Osmáci hráli v Brně s top mančafty
Mládežnický hokej
Frýdecko-místečtí osmáci si o víkendu zahráli na turnaji HOCKEY TURNAMENT BRNO YEAR 2010 s top mančafty. Kluci se museli poprat nejen s nimi, ale i s chřipkou ve vlastním týmu, ale bojovali, co jim síly stačily, a nechali za sebou v těžké konkurenci dva týmy. A určitě také nezní špatně, že skončili hned za HC Sparta Praha, což jen dokumentuje špičkově obsazený turnaj.

V prvním utkání jsme změřili síly s HC Kometa Brno a první třetina byla jednoduše katastrofální. Soupeř nás trestal za nedůraz ve středním pásmu, kdy lehce projížděl a z předbrankového prostoru sázel jede gól za druhým. Ve dvanácté minutě jsme tak prohrávali 0:6. Do konce třetiny jsme už ale naštěstí neinkasovali a do druhé části jsme naskočili úplně jinak. Osobní souboje jsme vyhrávali, napadali jsme hluboko v útočném pásmu. Hra se tím vyrovnala a také my začali proměňovat své šance. Tuto třetinu jsme vyhráli 5:2. Škoda, že se hrálo jen 2x20 minut, bez třetí třetiny jsme manko úplně vymazat nestihli, a tak jsme prohráli 5:7.

Bodovali: Cvek 1+0, Škola 1+0, Grygar 1+0, Strache 1+0, Kazsper 1+0, Česlar 0+1, Kowalczyk 0+1.

Také v druhém utkání nás čekalo střetnutí s elitním týmem – HC Letci Letňany. Byl to boj o každý puk, o každý kousek ledu se vedly drsné boje. Pro diváka super podívaná. Štěstí se nakonec přiklonilo na pražské hokejky, prohráli jsme 3:4.

Bodovali: Kowalzcyk 2+1, Bača 1+0.

Sobotní herní den jsme zakončili se soupeřem HC Sparta Praha. S ní jsme ještě nehráli a velice jsme se na ni těšili. Utkání bylo urputné, oba týmy výborně bránily. Byl to zápas obránců. Jak my, tak i Sparťané nepouštěli útočníky ke střelbě. Gólmani také prokázali své kvality, a tak utkání skončilo hubeným výsledkem 1:1.

Bodovali: Malý 1+0, Strache 0+1, Kaszper 0+1.

V neděli nás čekala dvě utkání. První s HC Scorpions Brno. Tohle utkání nám střelecky vyšlo a dařilo
se i obráncům. I když jsme utkání vyhráli 7:1, moc se nám slavit nechtělo, protože utkání poznamenal faul Sropionu na Štěpána Školu, který bohužel utkáni nedohrál a byl pro jistotu převezen do nemocnice.

Bodovali: Kowalczyk 2+1, Grygar 1+1, Kaszepr 2+1, Kandrak 1+1, Malý 1+0, Česlar 0+1, Cvek 0+2, Strache 0+1.

Poslední zápas byl bojem o páté místo, opět s pražským „S“. Sparta začala lépe a skórovala již v šesté minutě, nám se podařilo srovnat před koncem třetiny. V druhé polovině utkání padly góly hned na začátku, každý na jedné straně. Souboj byl velice vyrovnaný, gólmani předváděli fantastické
zákroky. Vyměřený čas nestačil ani jednomu týmu. Za stavu 2:2 se šlo do prodloužení a jely se nájezdy. Bohužel v nich jsme byli bezzubí a neproměnili je. Sparťanští snipeři své šance využili. A tak jsme prohráli 2:3.

Bodovali: Kaszper 1+0, Kowalczyk 1+0, Grygar 0+1, Kandrak 0+1, Varadi 0+1.

„Šesté místo z osmi vypadá jako nic moc výsledek, ale pozor! Do Brna jsme odjížděli v nekompletní sestavě a s chřipkou oslabeným týmem. V kabině to vypadalo všelijak, na stolech s ovocem nechyběly bonbony na bolest v krku, spreje do nosu a další. Chvíli jsme zvažovali, že raději nebudeme kluky hnát do zápasů a odjedeme. Na to nám kluci řekli, že ať na to ani nemyslíme a hned na to zapomeneme: „Prostě hrát budeme.“ Kabina se jednotně dohodla a srdce frýdecko-místeckého Rysa se rozbušilo. Hráči museli zaskakovat na jiných postech, než na kterých jsou běžně zvyklí hrát. První utkání s Kometou bylo na ručník, 0:6 za dvanáct minut. Kluci se ale neskutečně semkli, nepodlehli a začali utkání srovnávat. Bylo skvělé sledovat, jak z 0:6 dotáhli na 5:7. Utkání s Letňany a Spartou byla po skvěle odvedené práci vyrovnaná. Stejně tak ta nedělní. Trochu nám zatrnulo, když Školiče ze zápasu se Scorpionsy odvážela „rýchla“. Štěpán je ale bojovník. Na zápas se Spartou už byl na střídačce a podporoval kluky. Je fajn, že jsme schopni hrát vyrovnaná utkání s extra týmy,“ zhodnotil turnaj trenér Jiří Hrček, který poděkoval také rodičům za perfektní spolupráci.

Celkové pořadí: 1. HC Letci Letňany, 2. HC Kometa Brno, 3. HC Oceláři Třinec, 4. HC Olomouc, 5. HC Sparta, 6. HC Frýdek-Místek, 7. HC Scorpions Brno, 8. HC Klagenfurt.