Rysi v neděli doma vyzvou ambiciózní Jihlavu!
Preview k zápasu
Netradičně v neděli od 16:00 hodin čeká frýdecko-místecké hokejisty premiérové domácí utkání v letošním ročníku Chance ligy. Soupeřem svěřenců trenérské dvojice Janeček-Daňo bude jeden z hlavních favoritů prvoligové soutěže: jihlavská Dukla. Nenechte Slezany ve štychu, přijďte je do Polárky podpořit!

Vstupenky na domácí zápasy HC F-M online ZDE


HC DUKLA JIHLAVA

Klub se slavnou minulostí a mnohonásobný československý mistr touží navázat na předchozí ligovou sezonu. V té se stal vítězem play-off poté, co ve finále v šesti zápasech přetlačil Vsetín. Myšlenky na eventuální návrat do extraligy zhatili týmu z Vysočiny teprve kladenští Rytíři, kteří v rámci barážové série dokázali Jihlavu porazit 4:1 na zápasy. Přesto byla loňská sezona "vojáků" hodnocena pozitivně.

Úspěšný kádr doznal poměrně radikální přestavby, ale Jihlava také letos chce patřit k favoritům soutěže. A to navzdory faktu, že už nebude využívat legendární Horácký zimní stadion, na kterém slavila největší klubové triumfy. Kvůli výstavbě nové multifunkční arény totiž musí své domácí zápasy odehrát v dočasných azylech. Zimní stadion v Pelhřimově bude hostit osmnáct duelů základní části Chance ligy, stadion Jana Marka v Jindřichově Hradci využije Dukla osmkrát.

Ve středu Jihlava v pelhřimovském "přechodném bydlišti" neprožila úplně povedený start do sezony. V duelu proti Porubě tým vedený trenérem Viktorem Ujčíkem podlehl Ostravanům 2:3 po nájezdech. "Prostředí bylo zkrátka takové, jaké bylo. Na prvním zápasu bylo vidět, že je to stále takový kostrbatý výkon. Nemusí to od začátku všechno klapat, ale musíme bojovat. Třetí třetina si myslím byla vyrovnaná, nájezdy jsou loterie, dnes byl úspěšnější soupeř, gratuluji mu k vítězství. Já věřím, že další zápas už z naší strany bude zase lepší," hodnotil hlavní kouč Jihlavy.

Sestava Jihlavy v minulém utkání s Porubou: Beran – Bilčík, Dvořák, Dundáček, Kočí, Jáchym, Kowalczyk, Matějíček – Čachotský, Skořepa, Mácha – Beránek, Miškář, Šik – Cachnín, Juda, Brož – Harkabus, Seman, Pořízek.

 

Z kabiny rysů:

Premiérové střetnutí letošního ročníku na ledě silného Prostějova nepřineslo rysům sladký pocit z vítězství. Slezané na Hané doplatili na horší disciplínu (šest vyloučených), ve které soupeř udeřil hned dvakrát. Také střelecká aktivita byla výrazně na straně Jestřábů (43:25). Trenér Martin Janeček tak uznal, že výkon jeho týmu nebyl optimální: "Jednoznačně zasloužené tři body pro domácí. Ačkoliv to výsledkově vypadá jako urputný boj, soupeř nás po většinu času přehrával. Spoustu situací jsme řešili úplně jinak, než jsme se připravovali, a k tomu řada zbytečných faulů."

Frýdecko-místecký lodivod zároveň nabízí možný recept, jak v příštím duelu uspět: "Musíme se umět z dnešního utkání hodně poučit, dál věřit tomu, že jsme velmi dobrý tým, a hlavně to co nejdřív opět ukázat. Věřím, že kluky první neúspěch nerozhodí, do naší hry se vrátí radost, která přinese brzy i vítězství."

Martin Janeček už v rozhovoru před startem sezony vyjádřil přání směrem k fanouškům, na které i letos rysi budou v Polárce hodně spoléhat: "Jsme si vědomi, že fandové jsou nedílnou součástí potencionálního úspěchu. Proto se budeme snažit podávat vždy poctivé výkony, protože někdy samozřejmě můžeme i prohrát, ale budeme hlavně pracovat na tom, aby to bylo poctivé. Aby to bylo vše z naší strany se srdíčkem tak, jak oni si představují. Myslím si, že to je cesta k tomu, abychom si fanoušky dostali na svou stranu, a aby jich postupem času chodilo co nejvíce!"

HC Frýdek-Místek v minulém utkání v Prostějově: Mokry - Teper, Š. Havránek, J. Michálek, Jaroměřský, Zeleňák, Žůrek, Sova - Svačina, Vrdlovec, Machala - Dostálek, A. Zeman, Doktor - Klimša, Haas, Hotěk - Macháček, Matěj, Geidl.
Statistiky obou týmů v grafice

CHANCE LIGA 2022/2023

HC Frýdek-Místek

vs.

HC Dukla Jihlava

10. místo

Umístění v tabulce

8. místo
2:3 - 0 bodů

skóre a body

2:3 - 1 bod
12 zápasů, 2-2-3-5, skóre 34:44, 13 bodů

vzájemná bilance
v Chance lize (u nich/doma) z našeho pohledu

12 zápasů, 0-1-3-8, skóre 21:44, 5 bodů

X - X - X - X - P

aktuální forma v posledních zápasech

X - X - X - X - P
Oskar Haas a Adam Zeman (1+0)

nejproduktivnější hráč

Vítězslav Brož a Otakar Šik (1+0)
Oskar Haas a Adam Zeman  (1 gól)

nejlepší střelec

Vítězslav Brož a Otakar Šik (1 gól)
Jakub Michálek, Štěpán Havránek a Jan Jaroměřský (1 př.)

nejlepší nahrávač

Petr Beránek, Filip Dundáček a Miroslav Juda (1 př.)
Jakub Michálek, Štěpán Havránek a Jan Jaroměřský (0+1)

nejproduktivnější obránce

Filip Dundáček (0+1)
Oskar Haas, Jakub Michálek, Michal Hotěk a David Klimša +1

nejlepší
v +/- bodech

Filip Dundáček +2
David Klimša / 3 střely

nejvíce střel
na branku

Daniel Kowalczyk / 6 střel
Vladimír Svačina 20:11 min

nejvíce stráveného
času na ledě

Filip Dundáček 22:16 min
 Vojtěch Mokry - 1 záp. (93,02 %)

úspěšnost brankářů

Adam Beran - 1 záp. (93,94 %),
2 br. / 9.

počet vstřelených branek/pořadí v Chance lize

2 br. / 10.
3 br. / 8.

počet obdržených branek/pořadí v Chance lize

3 br. / 9.
50,00 % / 1 / 3.

využití přesilovek/počet branek v přesilovkách/pořadí v Chance lize

00,00 % / 0 / 12.
66,67 % / 2 / 7.

ubráněná oslabení/počet branek inkasovaných v oslabení/pořadí v Chance lize

66,67 % / 1 / 8.
12 minut / 5.

tresty celkem/pořadí v Chance lize

6 minut / 9.
Štěpán Macháček / 4 min

nejtrestanější
hráč

Vlastimil Bilčík, Miloslav Jáchym a Otakar Šik / 2 min
0 diváků / 0 / 13.

návštěvnost na domácích stadionech/divácký průměr/pořadí v Chance lize

812 diváků / 812 / 6.Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu vrcholového sportu ve Frýdku-Místku a spolufinancování naší činnosti v roce 2022!