Rysi chtějí ve středu skalp Pardubic!
Preview k zápasu
Chance liga pokračuje v rychlém rozjezdu, na středu je naplánována další epizoda. Frýdecko-místecké hráče tentokrát čeká duel proti rezervě extraligových Pardubic. V Polárce zahajovací buly padne v 17:00 hodin. Nenechte rysy ve štychu, přijďte je aktivně podpořit!

Vstupenky na domácí zápasy HC F-M online ZDE

 

HC DYNAMO PARDUBICE B

 B-tým Pardubic vstoupil do druhé sezony v rámci Chance ligy. Loňské stěhování  mužstva z Vrchlabí do Chrudimi proběhlo poměrně hladce, nicméně minulý ročník nebyl pro Dynamo vůbec snadný. Mizerný začátek znamenal dlouhý pobyt v samotném suterénu tabulky. Teprve druhá polovina základní části znamenala viditelný progres a pravidelný bodový přísun. Ten znamenal fakt, že personálně výrazně posílené Pardubice v tabulce přeskočily vadnoucí Šumperk, a v hektickém finiši zachránily prvoligovou příslušnost.

Aktuální sezonu Dynamo zahájilo v Prostějově, kde se ovšem duel prvního kola nakonec nedohrál. Na startu druhé třetiny se totiž objevily na ledě po silném dešti kaluže, a duel byl předčasně ukončen z důvodu nezpůsobilé plochy kvůli vodě protékající střechou. Pardubice tak pořádně hrály teprve v sobotu, kdy v Chrudimi hostily vítěze loňské základní části z Třebíče. Gólově plodné klání dospělo po výsledku 4:4 až do samostaných nájezdů, kde zachovali pevnější nervy hosté. Dynamo tak získalo první letošní bod.

"Opticky jsme měli ze hry asi víc, myslím si, že jsme byli daleko aktivnějším týmem. Jak první, tak druhou třetinu jsme je přestříleli. Bohužel jsme udělali pár zbytečných chyb, za které nás soupeř potrestal. Ztráty v oslabení by se neměly stávat, ale máme mladý tým. Polovina kluků je tady mladých a dá to strašně práce všechno skloubit. Mají tam mnoho dobrých věcí, ale také věci, na kterých musíme pracovat a do budoucna odstranit. Stále se to učí, a proto věřím, že se budeme ještě zlepšovat," hodnotil trenér Dynama Richard Král.

HVĚZDA TÝMU:

Zřejmě nejzvučnější jméno v kádru Pardubice je nyní kanonýr LUKÁŠ ŽÁLČÍK. Šumperský rodák už v mládeži patřil do struktur pražské Sparty, kde dostal prostor v několik zápasech extraligy. Zahrál si také v Českých Budějovicích, Jihlavě a asi nejlepší roky své kariéry prožil v Prostějově, kde v rozmezí let 2018-2020 vždy nastřílel přes 30 gólů v sezoně. Před začátkem minulého ročníku se vrátil do rodného Šumperku, kde znovu potvrzoval obrovské střelecké vlohy. V dresu Draků zkompletoval celkem 29 gólů, získal korunu krále střelců Chance ligy, jenže ani tahle skutečnost neznamanela záchranu soutěže. Následoval tedy přesun do kádru pardubické rezervy. Pokud by Žálčík navázal na uplynulý ročník, není vyloučeno, že obdrží pozvánku do A-týmu, kde nyní pevnou rukou vládne Václav Varaďa.

Sestava Pardubic B v minulém utkání s Třebíčí: Honzík – Zdráhal, Kolář, Kaštánek, Bučko, Voženílek, Kubíček – Herčík, Mikyska, Žálčík – Kaplan, Kaut, Lichtag – Pavlata, Pochobradský, Rouha – Tomas, Zeman, Štetka.

Z kabiny rysů:

Rysi mají po dvou odehraných kolech na svém kontě pouhý bod. Po úvodním střetnutí se Sokolovem vycestovali v sobotu do Pelhřimova, kde zkřížili hokejky s Jihlavou. Díky povedené souhře Haase s Hoťkem Slezané brzy vedli, jenže favorit z Vysočiny v dalším průběhu začal diktovat tempo hry a nakonec bral výhru 4:1.

Trenér Janeček byl pochopitelně na adresu svých svěřenců značně kritický, i když za samotný úvod tým ještě pochválil: "Přijeli jsme sem bojovat a vyšel nám vstup do zápasu. V té době jsme si myslím, že byli bruslivější, domácí trochu ten úvod zaspali, čehož jsme využili. Nicméně Dukla nám nejprve srovnala a pak ještě dokázala odskočit o gól."

Martina Janečka výrazně nepotěšila především závěrečná část utkání, kdy rysi občas působili trochu rezignovaným dojmem: "Mrzí mě závěr, kdy klíčoví hráči místo toho, aby se semkli a zvedli nám ten prapor, tak tu třetinu odklouzali. Za to se doslova stydím a jsem zklamaný. Musíme jít jinou cestou, co se týče přístupu. V dnešním hokeji to není ztracené ani za nepříznivého stavu jedna tři!"
 
HC Frýdek-Místek v minulém utkání v Jihlavě: Švančara - Urbanec, Hrachovský, Výtisk, Haman, Kowalczyk, Š. Havránek, Hrůzek - Doktor, Toman, Svačina - Cedzo, R. Veselý, Ramik - Hotěk, Haas, Šuhaj - Geidl, Hudeček, Kozlík.

 

Statistiky obou týmů v grafice

CHANCE LIGA 2023/2024

HC Frýdek-Místek

vs.

HC Dynamo Pardubice B

11. místo

Umístění v tabulce

9. místo
4:8 - 1 bod

skóre a body

4:5 - 1 bod
2 zápasy, 0-0-0-2, skóre 4:7, 0 bodů

vzájemná bilance
v Chance lize (u nich/doma) z našeho pohledu

2 zápasy, 1-0-1-0, skóre 7:6, 4 body

P - P - ? - ? - ?

aktuální forma v posledních zápasech

x - P - ? - ? - ?
Daniel Kowalczyk (1+1)

nejproduktivnější hráč

Josef Mikyska (1+2)
Daniel Kowalczyk, Filip Haman, Patrik Urbanec, Michal Hotěk (1 gól)

nejlepší střelec

Josef Mikyska, Lukáš Žálčík, Jakub Lichtag, Michal Pochobradský (1 gól)
6 hráčů (1 př.)

nejlepší nahrávač

Josef Mikyska (2 př.)
Daniel Kowalczyk (1+1)

nejproduktivnější obránce

Martin Bučko (0+1)
Adam Cedzo, Radek Veselý, Michal Ramik, Nico Geidl +1

nejlepší
v +/- bodech

Daniel Herčík, Lukáš Žálčík, Josef Mikyska, Marek Voženílek +2
Daniel Kowalczyk, Oskar Haas, Jakub Doktor, Radek Veselý / 7 střel

nejvíce střel
na branku

Lukáš Žálčík / 5 střel
Filip Haman 46:14 min

nejvíce stráveného
času na ledě

Jan Zdráhal 26:20 min
Vojtěch Mokry - 1 záp. (89,47 %), Patrik Švančara - 1. záp. (89,19 %)

úspěšnost brankářů

David Honzík - 1 záp. (80,95 %)
4 br. / 9.

počet vstřelených branek/pořadí v Chance lize

4 br. / 10.
8 br. / 12.

počet obdržených branek/pořadí v Chance lize

5 br. / 8.

25,00 % / 1 / 4.

využití přesilovek/počet branek v přesilovkách/pořadí v Chance lize

0,00 % / 0 / 13.
90,00 % / 1 / 6.

ubráněná oslabení/počet branek inkasovaných v oslabení/pořadí v Chance lize

66,67 % / 1 / 14.
22 minut / 5.

tresty celkem/pořadí v Chance lize

8 minut / 14.
Radim Toman a Michal Hotěk / 4 min

nejtrestanější
hráč

Vít Kaštánek, Dominik Pavlata, Jakub Lichtag, Josef Mikyska / 2 min
844 diváků / 844 / 8.

návštěvnost na domácích stadionech/divácký průměr/pořadí v Chance lize

358 diváků / 358 / 13.