní části, Pražané totiž ve 12. minutě vedli 4:0: "Rozhodlo se už v první třetině, konečně jsme měli dobrý vstup do zápasu. Hned první dvě střely nám tam spadly a to nás uklidnilo. Zbytek třetiny jsme hráli velmi solidně. Bohužel od druhé třetiny jsme si chtěli hrát s kotoučem v obranném pásmu a to se nám nevyplatilo. Zbytečně jsme si to zdramatizovali, o konci mělo být rozhodnuto daleko dřív," hodnotil kouč Pavel Kolařík.

Sestava Slavie v minulém utkání s Havířovem: Málek – Krejčí, Veber, Duda, Hovorka, Vlček, Havel – Kafka, Knotek, Kružík – Šteiner, Machač, Brož – Doležal, Poletín, Kern – Petrov.

Z kabiny rysů:

Úvodní dva zápasy nového roku nezastihly rysy v dobrém rozpoložení. Po domácím nezdaru s Přerovem přišla porážka také na ledě letos suverénních Litoměřic. Přitom rysi začali utkání na severu Čech výborně, díky dvěma trefám Šlahaře vedli 2:0, měli střeleckou převahu. Jenže smolně inkasovaná branka nahlodala psychiku hostů a v dalším průběhu už kralovali sebevědomí kališnici...

"Kdybychom první třetinu vyhráli 4:0, tak by se asi nikdo nedivil. Bohužel jsme dali jen jeden gól, pak jsme sice navýšili v přesilovce a měli i další šance, nicméně ty jsme neproměnili. Bylo jasné, že soupeř se nakonec zvedne. K tomu jsme mu pomohli několika chybami. Ve třetí třetině si to už velice dobře hlídal. Kvůli nevyužitým šancím si neodvážíme ani bod," mrzelo Mojmíra Trličíka, který musel v sobotu spoléhat pouze na pět obránců.

Situace v tabulce je nyní pro Frýdek-Místek dosti neveselá. Po sobotním neúspěchu v Litoměřicích Slezan klesl na 14. příčku, což by průběžně znamenalo nutnost zachránit prvoligovou příslušnost v nesmírně náročné barážové sérii s týmem na 13. místě. Rysi ale rozhodně mají vyšší ambice! Aktuální ztráta na pozice, které garantují play-off, určitě není neřešitelný úkol. Přijďte Slezan ve středu do Polárky osobně podpořit, každé ruce i hlasivky budou zapotřebí!

HC Frýdek-Místek v minulém utkání: Baroš - Ciura, Teper, Zbořil, J. Michálek, J. Adámek - Svačina, D. Bartoš, Šedivý - Łyszczarczyk, Komorski, Šlahař - Christov, Peterek, Martynek - Čmiel, Klimša, Matiaško.

Minulé vzájemné utkání:

HS Slavia Praha - HC Frýdek-Místek 2:1 sn. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky:
20. T. Pšenička (Vracovský, Brož), rozh. náj. Žejdl - 28. Peterek (Šlahař). Rozhodčí: Jechoutek, Čáp – Jindra, Horažďovský. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:22 (9:6, 10:10, 14:5 - 5:1). Zblokované střely: 19:10. Vhazování: 37:21. Diváci: 584.

Slavia: R. Málek – R. Havel, Weinhold, Veber, Daniel Krejčí, Mikuláš Hovorka, T. Duda, Kadeřávek – M. Ondráček, Žejdl, Poletín – Vracovský, T. Knotek, P. Machač – Kern, Vlček, J. Doležal – Jaroslav Brož, Šteiner, T. Pšenička. Trenér: Pavel Kolařík.
Frýdek-Místek: Šimboch – Ciura, Teper, Zbořil, Matyáš, J. Adámek, Z. Malík – Peterek, Tadeáš Král, Šlahař –– Klimša, Matiaško, Martynek – Łyszczarczyk, Komorski, Christov – Čmiel. Trenér: Mojmír Trličík.

Daniel Krejčí 623:51 min
Juraj Šimboch - 13 záp. (90,63 %), Frederik Foltán - 12 záp. (90,31 %), Daniel Šimonů - 1 záp. (100 %), Samuel Baroš - 11 záp. (90,06 %)

úspěšnost brankářů

Roman Málek - 23 záp. (91,37 %), Michal Pittr - 1 záp. (93,75 %), Dominik Pavlát - 1 záp. (88,89 %), Martin Michajlov - 11 záp. (87,13 %)

78,91 % / 31 / 11.
282 minut / 14.

tresty celkem/pořadí v Chance lize

395 minut / 2.