Rysi zkusí ve středu uloupit body v Třebíči
Preview k zápasu
Kolotoč s názvem Chance liga nezastavuje ani ve středu 21. září! Frýdecko-místecké hokejisty čeká cesta do Třebíče, kde utkání 3. kola na ledě Horácké Slavie startuje v 17:30 hodin. K dispozici bude i tentokrát přímý přenos na platformě HokejkaTV.

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ

Tým z Vysočiny v předchozím ligovém ročníku rozhodně překvapil. "Horáci" prožili skvělý vstup do sezony, a v podstatě až do poloviny prosince drželi v tabulce první místo. Druhá polovina základní části už ale byla v jejich podání poněkud slabší, a ve čtvrtfinále Třebíč poměrně překvapivě nestačila na tým ze Sokolova, kterému podlehla 1:3 na zápasy.

Kádr hlavního trenéra Kamila Pokorného neprošel oproti loňsku žádnou radikální přestavbou. Třebíč je i nadále harmonicky vyváženým mixem zkušených rutinérů a dravého mládí. Je proto docela pravděpodobné, že také letos bude tým "Bílé hvězdy" patřit do horní poloviny prvoligového peletonu.

Do letošního ročníku Chance ligy vstoupila Horácka Slavia jednou výhrou a jednou porážkou. V zahajovacím kole přišel úspěch doma proti pražské Slavii poměrem 5:1, a to hlavně díky čtyřem využitým přesilovkám. V sobotu ale Třebíč neuspěla na ledě přerovských Zubrů 2:5, kde naopak hosté během oslabení hned čtyřikrát inkasovali. 

"Slušně jsme odehráli prvních deset minut, pak jsme ale zápas ztratili nesmyslnými fauly a domácí byli v přesilovkách velmi produktivní. Pozitivní na dnešním utkání je, že jsme zápas nezabalili ani za stavu 4:0 a dokázali jsme z něj ještě udělat hokejový výsledek. Bohužel gól na 4:2 přišel už moc pozdě a popáté jsme inkasovali v power-play. Musíme si z dnešního vývoje vzít ponaučení do dalších zápasů," hodnotil trenér Kamil Pokorný.

Sestava Třebíče v minulém utkání v Přerově: Jekel (37. Mičán) – Bořuta, Tureček, Doudera, Hunkes, Forman, Poizl, Furch – Dočekal, Šilhavý, Holec – Vodný, Bittner, Psota – Krliš, D. Michálek, Ferda – Mat. Svoboda, Malý, Mat. Novák.

Z kabiny rysů:

Domácí premiéra proti silné Jihlavě vyšla rysům výborně, fandové z Polárky tudíž v neděli mohli odcházet ke svým domovům s úsměvy na rtech. Potěšil zejména poctivý výkon směrem dozadu, schopnost blokovat střely soupeře i za cenu bolesti. Mužstvo obrovským způsobem podržel gólman Mokry, jenž hned v první třetině čelil sedmnácti! střelám soupeře, ale všechny ošemetné situace s ledovým klidem vyřešil.

Pro hlavního kouče rysů nebyl výkon mladého gólmana žádným překvapením. O jeho šikovnosti nepochybuje už od  minulé sezony, kdy jej poznal během společného působení v Šumperku: "Už z loňska vím, že tohle umí zvládnout. Proto jsme jej tady brali a on si odvedl svou práci. Na jednu stranu jej budeme vyzdvihovat, na druhou zase pitvat jeho práci, a tu odvádí parádně. On se na ten zápas připravil do těch nejmenších detailů, a to mu přineslo ovoce v tom, že měl na vítězství obrovský podíl," chválí Martin Janeček.

Nedělní duel nakonec rozhodly dvě trefy kanonýra Dostálka v závěrečné části. Pohotový střelec prognózuje, jaký zápas lze ve středu očekávat: "Třebíč je velice zodpovědná, je to strašně urputný a nepříjemný soupeř, kór na jejich ledě. Bude to těžké, ale říkám, že to bude hlavně o nás. Bude nejspíš rozhodovat jeden gól, a já doufám, že my budeme tím šťastnějším. Půjdeme si za tím jako dnes celý zápas, ten první gól dáme my, a pak to z dobré obrany dotáhneme do vítězného konce."

HC Frýdek-Místek v minulém utkání s Jihlavou: Mokry - Teper, Havránek, Michálek, Sova, Zeleňák, Žůrek, J. Adámek - Zeman, Vrdlovec, Machala - Dostálek, Haas, Doktor - Klimša, Hotěk, Bednář - Matěj, Macháček, Geidl.
Statistiky obou týmů v grafice

CHANCE LIGA 2022/2023

SK HS Třebíč

vs.

HC Frýdek-Místek

5. místo

Umístění v tabulce

6. místo
7:6 - 3 body

skóre a body

5:4 - 3 body
12 zápasů, 3-0-3-6, skóre 22:34, 12 bodů

vzájemná bilance
v Chance lize (u nich/doma) z našeho pohledu

11 zápasů, 2-1-2-6, skóre 28:37, 10 bodů

X - X - X - P - V

aktuální forma v posledních zápasech

X - X - X - V - P
Matěj Psota (3+1)

nejproduktivnější hráč

Vlastimil Dostálek (2+0)
Matěj Psota  (3 góly)

nejlepší střelec

Vlastimil Dostálek (2 góly)
Martin Dočekal, Michal Vodný a Antonín Bořuta (3 př.)

nejlepší nahrávač

Haas, Sova, Jaroměřský, Michálek, Hotěk, Doktor, Havránek, Teper (1 př.)
Antonín Bořuta (0+3)

nejproduktivnější obránce

Aleš Sova (1+1)
David Michálek, Lukáš Forman, Václav Krliš a Radim Ferda +1

nejlepší
v +/- bodech

Michal Hotěk, David Klimša a Oskar Haas +2
Daniel Poizl / 8 střel

nejvíce střel
na branku

Adam Zeman / 6 střel
Martin Dočekal 43:24 min

nejvíce stráveného
času na ledě

Vojtech Zeleňák 39:49 min
 Jan Mičán - 1 záp. (100,00 %), Pavel Jekel - 2 záp. (88,37 %)

úspěšnost brankářů

Vojtěch Mokry - 2 záp. (94,87 %),
7 br. / 5.

počet vstřelených branek/pořadí v Chance lize

5 br. / 10.
6 br. / 7.

počet obdržených branek/pořadí v Chance lize

4 br. / 2.
50,00 % / 6 / 2.

využití přesilovek/počet branek v přesilovkách/pořadí v Chance lize

50,00 % / 2 / 3.
55,56 % / 4 / 11.

ubráněná oslabení/počet branek inkasovaných v oslabení/pořadí v Chance lize

75,00 % / 2 / 6.
20 minut / 6.

tresty celkem/pořadí v Chance lize

20 minut / 7.
Lukáš Doudera / 6 min

nejtrestanější
hráč

Aleš Sova a Štěpán Macháček / 2 min
853 diváků / 853 / 8.

návštěvnost na domácích stadionech/divácký průměr/pořadí v Chance lize

762 diváků / 762 / 11.