Sobotní menu? Do Polárky dorazí Sokolov
Preview k zápasu
Chance liga rozhodně nezvolňuje tempo, v sobotu bude na programu už čtvrté kolo. Dalším soupeřem frýdecko-místeckého kolektivu tentokrát bude nejvzdálenější prvoligový soupeř - sokolovský Baník. Start zápasu je naplánován na 17:00 hodin. Podpořte rysy svou přítomností ve snaze o zisk důležitých bodů!

Vstupenky na domácí zápasy HC F-M online ZDE


HC BANÍK SOKOLOV

Západočeši byli asi největším překvapením loňského ročníku v Chance lize. Poněkud podceňovaný tým velkolepým způsobem dokráčel až do semifinále play-off, ve kterém už ovšem nestačil na pozdějšího vítěze vyřazovací části z Jihlavy.

Také letos Sokolov navázal blízkou spolupráci s některými extraligovými kluby. Své hráče do baníkovského mužstva uvolňuje třeba Sparta, Karlovy Vary či Litvínov. Příkladem toho je dvacetiletý gólman Oldřich Cichoň, jenž v nabitém kádru Pražanů nedostal potřebný prostor, a zvolil proto sokolovské angažmá.

Baník nezahájil aktuální ročník Chance ligy vůbec dobře. Po třech zápasech figuruje v tabulce s jedním bodem na posledním místě. Prohrál totiž nejprve doma s pardubickou rezervou 2:5, poté padl na Slavii 3:4 v prodloužení, a naposledy doma nestačil na Šumperk v poměru 4:5.

"Bohužel jsme spadli na samotné dno. Nejde nám to nikomu, od prvního po posledního hráče. Nikdo nám s tím nepomůže, musíme to vyřešit sami. Klukům věřím, protože jsem si je vybral. Věřím, že brzy se zvednou. Začátek se nám nepovedl, máme ale před sebou spoustu zápasů, níž už klesnout nemůžeme, teď už se lze jen odrazit výš," doufá hlavní kouč Západočechů, Martin Štrba.

Sestava Sokolova v minulém utkání se Šumperkem: Cichoň – Weinhold, Pohl, Jan Novák, Klejna, Rulík, Krejčí, Tomek – Vracovský, Kverka, Kružík – Safin, Zadražil, Hauser – Tomi, Jurčík, Švec – Ton, Rohan, Stehlík.

Z kabiny rysů:

Velkou morální sílu a odhodlanost museli rysi ukázat během minulého střetnutí na ledě nepříjemné a kousavé Třebíče. Soupeř vždy o gól vedl, ale neústupní hosté vždy skóre dorovnali, a v hektickém závěru tři vteřiny před sirénou srovnal krok nakonec dvougólový Štěpán Havránek. Slezan sice v prodloužení padl, přesto lze bod z horkého třebíčského ledu směle označit za úspěšný rezultát. 

"Kluci čtyřikrát byli schopni srovnat skóre, a až do úplného závěru jsme věřili v úspěch. Odměnou byla branka na 4:4 tři vteřiny před koncem. K tomu bych určitě přidal dobrý výkon brankáře Švančary, který musel do utkání vstoupit ve velmi těžké situaci," sdělil trenér Martin Janeček.

Duel v Třebíči bohužel nedokončil gólman Mokry a útočník Machala. Podle nejčerstvějších informací by absence mladého strážce svatyně měla trvat tři až čtyři týdny. Ohledně Ondřeje rozhodne teprve páteční vyšetření na magnetické rezonanci. "Přeji našim dvěma zraněným hráčům brzké uzdravení, oba snad nebudou dlouho chybět, jsou pro nás tak jako každý hráč velmi důležití," říká kouč rysů.

HC Frýdek-Místek v minulém utkání v Třebíči: Mokry (26. Švančara) - Havránek, Teper, Sova, J. Michálek, Zeleňák, Jaroměřský, Ročák - Machala, Vrdlovec, Svačina - Doktor, A. Zeman, Dostálek - Hotěk, Haas, Klimša - Bednář, Macháček, Łyszczarczyk
Statistiky obou týmů v grafice

CHANCE LIGA 2022/2023

HC Frýdek-Místek

vs.

HC Baník Sokolov

7. místo

Umístění v tabulce

14. místo
9:9 - 4 body

skóre a body

9:14 - 1 bod
6 zápasů, 5-0-0-1, skóre 27:13, 15 bodů

vzájemná bilance
v Chance lize (u nich/doma) z našeho pohledu

5 zápasů, 3-0-0-2, skóre 20:14, 9 bodů

X - X - P - V - P

aktuální forma v posledních zápasech

X - X - P - P - P
Štěpán Havránek (2+1)

nejproduktivnější hráč

Matěj Zadražil a Jaromír Kverka (1+2)
Štěpán Havránek, Vlastimil Dostálek a Adam Zeman (2 góly)

nejlepší střelec

Martin Osmík (2 góly)
Oskar Haas, Aleš Sova, Michal Hotěk a Jakub Teper (2 př.)

nejlepší nahrávač

Ostap Safin (3 př.)
Štěpán Havránek (2+1)

nejproduktivnější obránce

Jan Pohl (0+2)
Oskar Haas +2

nejlepší
v +/- bodech

Ondřej Jurčík +2
Adam Zeman / 9 střel

nejvíce střel
na branku

Jaromír Kverka a Jan Pohl / 11 střel
Daniel Vrdlovec 60:03 min

nejvíce stráveného
času na ledě

Jan Pohl 62:06 min
 Vojtěch Mokry - 3 záp. (93,62 %), Patrik Švančara - 1 záp. (87.50 %)

úspěšnost brankářů

Oldřich Cichoň - 1 záp. (87,18 %), Martin Michajlov - 2 záp. (83,02 %)
9 br. / 8.

počet vstřelených branek/pořadí v Chance lize

9 br. / 9.
9 br. / 5.

počet obdržených branek/pořadí v Chance lize

14 br. / 13.
30,00 % / 3 / 4.

využití přesilovek/počet branek v přesilovkách/pořadí v Chance lize

26,67 % / 4 / 7.
80,00 % / 2 / 7.

ubráněná oslabení/počet branek inkasovaných v oslabení/pořadí v Chance lize

90,00 % / 1 / 5.
26 minut / 10.

tresty celkem/pořadí v Chance lize

20 minut / 14.
Vojtech Zeleňák / 6 min

nejtrestanější
hráč

Ostap Safin a Petr Ton / 4 min
762 diváků / 762 / 11.

návštěvnost na domácích stadionech/divácký průměr/pořadí v Chance lize

678 diváků / 339 / 14.