Rysy čeká šestá prvoligová sezona
A-tým
Sotva utichly finálové boje v letošním ročníku Chance ligy, kluby se již začínají soustředit na sezonu nadcházející.

A nejinak je tomu i ve Frýdku-Místku, kdy dochází u rysů k výrazné obměně hráčského kádru. "Musíme se všichni dívat dopředu, na to, co nás čeká a kolik je před námi práce," zdůrazňuje muž, který se výraznou měrou podílel na vzestupu frýdecko-místeckého hokeje, Petr Popelář.


I on sám si je moc dobře vědom, že nadcházející sezona 2021/2022 bude velice náročná a pro dosažení výsledku i stěžejní. "Čeká nás všechny těžká sezona, která bude pro fanoušky určitě velice zajímavá. Třeba už jen tím, že poslední čtyři sezony byly nesestupové, ale teď budou z první ligy sestupovat hned čtyři mužstva, pátý nejhůře umístěný pak půjde do baráže o setrvání v Chance lize," upozorňuje na změny, které pro příští soutěžní ročník nastanou, předseda frýdecko-místeckého klubu.

Lze očekávat, že nikdo z prvoligových týmů neponechá určitě nic náhodě a každý se bude chtít na novou sezonu nejen dobře připravit, ale také i vhodně dle svých možností posílit. Pozadu nechtěli zůstat ani Frýdecko-Místečtí. „Od hráčů, kteří k nám do klubu přišli, nebo ještě v průběhu přípravy přijdou, očekáváme velké zlepšení dosavadních výsledků a také, že nám pomohou opět naplnit halu Polárka, tak, jak tomu bylo v minulých sezonách (viz. přiložené foto z března roku 2016, kdy jsme v domácím prostředí hostili rivala ze Vsetína),“ sdělil Popelář a vzápětí ještě dodal: „I přesto, že se bude jednat o sestupovou sezonu, tak bychom znovu do týmu rádi zapojovali mladé nadějné hráče. Každopádně už od samého počátku sezony bude potřeba více se zaměřit na dosažené výsledky. Cílem bude, aby se mužstvo pohybovalo v takových místech tabulky, kde tým nebude přímo ohrožen sestupem. Dále chceme hrát hokej, který se všem našim fanouškům bude líbit,“ zdůrazňuje Popelář.


Všem hokejistům, kteří uplynulou sezonu měli spjatou s frýdecko-místeckým klubem, ale v další sezoně už u nás působit nebudou, chce klub poděkovat. „Děkujeme tímto všem hráčům, kteří ve Frýdku-Místku skončili, za jejich odvedenou práci pro klub. V další hokejové kariéře jim přejeme mnoho úspěchů, a hlavně pevné zdraví,“ dodává Petr Popelář.