Ohlédnutí za posledními víkendovými zápasy před korona přestávkou
Mládežnické kategorie HC Frýdek-Místek odehráli o víkendu 10. 10. – 11. 10. 2020) poslední soutěžní utkání před nucenou koronavirovou přestávkou. Ta by měla podle představitelů vlády ČR a to především ministra zdravotnictví Romana Prymuly trvat do neděle 25. října. Takže stop hokeji na dva týdny.

5. třída

Mladí rysi přivítali v Polárce Vítkovice, které brzo prohrávaly o dvě branky. Nic na tom nezměnilo ani snížení v sedmé minutě, protože červenobílí dokázali odpovědět a po první siréně tak vedli 3:1. Druhá dvacetiminutovka nabídla dalších pět branek a tentokrát do byli hosté, kdo vyhrál, ale celkově vedli pořád domácí (5:4). Ani v závěrečné třetině se Vítkovicím nepodařilo skórovat častěji, než tomu bylo u rysů, kteří se nakonec radovali z výhry 8:6.

HC Frýdek-Místek vs HC Vítkovice Ridera 8:6
Branky FM: Kandrák, 4x Bajtek, 2x Pavelka, Grygar

Filip Indrst (trenér HC Frýdek-Místek): „Z mého pohledu šlo o velmi vyrovnané utkání, kde rozhodovaly maličkosti. Hráči odvedli nejlepší výkon sezóny a vše si sedlo tak, jak mělo. Díky bojovnosti a hře srdcem se štěstí přiklonilo na naši stranu a dokázali jsme tento těžký zápas vyhrát.“

6. třída

Hokejisté 6. třídy se v sobotu 10. října představili na ledě třineckých Ocelářů, kde se jim rozhodně nepodařila úvodní perioda. V té naši hráči tahali za kratší konec, a to díky slabého důrazu, čehož domácí Oceláři dokázali využít a po první dvacetiminutovce vedli 3:1. Od druhé třetiny začali svěřenci Vojty Trnky předvádět svou hru, které už nescházela důraznost a dravost. Odměnou jim byly tři vstřelené góly, ale i tak stále prohrávali. Jednogólové manko se Frýdecko-Místeckým podařilo smáznout v závěrečné třetině i přes množství šancí až čtyři minuty před třetí sirénou a získali bod do tabulky za remízu 5:5.

HC Oceláři Třinec vs HC Frýdek-Místek 5:5
Branky FM: 2x Doupal, Dostál, Poloch, Žižka

Vojtěch Trnka (trenér HC Frýdek-Místek): „Na začátku utkání jsme tahali za kratší konec, byli jsme málo důrazní a po 1. třetině prohrávali 3:1, ale od druhé třetiny jsme začali být důslednější a vytvářeli jsme si více šancí. V závěru jsme dokázali vyrovnat a Lukáš Volný v brance v poslední třetině zavřel bránu a po vyrovnání bereme zasloužený bod.

7. třída

Olomouc byla další soutěžní zastávkou hokejistů 7. třídy, kteří chtěli na ledě soupeře uspět, ale domácí byli od začátku střetnutí aktivnější a gólově úspěšnějším týmem na ledě. Nakonec se domácí radovali z jasné výhry 7:2

HC Olomouc vs HC Frýdek-Místek 7:2
Branky FM: Trnka, Doupal

8. třída

8.třída zajížděla na poslední mistrovské utkání před koronavirovou pauzou do nedalekého Třince. Po druhé třetině prohrávali 2:4 a vypadalo to, že mohou loňského vítěze soutěže zaskočit a odvézt si nějaký ten bod. Ale jelikož poslední třetinu nezvládli a prohráli 3:1, tak se z vítězství radovali hráči Třince v poměru 7:3.

HC Oceláři Třinec vs HC Frýdek-Místek 7:3
Branky FM: Indrst, Douda, Grzymek

9. třída

Hráči 9. třídy absolvovali poslední zápas před přerušením soutěže na ledě Olomouce. Ta dokázala plně využít domácího prostředí a hned v úvodní části utkání proměnila své šance v tříbrankové vedení. Druhá třetina byla jasně v režii domácích, kteří rozhodli definitivně o svém vítězství, když přidali další šest branek a ve 3. třetině výhru už jen upravili na konečných 12:0.

HC Olomouc vs HC Frýdek-Místek 12:0

Junioři

Juniory Frýdku-Místku čekalo v pátek utkání na ledě nedalekého Nového Jičína. Základ k vítězství položili hráči už během první třetiny, kdy se jim podařilo dvakrát skórovat. Další dvě třetiny byly sice na góly bohaté, ale jedna z nich nepoznala vítěze, když skončila 3:3. No a právě díky úspěšné úvodní dvacetiminutovce mohli slavit výhru 8:6.

HC Nový Jičín vs. HC Frýdek-Místek 6:8

Branky FM: Dvořák, 2x Kolder, 2x Hudeček, Piskoř, Zwrtek, Frančiák

Neděle 11. října byla poslední soutěžní i pro juniorskou soutěž, kterou rovněž čeká minimálně dvoutýdenní přestávka. Do Polárky dorazil Prostějov, který chtěl na severovýchodě uspět. Od začátku byli hosté vyrovnaným soupeřem družiny Radima Nečase a rvali se o body až do konce. Domácí se i tak dočkali vítězství, když vyhráli o gól druhou periodu o gól, což se nakonec ukázalo jako rozhodující.

HC Frýdek-Místek vs SK Prostějov 1913 4:3
Branky FM: Zwrtek, Raszka, Hudeček, Piskoř