Osmáci sahali po vítězství
Frýdecko-místečtí osmáci v nadstavbě Ligy starších žáků opět odehráli velmi povedené utkání. V Polárce přivítali po Olomouci a Vítkovicích dalšího zvučného soupeře ze Zlína a tentokrát se týmu podařilo bodovat a nebyl daleko ani od plného bodového zisku.

HC F-M – HC PSG Berani Zlín 4:4 (0:0, 2:1, 2:3)

Navzdory bezbrankové úvodní třetině se bylo na co dívat, hra se přelévala ze strany na stranu. Mnoho šancí z obou stran zneškodnili pozorně chytající brankáři. Úvod druhé třetiny vyšel soupeři, který otevřel skóre utkání. Rysi ale do přestávky stav utkání otočili. Když deset minut před koncem domácí navýšili své vedení na 4:2, zdálo se, že je rozhodnuto. Soupeř však dokázal utkání vyrovnat. „Je to škoda, už několik utkání jsme nedokázali dotáhnout do vítězného konce, i když jsme je měli slušně rozehrané. Každé takové utkání nám ale přidává další zkušenosti a ujištění, že i s takovými soupeři dokážeme hrát více než vyrovnaná utkání,“ hledal pozitiva ztracenému závěru navzdory trenér Tomáš Snášel.

Bodovali: Marek Kohut 1+1, Matěj Merta 1+1, Matěj Doupal 1+1, Lukáš Kosík 1+0, Viktor Hanák 0+1.

Brankáři: Filip Havel 10 zásahů / 1 branka – 30 minut, Šimon Holaň 14 zásahů / 3 branky – 30 minut, poměr střel 19:24.