Rozhodnuto! Ledová plocha v Polárce se rozpouští
Mládežnický hokej
Ano, je to opravdu tak. Naděje na prodloužení provozu ledové plochy v hale Polárka jsou po dnešním (pátek 12. 3. 2021) jednání definitivně pryč.

Letošní hokejová sezona byla z drtivé většiny ovlivněna pandemií Koronavir. Právě díky tomu se amatérští sportovci (bohužel do této skupiny patří veškerá mládež pozn. redakce) v podstatě nedostali až na pár výjimek na led. S blížím se koncem sezony se začalo uvažovat i možnosti, aby ledová plocha zůstala v Polárce i nadále.

Jenže prvoligovým hokejistům Frýdku-Místku, kteří hrají druhou nejvyšší soutěž v republice a ta patří mezi profesionální soutěže, se nepodařilo proklouznout do vyřazovací části soutěže a sezona tak pro ně skončila. Je tak jasné, že „A“ tým už nebude absolvovat ani tréninky na ledě a šance na udržení ledové plochy se tak snížila.

Po pátečním jednání mezi provozovatelem haly Polárka, kterým je městská společnost Sportplex Frýdek-Místek s.r.o. a zástupci HC Frýdek-Místek, spolek (řídí mládežnický hokej) je jasno, že hokejisté se na led alespoň v nejbližší době nedostanou, jelikož strojovna chlazení utichla a začalo se s rozpouštěním ledové plochy.

Kdy se vrátí mládežničtí sportovci na led? O tom rozhodne jedině vláda ČR

Přestávka mezi tou letošní Covidovou sezonou a další, která ponese označení 2021/2022 nemusí být dlouhá, jak jsme všichni zvyklí. Vše záleží na vývoji situace kolem Koronaviru, protože v okamžiku, kdy zástupci vlády ČR vydají jasné stanovisko, že bude možné opět využívat vnitřní prostory k trénování, bylo provozovatelem haly Polárka přislíbeno, že ledovou plochu opět připraví v nejkratším možném termínu. Může se tak klidně stát, že nová hokejová sezona bude alespoň z pohledu tréninků na ledě zahájena daleko dříve. Je tedy potřeba věřit, že se situace začne zlepšovat a obavy z šíření nákazy ve vnitřních prostorách pominou.