Sedmáci se perou se staršími a silnějšími
Mládežnický hokej
Už tři zápasy v září stihli hokejisté 7. třídy HC Frýdek-Místek, kteří se v lize starších žáků poměřují i se staršími ročníky, které mají fyzicky navrch. Prozatím prohráli v Českém Těšíně a s polským výběrem, ale v neděli si spravili chuť s Orlovou.

HC Vlci Český Těšín – HC F-M 7:5 (3:1,2:1,2:3)

Hosté šli sice do vedení zásluhou Kandráka, ale pak prohrávali už 5:1, než začali výsledek korigovat. „Do zápasu jsme nastoupili s velkým sebevědomím a podceněním soupeře, kterého jsme v minulých sezónách poráželi. Jenomže teď nastoupil proti nám tým starších žáků společně 2010 s 2009 a dvěma rozdílovými děvčaty ročníku 2008 a než jsme se probrali z rychlé a důrazné hry domácích, tak soupeř nám nasázel pět branek. Postupně se hra vyrovnala po našem bojovném výkonu, ale i díky hrubým chybám v obranné činnosti a nevyužitým příležitostem jsme zápas o dva góly prohráli. Pro příště si musíme uvědomit, že soupeři, co mají spojené dva ročníky, jsou silnější a rychlejší, a tak je potřeba hrát celé utkání s větší individuální zodpovědností a důrazem,“ zhodnotil premiérový zápas trenér Jaroslav Fleischmann.

Bodovali: Kaszper 3+0, Bajtek 0+2, Škola 1+0, Kandrák 1+0, Varadi 0+1, Tichopád 0+1, Malý 0+1.

HC F-M – Metropolia Silesia 4:6 (2:1,2:2,0:3)

Ve druhém zápase sedmáci vedli 1:0, 2:1, 3:2, 4:2, ale pak už se trefovali jen hosté. „Naprosto stejná situace jako v utkání s Českým Těšínem, jen s tím rozdílem, že se kluci totálně zalekli velkých a silnějších hráčů soupeře. Během zápasu se z toho otřepali, ale opět hrubé chyby v předbrankovém prostoru, a hlavně neschopnost střelců proměnit i ty největší šance dovedly utkání k další prohře. Je třeba, aby si všichni uvědomili, že každý hráč má na ledě své úkoly a povinnosti a když si je bude zodpovědně plnit, nebudeme dostávat tolik zbytečných branek. Naopak kdybychom si více věřili a soustředili se na zakončení, tak jsme mohli dát více branek, než jsme dostali,“ je přesvědčený trenér Fleischmann.

Bodovali: Cvek 1+0, Grygar 1+0, Gola 1+0, Kandrák 1+0, Bača 0+1, Malý 0+1, Bajtek 0+1, Varadi 0+1.

HC Orlová – HC F-M 2:12 (0:4, 1:4, 1:4)

Až do třetice to vyšlo, i když i v nedělním zápase sedmáci narazili na soupeře, který měl také starší hráče. „Výkonnostně byli o level slabší. Kluci si výborným bruslením a kombinační hrou, vytvářeli spoustu příležitostí a soupeře přehráli jednoznačným výsledkem. Doufám, že se taková hra přenese i do dalších, těžších utkání,“ věří Jaroslav Fleischmann.

Bodovali: Bajtek 4+2, Kandrák 3+3, Varadi 0+3, Grygar 1+2, Pavelka 1+1, Česlar 1+1, Gola 1+0, Malý 1+0, Bača 0+1.