Dostálek: Před Vojtou klobouk dolů, držel nás celý zápas
Rozhovory
Svými dvěma góly se Vlastimil Dostálek výrazně podepsal pod první letošní výhru, když jsme v domácí hale Polárka porazili loňského šampiona z Jihlavy 3:1.

Vlasto, utkání proti Jihlavě bylo určitě těžké, proto se zeptám na tvé hodnocení tohoto střetnutí?

Ten vstup do utkání jsme neměli úplně nejlepší, Jihlava nás z počátku přehrávala. Ale myslím si, že do úplně vyložených šancí se nedostávala. My jsme pak z brejku dali gól a dostali se do vedení, které jsme drželi myslím si slušně z obrany až do třetí třetiny, kdy jsme inkasovali. Poté poctivým výkonem a z dobré obrany, jsme vstřelili dvě branky. Strašně těžký udřený tři body, ale jsme rádi, protože žádný zápas v této soutěži nebude letos jednoduchý.

Byl to poctivý a solidný výkon, přesto speciální pochvalu si dnes zaslouží určitě Vojta Mokry, který kryl docela hodně střel hostů. Vojta vás dnes podržel?

Určitě, tam to začíná. Vojta nás držel celou přípravu a dnes se jen potvrdilo, že má fazónu. Samozřejmě, když máte dobrého gólmana v zádech, tak samozřejmě ten tým má jistotu a může se na něj spolehnout. Takže velký klobouk dolů před ním, dnes nás fakt držel celý zápas a díky tomu jsme potom dali dva góly a odskočili. Pak jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Jihlava srovnala skóre v 50. minutě, ale poté jsi zápas rozhodl dvěma góly. Pojďme se tedy k těm tvým situacím vrátit. První tvá branka padla v přesilovce, jak jsi celou situaci viděl z tvého pohledu?

Kuba Doktor se krásně podíval a dával mi střílenou přihrávku do hokejky, já to pak dorazil za brankáře a druhý gól byla krásná práce Hasáka (Oskar Haas, pozn. red.). Ten gól šel jednoznačně za ním, když na sebe natáhnul tři jejich hráče a i když už nemohl, tak přesto mi to krásně prostrčil a já už jen zavřel oči a z voleje jsem se to snažil trefit a trefil jsem to kam jsem chtěl. Díky bohu to skončilo gólem, pomohl jsem týmu a máme důležité tři body. Doufám, že se od toho odpíchneme a už pojedeme na nějaké vítězné vlně.

Pro tebe to jsou první prvoligové branky ve Frýdku-Místku, takže asi to nebude úplně zadarmo. Už se ti ozval pokladník družstva?

(smích) No, já tam už toho mám docela dost, zápisné a tak. Takže myslím si, že tam určitě ještě něco bude. Je to pro tým, je to pro nás všechny, takže se určitě s pokladníkem nějak domluvím.

Ty hraješ společně v lajně s Kubou Doktorem, se kterým se znáš z Havířova. Dále tam máte mladého Haase. Jak to vypadá, tak vám tahle souhra v lajně funguje. Je tak?

Tak ono se nám to tam teď trochu střídá, protože je Sváča (Vladimír Svačina, pozn. red.) na nějaké zápasy posunutý výš, takže se to musí poskládat tak, aby to bylo. Jinak s námi hrával Zemiš (Adam Zeman, pozn. red.) teď Hasák (Oskar Haas, pozn. red.). Myslím si, že na to, že je mu devatenáct roků, tak odvedl výborné výkony směrem dozadu. Doufám, že se na tento rozhovor podíváš a nebudeš pyšný zase (smích). Ale ne, musím jej pochválit, protože opravdu dodržoval co měl, hrál výborně a pak mi dal krásnou odměnu, tu nahrávku na druhý gól, fakt smekám před ním dnes.

Další zápas nás čeká venku v Třebíči. Ta byla loni výborná, letos se jí tak nedaří. Jaké utkání tam čekáš ve středu?

Tak Třebíč je velice zodpovědná a je to strašně urputný a nepříjemný soupeř, kór na jejich ledě. Bude to těžké, ale samozřejmě říkám, že to bude o nás. Tam bude nejspíš rozhodovat jeden gól a já doufám, že my budeme tím šťastnějším. Půjdeme si za tím jako dnes celý zápas a ten první gól dáme my a pak to z dobré obrany dotáhneme do vítězného konce.


POZÁPASOVÝ ROZHOVOR S VLASTIMILEM DOSTÁLKEM