Před Slezany stojí těžký soupeř, Kladno toužící po výhře
Po včerejším utkání v Kadani, kde rysi zvítězili 8:1, dnes bude čekat frýdecký celek těžké utkání na Kladně. Rytíři mají za sebou již čtyři úspěšné zápasy, Ústí porazili až v prodloužení. Slezané se aktuálně nacházejí na 12. pozici s 39 body, na osmé místo ztrácejí šest bodů. Utkání začíná v 16:00 na ČEZ Stadioně.

Rysi rozsápali Kadaň 8:1

Slezané vycestovali do Čech za Kadaní, kde včera odehráli další společný zápas. Už v páté minutě padla první branka ze strany hostů. Tu vstřelil kapitán Milan Mikulík. O sedm minut později navýšil Jan Kalus. Ve třinácté minutě úspěšně pálil Vít Christov a domácí si vyžádali oddechový čas, ke střídání v bráně ale nedošlo.

Druhou třetinu započali lépe Trhači. David Novák se napřáhl a bekhendem překonal Danečka. Jenže to bylo ze strany domácích tak všechno. Další branku se jim už nepodařilo vstřelit, kdežto Slezané to měli opačně. Ve 34. minutě dělovku do prázdné sítě vyslal Štěpán Novotný a už to bylo 4:1.

V závěrečné třetině domácí pozapomněli na Davida Stránského. Kovář na Kantora vystřelil, ale puk se mu odrazil přímo ke Stránskému. 46. minuta patřila trojici Hladonik, Kofroň a Mikulík, který zakončoval na 6:1. Na druhou branku si přišel i Novotný, 7:1. To stejné platilo pro Christova v padesáté druhé minutě, kdy padla poslední branka utkání.

V kanadském bodování se stále drží Rostislav Martynek na prvním místě s 24 (11+13). Nejlepším střelcem je Štěpán Novotný. V brance dnes určitě neuvidíme Petera Hamerlíka, který odešel vypomoct Pardubicím. Do utkání taky nezasáhne obránce Dušan Žovinec, který se vrátil do Prostějova. Do branky tak může nastoupit Lukáš Daneček (88,12% úspěšnost, 3,37 průměr, 12 zápasů), Jan Hlaváč (92,68% úspěšnost, 1,78 průměr, 3 zápasy) nebo Nick Malík (88,58% úspěšnost, 3,49 průměr, 9 zápasů).

Poslední utkání Frýdku-Místku

SK Trhači Kadaň 1:8 HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 30. Novák (Rindoš, Šulek) – 5. Mikulík (Hladonik), 12. J. Kalus, 13. Christov (Hladonik), 34. Novotný (Klimša), 43. D. Stránský (L. Kovář, Peterek), 46. Mikulík (Kofroň, Hladonik), 47. Novotný, 52. Christov (Mikulík). Rozhodčí: Coubal, Micka – Grech, Podrazil. Vyloučení: 6:9, navíc Grebeňuk (Kadaň) 10 min. Využití: 0:3. V oslabení:0:0.

HC Frýdek-Místek: Daneček – Husák, Haman, Zahradníček, Bartko, Krisl, L. Kovář, D. Stránský – Kofroň, Novotný, Martynek – Hladonik, Mikulík, Christov – Klimša, Peterek, Rudovský – J. Kalus, Motloch, Raška

Kladno na cestě na vrchol tabulky

Rytíři mají jasný cíl: dostat se do extraligy. Nyní se jim zvýšila šance. V tabulce se nacházejí na druhém místě a na první Jihlavu ztrácejí šest bodů. Včera Kladno odehrálo utkání s Litoměřicemi. Do zápasu poprvé nastoupil i Tomáš Plekanec, který o sobě dal vědět první brankou utkání ve druhé třetině. Druhý gól přišel ve 39. minutě z hole Daniela Kružíka.

Na 3:0 navýšil Tomáš Redlich v padesáté první minutě. A na 4:0 poslal Kladno Tomáš Kaut. Litoměřice se dokázaly gólově prosadit až v padesáté osmé minutě, kdy Matěj Zadražil úspěšně dorážel. Zbývalo 34 vteřin do zaznění sirény, když se ruce hráčů Litoměřic zvedly radostí. Druhou branku vstřelil Dan Przybyla, jehož střela se protáhla pod Cikánkovým betonem.

V Kladně je nejlepším hráčem v kanadském bodování Petr Vampola 27 (10+17), nejlepším střelcem je Ladislav Zikmund. Kladenskou svatyni bude bránit jeden z těchto gólmanů. Lukáš Cikánek (92,56% úspěšnost, 2,05 průměr, 14 zápasů) nebo jeho kolega Adam Brízgala (91,63% úspěšnost, 2,40 průměr, 14 zápasů).

Poslední utkání Kladna

Rytíři Kladno 4:2 HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 25. Plekanec (Vampola), 39. Kružík (Redlich), 51. Redlich (Kaut, Svedlund), 56. Kaut (Zajíc, Nash) – 58. Zadražil (Kvasnička, Pavlas), 60. Przybyla (Buchtela). Třetiny: 0:0, 2:0, 2:2. Vyloučení: 7:9 + Havelka (LTM). Využití: 0:0. Střely na branku: 32:29. Rozhodčí: Doležal, Vokřál – Štofa, Beneš. Diváci: 4357. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Tomáš Plekanec – Jan Kloz.

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Zajíc, Nash, Zelingr, Svedlund, Veber, Kehar – J. Strnad, Vampola, Zikmund – Machač, Plekanec, Kubík – Redlich, T. Kaut, Kružík – Jelínek, Vildumetz, Hajný.

Poslední utkání s Kladnem

Naposledy se oba celky viděly na domácím ledě Slezanů. I když rysi prohráli po prodloužení, bylo to opravdu pestré utkání. Ve 3. minutě poslal Mikulík domácí do vedení. V páté minutě už bylo srovnáno díky Štěpánu Bláhovi. V 7. minutě se do vedení opět dostali Frýdečtí. Další kladenské srovnání přišlo v 16. minutě a o minutu později se hosté poprvé dostali do vedení, 3:2. V prostřední části utkání srovnal na 3:3 Martynek, který proměnil samostatný nájezd.

Netrvalo dlouho a Šimon Jelínek poslal hosty znovu do vedení. Krátce nato odpověděl Martynek, 4:4. Další branka přišla až ve 42. minutě, kdy střelu Zajíce dorážel Ladislav Zikmund. Důležitý vyrovnávací gól přišel z hole Martynka. Ten se neradoval jen z vyrovnání, ale také z hattricku. I přes velké šance celků už žádné další branky nepadly a muselo rozhodnout prodloužení. V něm byli úspěšnější hosté. Petr Vampola se dostal za obránce a bekhendem zakončil za záda Hamerlíka.

Branky a nahrávky: 3. Mikulík (Kofroň), 7. Raška (Krisl, Martynek), 25. Martynek (TS), 27. Martynek (Raška), 51. Martynek (Przybyla, Bartko) – 5. Bláha (Nash, Zajíc), 16. Kubík (Nash, Redlich), 17. Zikmund (Kubík, Nash), 26. Jelínek, 42. Zikmund (Zajíc, T. Kaut), 61. Vampola (Zikmund, Kehar). Rozhodčí: Přikryl, Fiala – Karel Lukš, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:37 Diváci: 1852.

HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Žovinec, Husák, Haman, Zahradníček, Bartko, Krisl, Matyáš – Hladonik, Mikulík (C), Kofroň – Peterek, Novotný, Rudovský – Martynek (A), Przybyla, Raška – Christov, Klimša (A), J. Kalus

HC Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, P. Hořava (A), Zelingr, Kehar, J. Říha – Kubík, Vampola (C), Zikmund – Jelínek, T. Kaut, Redlich – Hajný, Svedlund, Bláha.