Další výhra v přípravě, Šimonů to zavřel
Rysi ovládli i druhý přípravný duel, když v domácí hale Polárka porazili přerovské Zubry 5:1. Hosty dosti potrápil jejich bývalý hráč, brankář Daniel Šimonů, který svou branku doslova zavřel. Hlavně při přesilových hrách soupeře.
PU, úterý 9.8.2022, hala Polárka
5:1
2:0, 1:1, 2:0

Šimonů - Michálek, Havránek, Kareš, Zeleňák, Marcinko, J. Adámek, Homola - Dostálek, Vrdlovec, Doktor - Klimša, Zeman, Hotěk - Haas, Jobánek, Geidl - Ullrych. Trenér: Martin Janeček.

HC ZUBR Přerov

Žurek – Gréč, Ševčík, Hanák, Chroboček, Billa, Holík – Březina, Macuh, Dobša – Indrák, Ministr, Tarnoczy – Hradil, Halík, Fencl – Kuchta, Švejda, Zembol. Trenér: Robert Svoboda.

4. Doktor (Vrdlovec), 5. Geidl, 24. Klimša (Hotěk, Havránek), 42. Klimša (Hotěk), 46. Hotěk (Zeleňák, Zeman)
33. Ministr (Švejda)
Vyloučení: 9:3
Využití: 2:0
V oslabení: 1:0
Střely na branku: 26:30
Diváci: 500

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): My jsme to utkání dnes měli zaměřeno na kondici, kdy jsme zápas odehráli ve třech pětkách. Hlavně v prvních dvou třetinách to bylo chvilkama hodně znát. Paradoxně ve třetí části zápasu jsme měli sil dost. Zápas jsme nezačali vůbec špatně, měli jsme tam dobré věci, ale pak jsme zcela obrátili obraz hry, kdy jsme byli naopak jasně horší. Především díky nedisciplinovanosti, kdy jsme zbytečně chodili ven. Tohle se nám nesmí stávat, v tomhle musíme být vyspělí a poučit se z toho. Ale viděli jsme také řadu zajímavých věcí, především u mladých hráčů, což nás zajímalo nejvíce. Hodně jsme je vytěžovali bez ohledu na moment zápasu, v koncovkách, i v oslabeních. Vyzkoušeli jsme si poprvé i nějaké ty přesilovkové formace, které jsme netrénovali, i když je jasné, že jsme nebyli ještě zcela kompletní, ale někteří ukázali, že s nimi můžeme tady počítat, že budou pro soupeře nebezpeční. Ačkoliv není výsledek tak důležitý a v přípravě vždy hodně zkresluje, tak si vítězství ceníme. Musíme také pochválit gólmana Šimonů, který nás v přesilovkách hodně podržel.

Robert Svoboda (trenér HC Zubr Přerov): Pro nás to byl první zápas v přípravě, kdy jsme využili všechny naše mladé kluky, které tady máme. Pro některé z nich to tak byl i první kontakt se seniorským hokejem. Rozhodně jsme si ale udělali obrázek o těch hráčích, jak jsou schopni takové zápasy zvládnout. Rozdíl byl vidět v přesilových hrách, kde byli domácí daleko zručnější. Na tomhle musíme pracovat, jelikož právě přesilové hry mnohdy rozhodují utkání.

Herní premiéru nové sezony obstaral v hale Polárka přípravný duel rysů s přerovskými Zubry. "Utkání odehrajeme na tři pětky, takže kluci to budou mít takovou kondiční formou," naznačil ještě před samotným zápasem domácí trenér Martin Janeček. Ten už mohl poprvé v přípravě počítat s urostlým zadákem Votechem Zeleňákem.

Frýdecko-místečtí hokejisté začali pořádně zostra. Během úvodních pěti minut si totiž vypracovali dvoubrankové vedení. V polovině 4. minuty se rysi prosazují z první přesilové hry střetnutí, kdy Vrdlovec vybídl u levého kruhu pálícího Jakuba Doktora a ten nedal Žurkovi v přerovské brance šanci - 1:0. Hned vzápětí dostali možnost hrát v početní výhodě také hostující hráči, jenže na konci páté minuty pláchl přerovské obránce Nico Geidl, který povedenou ranou k levé tyči upravil vedení rysů na 2:0. Pět minut před vypršením úvodní dvacetiminutovky dostali Zubři možnost korigovat pro ně nepříznivě vyvíjející se zápas, když se před nimi objevila možnost hrát 113 vteřin přesilovou hru pět na tři. Statečně bojující domácí celek se skvělým gólmanem Šimonů ale tuto pasáž bez úhony přečkali.

Rysům vyšel skvěle také vstup do druhé části střetnutí. V čase 23:10 předvedla domácí parta hokejovou parádičku. Havránek se dostal s pukem až za branku přerovského celku, přesnou přihrávkou našel Zemana, který si všiml ještě lépe postaveného Davida Klimšu, který neměl vůbec žádný problém zasunout puk do prázdné branky - 3:0. Domácí trenér tak mohl být s průběhem střetnutí naprosto spokojen. S čím ale určitě nebude naše trenérské duo smířeno, tak byl docela vysoký počet vyloučení, které první dvě třetiny zápasu nabídly. Poměr hráčů, kteří zamířili za katr, byl totiž po čtyřiceti minutách vcelku jednoznačný - 7:1! A to jsme v prostředí části přečkali druhou docela dlouhou přesilovku pěti prosti třem. Zubři se však přeci jen dokázali prosadit. Ke konci 33. minuty překonal z bezprostřední blízkosti domácího gólmana Daniel Ministr - 3:1.

Začátek třetí třetiny? No, musíme se znovu opakovat. Opět to byli totiž domácí hokejisté, kterým se podařilo docela brzy znovu změnit skóre střetnutí. Po sedmašedesáti vteřinách hry se podruhé v utkání dokázal prosadit David Klimša, který tentokráte těžil z Hoťkovy přihrávky - 4:1. Ve 44. minutě jsme dostali teprve druhou příležitost hrát v početní výhodě a znovu jsme byli úspěšní. Devatenáct sekund před vypršením Fenclova trestu se dostal k puku Michal Hotěk, chvíli se s ním pomazlil, aby následnou prudkou ranou popáté rozjásal domácí příznivce - 5:1.

Po skončení zápasu si oba celky ještě cvičně odjely samostatné nájezdy, ve kterých jsme dokázali zvítězit 2:1.
Zeman (X) - Ministr (X)
Hotěk (1) - Macuch (X)
Vrdlovec (2) - Halík (1)
Haas (X) - Hradil (X)
Doktor (X) - Březina (X)

VSTUPENKY A NÁKUP PERMANENTEK

Vstupenku na čtvrteční domácí přípravný zápas s třineckými Oceláři si můžete zakoupit již v předstihu, a to pomocí webového portálu Enigoo (odkazy níže).
- HC Frýdek-Místek - HC Oceláři Třinec KOUPIT VSTUPENKU

V tento den budou mít příznivci frýdecko-místeckého hokeje také možnost koupit si permanentní vstupenku na novou sezonu. Více informací k prodeji najdou fanoušci na tomto odkaze ZDE.

Pokud si chcete zakoupit permici pohodlně třeba z domova, z práce, cestou autobusem, neváhejte navštívit portál Enigoo na tomto odkaze KOUPIT PERMANENTKU.