Hokejisté Frýdku-Místku svůj kádr dosti obmění
A-tým
Rysi půjdou do své šesté prvoligové sezony se zcela novým kádrem.

Hokejový tým HC Frýdek-Místek čeká za pár dní start přípravy na novou sezonu. Že nebude vůbec jednoduchá dává vytušit fakt, že sezona 2021/2022 bude opět sestupová. A o soutěž níže se tentokráte bude poroučet hned čtveřice celků, pátý bodově nejhorší tým půjde do následné baráže. Takže se dá předpokládat, že všechna mužstva budou chtít mít kádry co nejsilnější, aby se případným bojům o záchranu vyhnula.

S RYSÍM DRESEM SE LOUČÍ HNED DESET HRÁČŮ

V příští sezoně se již ve frýdecko-místeckém drese neobjeví několik jmen. Po ročním působení u rysů od nás odchází útočník Denis Kindl, který míří do rodného Šumperku. Angažmá na severu Moravy příliš nevyšlo forvardovi Radimu Matušovi, který před svým zraněním stihl odehrát pouhé tři utkání. Matuš se vrací zpátky do Znojma, kde by měl opět převzít kapitánskou pásku. Po čtyřech sezonách se u nás loučí také čtyřicetiletý zkušený útočník Milan Mikulík. S kapitánem, který za rysy odehrál 157 utkání a nasbíral celkem 127 kanadských bodů (43+84), se rozloučíme v jednom z příštích článků na našem webu. Více branek už za nás nepřidají ani útočníci Kryštof Stuchlík (78 utkání za FM), Radek Veselý (31) a Vojtěch Tomi (78). Ve Frýdku-Místku nebudou dále působit ani obránci Filip Haman (157 utkání za FM), Ondřej Hrachovský (116), Patrik Husák (83) a Jurij Repe (17).


ZMĚNA V REALIZAČNÍM TÝMU

Do nové sezony půjdou rysi s novým trenérským složením. Dosavadní asistent trenéra Jiří Raszka se vrací k práci u třinecké mládeže a na jeho místo se naopak od Ocelářů přesouvá Jozef Daňo. Pro naše fanoušky tedy žádná neznámá. Jožka Daňo už ve Frýdku-Místku působil v letech 2018-2020, když spolupracoval s Vlastimilem Wojnarem. Daňo nyní vytvoří trenérský tandem s Mojmírem Trličíkem. Další pozice v realizačním týmu HC FM zůstávají nezměněny. To znamená, že vedoucím mužstva bude Martin Kurajský, trenérem brankářů Jan Švaříček, kondičním trenérem Patrik Čavoj a masérem a kustodem mužstva Radek Duda.


FRÝDEČTÍ UDRŽELI PRODUKTIVNÍHO ŠEDIVÉHO

Ať nejsme pouze u odchodů, podívejme se, kteří hráči z loňského kádru ve Frýdku-Místku naopak zůstávají. Radost fanouškům určitě uděláme informací, že v týmu zůstává nejproduktivnější hráč HCFM z minulé sezony Ondrej Šedivý. Ten v právě skončené sezoně posbíral 30 bodů za 14 gólů a 16 přihrávek. Svou pátou sezonu si do svých hokejových statistik připíše třinecký rodák Rostislav Martynek, který je našim třetím nejproduktivnějším hráčem v první lize (120 bodů za 46+74).

Tohle je zkušenost, v týmu zůstávají ale také i mladíci. Obránci Jakub Michálek (20 let) a Jakub Adámek (21), dále pak útočník Michal Matiaško (21). Smlouvu s naší organizací dále prodloužili Lukáš Daneček, Jonáš Peterek, David Kofroň a Jan Zahradníček.


Z JIHU ČECH SE DO TÝMU VRACÍ VÍT CHRISTOV

S čerstvě nabitými extraligovými zkušenostmi se po dvou sezonách v Českých Budějovicích vrací do našeho celku útočník Vít Christov. Ten v dresu Jihočechů odehrál 86 utkání. Za takový malý návrat se dá považovat také příchod zkušeného beka Jakuba Tepera z Poruby. Devětadvacetiletý obránce se k nám vrací oklikou přes Kopřivnici, Vsetín a již zmíněný ostravský celek. Obranné řady u nás dále vyztuží polský reprezentant Bartosz Ciura, vítkovický odchovanec, který naposledy hájil barvy jihlavské Dukly – Daniel Krenželok, či přerovský zadák Mikuláš Zbořil.

Čerstvou posilou v brankovišti bude třiadvacetiletý rodák ze slovenských Bojnic, Frederik Foltán. Ten v posledních dvou sezonách hájil branku Poruby. Frýdek-Místek tak bude pro něj po rakouském Lower Austria Stars, americkém Okanagan HC Europe, čtvrtou zahraniční štací.

Rysi posilují ale také i v útočných řadách. Z polského týmu GKS Tychy přichází další polský reprezentant Filip Komorski. Ten má se svým parťákem Ciurou na svém kontě tři mistrovské tituly (s Tychy – 2018, 2019 a 2020). V minulé sezoně odehrál Komorski v polské nejvyšší soutěži 45 utkání, ve kterých si připsal 40 bodů (20+20). Na produktivitu budeme spoléhat také u devětadvacetiletého Davida Bartoše. Hráč s bohatými zkušenostmi z mezinárodní EBEL soutěže, kde odehrál celkem 9 sezon. Během nich zaznamenal za znojemské Orly úctyhodných 483 utkání (81+142), v poslední sezoně hostoval u prostějovských Jestřábů.

Tento jmenný výčet nemusí být ještě konečný. O dalších případných změnách vás budeme informovat nejen na webových stránkách klubu, ale také i na sociálních sítích.