V domácí premiéře porážíme loňského šampiona
Rysi si před domácím obecenstvem vyšlápli na jihlavskou Duklu, kterou i díky dvěma přesným zásahům Vlastimila Dostálka porazili 3:1.
2., neděle 18.9.2022, hala Polárka
3:1
1:0, 0:0, 2:1

Mokry - Teper, Havránek, Michálek, Sova, Zeleňák, Žůrek, J. Adámek - Zeman, Vrdlovec, Machala - Dostálek, Haas, Doktor - Klimša, Hotěk, Bednář - Matěj, Macháček, Geidl. Trenér: Martin Janeček.

HC Dukla Jihlava

Beran - Bilčík, A. Dvořák, Dundáček, F. Kočí, M. Jáchym, Kowalczyk, Matějíček - Čachotský, Skořepa, Mácha - Beránek, Miškář, Šik - Cachnín, Juda, V. Brož - Harkabus, Seman, Pořízek. Trenér: Viktor Ujčík.

10. Sova (Hotěk), 53. Dostálek (Doktor, Teper), 59. Dostálek (Haas, Sova)
51. A. Dvořák (Juda, V. Brož)
Vyloučení: 4:4
Využití: 1:0
Střely na branku: 23:35 (5:17, 11:7, 7:11)
Zblokované střely: 0:9
Vhazování: 24:28
Rozhodčí: Wagner, Skopal - Jindra, Štofa
Diváci: 762

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Do zápasu jsme šli s obrovským odhodláním, jelikož jsme si byli vědomi toho, že chceme první body za každou cenu. A to se nám povedlo. Myslím si, že kluci k tomu utkání přistoupili excelentně a zaslouženě jsme si je vydřeli. A to myslím doslova. Samozřejmě, že gólmani jsou vždy pro utkání klíčoví a u Vojty (Mokreho) už z loňska vím, že tohle umí zvládnout. Proto jsme jej tady brali a on si odvedl svou práci. Na jednu stranu jej budeme vyzdvihovat a na druhou zase pitvat jeho práci, a tu odvádí parádně. On se na ten zápas připravil do těch nejmenších detailů, a to mu přineslo ovoce v tom, že měl na vítězství obrovský podíl.

Karel Nekvasil (asistent trenéra HC Dukla Jihlava): Měli jsme celkem slušný vstup do zápasu, byly tam nějaké šance i přesilovka. Právě po té první přesilové hře jsme nevystřídali tak, jak jsme měli abychom měli na ledě dva obránce a v tu chvíli nám vlastně soupeř vstřelil gól. Vyrovnat se nám podařilo až v nějaké té padesáté minutě. Strašně jsme se na ten gól nadřeli, měli jsme tam i dvě tyčky. Když už konečně se nám podařilo vyrovnat, tak inkasujeme v oslabení. Ten faul jsem sice neviděl úplně celý, ale myslím si, že byl naprosto zbytečný, jelikož byl na útočné modré čáře. Tím jsme dali soupeři vlastně šanci v přesilové hře a ten ji využil. No a ten třetí gól už byl z přečíslení, kdy jsme nehráli tak do zajištěné obrany, snažili jsme se tam víc tlačit a z toho vzniklo to přečíslení. Samozřejmě, že ten náš vstup do sezony není zrovna ideální, ale klukům jsme říkali, že ten zápas byl odmakaný, jen nám to tam nepadalo. Není důvod k žádné panice, i když víme, že to samozřejmě není ideální. Musíme jít zápas od zápasu, ta sezona je hodně dlouhá.

Hned v úvodu zápasu jsme proti loňským prvoligovým šampionům museli čelit dvouminutovému oslabení, když za sekání putoval na trestnou lavici obránce Sova. Oslabení jsme proti jihlavským hokejistům dokázali přestát bez úhony a krátce po Sovově návratu na led jsme dokonce skórovali. V čase 09:03 si v útočném pásmu soupeře počkal Hotěk na dojíždějícího Aleše Sovu, který z mezikruží propálil brankáře Berana - 1:0. V závěru první dvacetiminutovky jsme opět za stejný trest museli čelit tlaku soupeře, který se v přesilové hře usadil v našem obranném pásmu. Rysi velkou bojovností přečkali i druhé oslabení v tomto zápase. Tři minuty před první sirénou pálil pak nebezpečně Zeman, gólman Beran se tentokráte zaskočit nenechal. V polovině 18. minuty už byl frýdecko-místecký brankář Mokry překonán, naštěstí mu při Beránkově střele pomohla tyč. Dukla první periodu sice prohrála 1:0, byla však daleko aktivnější (poměr střel 17:5 ve prospěch soupeře).

Pokud měl o přestávce domácí trenér ke svým svěřencům nějaký výtky, druhá část zápasu byla každopádně z naší strany určitě vydařenější. Branek se ale v prostřední části diváci nedočkali, takže za zmínku stojí dvě zajímavé gólové situace. Na hostující straně nedokázal po Miškářově přihrávce poslat puk do branky Šik, na straně domácího celku zase neuspěl proti Beranovi v dobré pozici Zeman.

Hráči z Vysočiny se vyrovnání přeci jen dočkali. V polovině 51. minuty si hosté vytvořili tlak, Juda vybídl zpoza branky ke střele Adama Dvořáka, který propálil klubko hráčů před sebou a sebral tak brankáři Mokremu čistý štít - 1:1. Osm minut před vypršením základní hrací doby se provinil Čachotský a rysi dostali možnost početní výhody. Tu jsme zužitkovali již po 35 vteřinách, kdy Doktor nahodil puk na hostující branku, Beran puk pouze vyrazil před sebe a Vlastimil Dostálek nám vrátil jednobrankové vedení zpátky - 2:1. Drama tedy pokračovalo. Rozhodující okamžik přišel na začátku 59. minuty, kdy po levé straně kluziště ujel Haas a ač byl tísněn, tak stačil ještě přihrát do tandemu Vlastimilu Dostálkovi, který ranou z první rozhodl o prvních letošních bodech - 3:1.

* Proti jihlavské Dukle jsme nastoupili dnes již po pětadvacáté s bilancí (3-3-6-13) a nepříznivým skórem 58:79.

* V řádné hrací době jsme na domácím ledě vyhráli teprve 3 utkání z 13ti.

* Nejvíce bodujícím rysem proti Jihlavě je útočník David Klimša, který zaznamenal celkem 10 bodů za 4 branky a 6 asistencí. Na druhé straně se nejvíce dařilo Tomáši Čachotskému. Tento jihlavský forvard si proti rysům připsal již 24 bodů (9+15).

Základní část nového ročníku Chance ligy pokračuje i v příštím týdnu, ve kterém odehrajme dvě utkání. To první nás čeká už ve středu 21. 9., kdy se představíme na ledě Třebíče. Duel na Vysočině začíná v 17.30 hodin. K dalšímu střetnutí pak nastoupíme na domácím ledě. Do haly Polárka vás zveme v sobotu 24. září, kdy od 17.00 hodin nastoupíme proti sokolovskému Baníku. Na toto střetnutí si můžete zakoupit vstupenky již v předstihu, a to na tomto odkaze ZDE.