Šimonů: Je to příprava, ale každá výhra potěší
Rozhovory
Proti omlazené sestavě Přerova nastoupil v přípravném zápase do branky rysů Daniel Šimonů. I on měl velký podíl na výhře, kdy jsme Zubry zdolali 5:1.

Po utkání jsme si v útrobách stadionu vyhledali právě 22letého gólmana, kterému jsme položili několik všetečných otázek.

Dane, přípravný zápas s Přerovem dopadl pro náš tým vítězně. Jak jsi jej viděl z branky?

Byl to takový klasický přípravný zápas, kdy nejspíš každý trenér řekne, že ten výsledek není v této fázi přípravy až tak důležitý. Každopádně každá výhra potěší. My měli dobrý vstup do zápasu, kdy jsme hned vedli dva nula. Poté jsme je takovou vlastní nedisciplinovaností dostali zpátky do hry. To pokračovalo i ve druhé třetině, kde jsem toho měl docela hodně. Naštěstí jsme si stále drželi ten dvougólový náskok a pak ve třetí třetině přidali uklidňující branku na 4:1 a tím se to utkání tak nějak již rozodlo.

Byl to takový poctivý kolektivní výkon, ale i trenér Martin Janeček tě za výkon pochválil. Cítil jsi už od první minuty, že to bude duel, který ti takto sedne?

To bych neřekl, že by to člověk takhle hned před zápasem pozná, ale během té první třetiny se do toho člověk dostane, chytne si pár střel a nedostane hnedka gól, tak si to tak nějak sedne a jde to líp.

Přerovští měli v zápase devět přesilových her, což je docela dost. Přišla během těch chvil nějaká krize, nebo vše proběhlo v pohodě?

Tak možná ve druhé třetině, kdy jsme se znovu dostali do oslabení ve třech (rysi se dvojnásobné přesile bránili již v závěru první dvacetiminutovky, pozn. red.), tak jsem si říkal, že jestli tohle přežijeme, tak to bude dobré.

Během zápasu přišlo i jedno tvé vyloučení, kdy si jednoho z jejich hráčů podrazil...

Samozřejmě jsem se naštval, protože jsem to neudělal schválně. Šel jsem do klasického gólmanského zákroku a on o mě zakopl. Rozhodčí to pak posoudil tak, jak to posoudil.

Zatím to vypadá, že bys měl u rysů tvořil gólmanskou dvojici s Vojtou Mokrym. Jak spolu vůbec vycházíte?

Ještě je tu s námi Patrik Švančara, takže jsme si všichni tři tak nějak věkově blízcí. Jo... už jsme si k sobě našli cestu. Nejvíce jsme se poznali na soustředění, kde jsme byli všichni na jednom pokoji.

Možná nejsi ještě frýdecko-místeckým fanouškům tak známý, můžeme jim prozradit, jaká je dosavadní tvá hráčská kariéra a kdo je případně tvým brankářským vzorem?

Tak vzorem už teď vyloženě nikdo, teď už jsi tak odkaždého okoukávám co se mi líbí. Z počátku to byl ale Kuba Sedláček ve Zlíně odkud pocházím.

Mimojiné jsi chytal také v Přerově. Byl tedy zápas proti Zubrům pro tebe nějak speciální?

Víceméně ani ne. To spíš, když bych chytal proti Zlínu, tak by to bylo určitě něco jiného, protože jsem tam byl celý život. V Přerově jsem chytal jen dva roky.

Ve čtvrtek to bude jeden z vrcholů přípravy, kdy budete hrát doma s partnerským Třincem, extraligovým mistrem. Zkus nějakým způsobem pozvat diváky, aby přišli do haly Polárka v hojném počtu...

To, že se hraje s Třincem, tak to hovoří podle mně samo za sebe. Teď uhráli tři mistrovské tituly v řadě, takže to samotné musí být pro diváky velkým lákadlem.