Přechod na letní čas a každoroční mezinárodní akce Hodina Země
Mládežnický hokej
Poslední březnový víkend 27. – 28. března se ponese nejen v České republice ve znamení dvou událostí.

První se týká již zaběhnuté změny času. V noci ze soboty 27. března dojde k přechodu na tzv. letní čas. Ručičky všech hodin či hodinek se v neděli 28. března posunou přesně ve dvě hodiny ráno o hodinu dopředu tedy na třetí hodinu nad ránem. Závěrečný víkend březnového měsíce tak bude o hodinu kratší a pro ty, kteří si rádi ráno pospí déle, bude tato změna znamenat probuzení buď to do pozdějšího rána nebo dopoledne.

Změně času bude předcházet ještě mezinárodní akce zaměřená na ochranu přírody. Právě 27. březen bude dnem, kdy různé firmy, provozy apod. zapojí do akce Hodina Země. Akce spočívá v tom, že se přesně na jednu hodinu utlumí nebo úplně odpojí co nejvíce zařízení, které jsou závislé na elektrické energii. Každým rokem se do této akce zapojuje i hala Polárka, kdy v čase 20:30 – 21:30 dojde k odpojení venkovního barevného osvětlení včetně vypnutí venkovního LED panelu.

S ohledem na aktuální situaci, kterou ovlivňuje pandemie koronaviru, jsou všechny sportovní a kulturní akce zakázané, a tak mládežnické hokejisty HC Frýdek-Místek tato akce nijak neomezí.

27. březen – Hodina Země
27. – 28. března – přechod na letní čas