Z Třebíče si vezeme cenný bod, ale také dva zraněné
S Horáky jsme celý zápas dotahovali, cenný bod nám zařídil tři vteřiny před koncem třetí třetiny Štěpán Havránek. V prodloužení mohl nejprve rozhodnout Łyszczarczyk, brankář Jekel jej ale vychytal. Na druhé straně naopak pálil přesně Holec. Ve druhé třetině se nám zranili brankář Vojta Mokry a útočník Ondřej Machala. Věřme, že oba budou v pořádku.
3., středa 21.9.2022, KHNP Arena
5:4p
2:1, 1:1, 1:2 - 1:0
SK Horácká Slavia Třebíč

Jekel – Tureček, Bořuta, Hunkes, Doudera, Poizl, F. Kovář – Holec, Šilhavý, Dočekal – Psota, Bittner, Vodný – Ferda, D. Michálek, Krliš – Meluzín, M. Svoboda, Michalčuk. Trenér: Kamil Pokorný.

Mokry (26. Švančara) - Havránek, Teper, Sova, J. Michálek, Zeleňák, Jaroměřský, Ročák - Machala, Vrdlovec, Svačina - Doktor, A. Zeman, Dostálek - Hotěk, Haas, Klimša - Bednář, Macháček, Łyszczarczyk. Trenér: Martin Janeček.

1. Bittner (Psota), 12. F. Kovář (Meluzín, M. Svoboda), 37. Dočekal (Holec, Bořuta), 53. Krliš (Poizl, Bořuta), 63. Holec (Vodný, Doudera)
8. Svačina, 30. A. Zeman (Svačina, Sova), 45. Havránek (Haas, Hotěk), 60. Havránek (Łyszczarczyk, Vrdlovec)
Vyloučení: 7:3
Využití: 0:1
V oslabení: 1:0
Střely na branku: 40:31 (14:10, 10:8, 15:12 - 1:1)
Zblokované střely: 10:13
Vhazování: 26:39
Rozhodčí: Svoboda, Květoň - Roupec, Polák
Diváci: 713

Jaroslav Barvíř (trenér SK HS Třebíč): Na straně soupeře byla velká ofenzivní síla, rychle otáčeli hru a byli velmi nepříjemní na kotouči. To nás stálo hodně soubojů, ve kterých jsme museli být silní. Dařilo se nám první třetinu, kdy jsme do zápasu dobře vstoupili a šli jsme do vedení. Trochu mě mrzí druhá třetině, kde jsme během patnácti minut byli pětkrát vyloučení, z toho byl třikrát faul v útočném pásmu. To nás mohlo stát zápas, soupeř z těch situací mohl jít do vedení. Kluci to ale výborně odbránili, jenže jsme při tom vypadli z tempa. Ti, kteří chodili na oslabení byli přetížení, naopak ti ostatní se do hry nedostali. Paradoxně jsme dali v oslabení gól na 3:2, který nás trošku uklidnil. Třetí třetinu jsme odehráli dobře, ale v poslední minutě nás soupeř zavřel a tři vteřiny před koncem jsme inkasovali. Dva body ze zápasu s takto kvalitním soupeřem ale bereme. Myslím si, že diváci si dnes přišli na své, pro nás trenéry je to horší, ale pro diváky zajímavý a kvalitní zápas z obou stran. Myslím, že druhý bod jsme si zasloužili a je správně na naší straně.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Dnes jsme přijeli do Třebíče ve velmi silné sestavě, ale do utkání jsme vstoupili tak, jako by se měl zápas vyhrát sám. Pokud chceme vyhrávat, je třeba soupeře přepracovat, a to v první části zápasu určitě nebylo. Od druhé třetiny jsme mohli domácím odskočit v nabídnutých přesilovkách, ale ani s nimi jsme moc dobře nenaložili. Nicméně naopak spoustu pozitivních věcí na kterých můžeme stavět. Kluci čtyřikrát byli schopni srovnat skóre, a až do úplného závěru jsme věřili v úspěch. Odměnou byla branka na 4:4 tři vteřiny před koncem. K tomu bych určitě přidal dobrý výkon brankáře Švančary, který musel do utkání vstoupit ve velmi těžké situaci. Nakonec popřeju našim dvěma zraněným hráčům brzké uzdravení, oba snad nebudou dlouho chybět, jsou pro nás tak jako každý hráč velmi důležití.

Oba celky zařadily do svých sestav nové mladé tváře. V dresu Horácké Slavie se představil dvacetiletý obránce Filip Kovář, který na Vysočinu zavítal na měsíční zkoušku z Liberce. Naopak svou premiéru v rysím drese absolvoval v Třebíči teprve sedmnáctiletý zadák Marek Ročák. Ten měl v posledních dnech pořádně napilno, když v sobotu pomohl třinecké juniorce k výhře nad Olomoucí, v neděli debutoval v Tipsport extralize a dnes si vyzkoušel také i dres frýdecko-místeckých rysů. "Užívám si to, ale vím, že mě čeká ještě kus cesty. Jsem drobnější postavy a vím, že do mužského hokeje potřebuji ještě posílit. S kondičním trenérem Márou Grycem proto děláme věci navíc, snažíme se i na tomhle pracovat," svěřil se ještě před utkáním Ročák.

Ihned po úvodním buly se k puku dostal rychlonohý Machala, který zkoušel zaskočit domácího gólmana Jekela. Ten se však měl na pozoru. To domácí naopak ze své první příležitosti skórovali. V čase 00:50 se k odraženému puku dostal kapitán Ladislav Bittner a přesně mířenou ranou do vzdálenějšího koutu Mokreho branky otevřel skóre zápasu - 1:0. Rysy tento moment nerozhodil a na začátku 9. minuty využil chyby v domácí rozehrávce Vladimír Svačina. Ten se dokázal v útočném pásmu soupeře natlačit před nedůrazného Bořutu a krásně pak zasunul puk nad padajícím brankářem Jekelem - 1:1. Z dalšího průběhu hry uběhly čtyři minuty a domácí parta šla opět do jednobrankového náskoku. Meluzín byl při svém zakončení faulován, rozhodčí ponechali výhodu a pohotovou dorážkou oslavil svůj debut v třebíčském drese Filip Kovář - 2:1. V závěru třetiny ještě dostala obě mužstva možnost hrát s převahou jednoho muže navíc, gól však už nepadl.

Na začátku šestadvacáté minuty podklouzl za naší bránou Šilhavý, čímž tvrdě srazil k zemi gólmana rysů. Mokry byl dosti otřesen, takže jej v brankovišti musel nahradit jeho parťák Patrik Švančara. Týmová dvojka vzápětí prokázala, že i ona je na zápas výborně připravena, Švančara totiž zneškodnil Psotův únik. Domácí útočník byl z této situace nejspíš frustrovaný, jelikož vzápětí se dopustil faulu a nabídl tak našemu celku další přesilovou hru. A rysi už pátou šanci dokázali zužitkovat. V čase 29:48 našel Svačina přihrávkou napříč kluzištěm najetého Adama Zemana, který udělal kličku gólmanovi a pohodlně zasunul puk do prázdné branky - 2:2. Na začátku 32. minuty nedokázal na Švančaru vyzrát Lukáš Doudera. Kopec smůly jsme si vybrali ve 37. minutě, kdy jsme ve vlastním oslabení nechali zakončit Martina Dočekala, který tak těžil z Holcovy přihrávky - 3:2. Horáci se tak potřetí v tomto střetnutí ujali jednobrankového vedení.

Rysi nadále statečně bojovali a na konci 45. minuty jsme měli znovu srovnáno! Haas přiťuknul puk Štěpánu Havránkovi na modrou čáru a pětadvacetiletý zadák Frýdku-Místku takovou schovanou střelou propálil třebíčského brankáře, který před sebou zřejmě puk vůbec neviděl - 3:3. Třebíčští si poté dokázali vynutit velký tlak, z kterého dokázali vytěžit další gól v naší síti. Václav Krliš si ideálně nabruslil mezi kruhy a přesně mířenou ranou nedal Švančarovi šanci - 4:3. V závěru třetí třetiny zkusili naši trenéři hru bez brankáře. Blízko vyrovnání byl už Dostálek, proti němu ale doslova v brance čaroval Jekel. Tři vteřiny před sirénou pálil tvrdě Łyszczarczyk, jeho střelu vyrážel Jekel pouze k volnému Štěpánu Havránkovi, který dokázal puk dostat do prázdné brány - 4:4. V následném prodloužení měl nejprve obrovskou příležitost rozhodnout Alan Łyszczarczyk, bohužel Jekel byl proti. O zisku bonusového bodu rozhodli Horáci v čase 62:56, kdy si Vodný natáhnul na sebe dva hráče v červeném, předložil puk Miroslavu Holcovi, který nedal Švančarovi šanci - 5:4.

* Vůbec první utkání za frýdecko-místecké rysy odehrál v Třebíči teprve 17letý zadák Marek Ročá. Ten proti Horákům strávil na ledě 8:45 minut.

* Obnovenou premiéru v našem drese si na Vysočině odbyl Alan Łyszczarczyk. Polský sniper si ve svém jubilejním 50tém prvoligovém utkání za rysy připsal na své konto jednu gólovou přihrávku.

* Brankář Pavel Jekel nás v první lize trápí již šest dlouhých let. Doposud mu rysi dokázali nastřílet 34 branek (více jsme dali už jen Jakubu Neužilovi, a to 37).

* Obránce Jakub Teper bodoval proti Horákům také ve čtvrtém utkání v řadě. Na svém kontě má tak s Třebíčí bilanci 0+4.

* Útočníci Michal Vodný a Matěj Psota jsou nejlépe bodujícími hráči proti našemu celku. Oba proti rysům zaznamenali po 13 kanadských bodech. Psota má 3+10, Vodný 6+7.

Chance liga pokračuje v tomto týdnu již jeho čtvrtým hracím kolem. Rysy čeká tentokráte domácí duel, když v sobotu 24. září hostíme v hale Polárka od 17.00 hodin sokolovský Baník. Na toto střetnutí si můžete zakoupit vstupenky již v předstihu, a to na tomto odkaze ZDE.