V pátek se rozehrají čtvrtfinálové zápasy play off
Novinky
Po dohrání všech utkání předkola play off je známa osmička čtvrtfinalistů Chance ligy.

Mezi nejlepší osmičku letošního ročníku Chance ligy se probojovaly celky, které se umístily na 1. až 7. místě. Pouze osmá Třebíč nedokázala v předkole vyřazovacích bojů potvrdit své umístění po základní části (8.), když prohrála svůj souboj s devátou Slavií Praha. Čtvrtfinálové boje odstartují pátečními prvními duely.

Připomeňme si, že přímý postup mezi Top 8 si po odehrání všech čtyřiatřiceti zápasů v základní části vybojovala čtveřice: Kladno, Jihlava, Přerov a překvapivě také nováček z Vrchlabí. K nim se následně připojila úspěšná družstva, která prošla předkolem. A právě k němu se teď v takovém malém přehledu vrátíme.

HC RT TORAX PORUBA - LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV 3:0

Vůbec nejrychleji si v předkole vedla favorizovaná Poruba, která vyhnala Jestřáby z hnízda po třech vzájemných duelech. Ostravané nejprve dvakrát využili svého domácího prostředí, kde Hanáky porazili 2:1 v prodloužení a v odvetě pak 4:2. Série se poté přesunula do Prostějova, kde znovu uspěli hokejisté Poruby. Ti i díky hattricku útočníka Lukáše Endála porazili Jestřáby na jejich ledě 5:1, celou sérii pak ovládli poměrem 3:0.

VHK ROBE VSETÍN - HOKEJ ÚSTÍ NAD LABEM s.r.o. 3:1

Souboj nejlépe a nejhůře postaveného celku v předkole dopadl nakonec lépe pro Valachy. Slovan, ač se do vyřazovacích bojů probojoval na poslední možnou chvíli, svou kůži rozhodně neprodal lacino. Na Lapači dokonce urval jednu výhru, když druhé utkání vyhrál těsně 2:1. Tím Ústečtí srovnali stav série na 1:1, jelikož v úvodním vzájemném střetnutí byli domácí Valaši v samostatných nájezdech úspěšnější (2:1 sn). Málokdo asi věřil, že se série do Vsetína nevrátí, a že si svěřenci trenéra Romana Stantiena vybojují postup na ledě soupeře. Ústí totiž na domácím ledě v letošní sezoně moc utkání neprohrálo (pouze 5x). Třetí duel vyhráli Valaši 5:2. Čtvrtá vzájemná bitva se dlouho vyvíjela lépe pro domácí Slovan, který ještě ve druhé třetině vedl 2:0 a 3:1. Nakonec Vsetín dokázal i díky trefám Půčka a Kucharczyka zápas ve třetí třetině zvrátit na svou stranu a Severočechy tak vyřadit.

HC STADION LITOMĚŘICE - HC BANÍK SOKOLOV 3:2

Vůbec asi nejlepší formu z osmi účastníků předkola vykazovali před důležitými boji hokejisté Litoměřic. Kališníkům stáli v cestě ale hráči sokolovského Baníku, kteří pro sebe urvali první výhru, když v Litoměřicích v úvodním střetnutí vyhráli 3:2 v prodloužení. To reparát už byl zcela o něčem jiném. Kališníci tentokráte svou branku zcela uzamkli a sérii po výhře 4:0 srovnali. Třetí vzájemné utkání přineslo na play off nevídanou přestřelku, ale to u zápasů Sokolova není vlastně ani tak překvapení. Vždyť Baník měl v domácím prostředí průměr vstřelených branek na čísle 4,5. Ve zmíněném třetím duelu dokonce nastříleli Sokolovští kališníkům pět gólů, jenže Litoměřice zcela ovládly třetí část utkání, ve které svého soka jasně přestřílely. Výsledek 7:5 tak poslal do vedení v sérii Severočechy. Stadion tak byl pouhou jednu výhru od vytouženého postupu. Sokolov ale zbraně jen tak nesložil a i když se čtvrtý zápas dostal až do prodloužení, dokázal rozjásat své spoluhráče obránce Jan Pohl, který tak zařídil páté, rozhodující, utkání. Rozhodující duel pak kališníci jasně ovládli a podruhé v této sérii dokázali svého soupeře vynulovat (5:0).

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ - HC SLAVIA PRAHA 2:3

Vyrovnaný souboj se de facto u těchto týmů dal i předpokládat, narazil na sebe totiž osmý a devátý celek po základní části. Série dvou Slavií se začala lépe vyvíjet pro tu třebíčskou. Horáci úvodní duel vyhráli na svém ledě 4:1, když výhru stvrdili krátce před koncem třetí třetiny forvardi Šťovíček s Beránkem. Tím, jakoby Třebíči zvlhnul střelecký prach. Ve druhém střetnutí totiž gólmana Pražanů Horáci překonat nedokázali a série byla při přesunu do hlavního města srovnaná. Rovněž ve třetím zápase se obrany a hlavně oba brankáři ukázali v tom nejlepším světle. Utkání totiž skončilo fotbalovým výsledkem 1:0, tentokráte ruce nad hlavy zvedali po uplynutí šedesáté minuty hráči z Vysočiny. Třebíč tak měla mečbol, který však zužitkovat nedokázala. Slavia po výhře 4:3 srovnala stav série na 2:2 a o postupujícím tak muselo rozhodnout páté utkání na třebíčském ledě. A v něm už Horáci tahali za kratší konec. Pražané vyhráli zápas 4:2 a ve čtvrtfinále se mohou těšit na souboje s Jágrovým Kladnem.