Mladíci v reprezentačních výběrech U20 a U18
Novinky
Zimní stadion ve Vyškově se na nejbližší dny stane domovským stánkem českých reprezentačních výběrů do 18 a 20 let.

NOVOU DVACÍTKU ČEKÁ TEPRVE DRUHÝ KEMP

V pořadí druhý přípravný kemp připravil pro nominované hráče do 20 let reprezentační kouč Karel Mlejnek. Ten si do Vyškova pozval osmadvacet hokejistů narozených v roce 2002. Tato nominace se však může měnit, jelikož ve výčtu pozvaných jsou také hráči, kteří jsou stále ve hře v play off Tipsport extraligy a Chance ligy. No a kluby mají v tomto případě před kempem přednost.

Nová česká "dvacítka" se teprve tvoří. Vrcholem pro tuto kategorii pak bude světový šampionát, který se koná vždy na přelomu každého roku. Letošní 46. ročník se odehraje v kanadském Edmontonu ve dnech od 25. prosince 2021 do 6. ledna 2022.

Česká U20 se ve Vyškově bude připravovat od čtvrtku 1. do středy 7. dubna. V rámci tréninkové přípravy budou také tři modelové zápasy proti české U18, kterou za pár dní čeká světový šampionát (zápasy se budou hrát v sobotu 3. 4., v pondělí 5. 4. a ve středu 7. 4., vždy ve stejný čas, a to od 17.30 hodin.

V nominaci českého výběru nechybí frýdecko-místecký útočník Štěpán Macháček. Součástí týmu je také brankář Nick Malík. Mezi náhradníky figuruje ještě dvojice třineckých útočníků Nico Geidl a Pavel Matěj.

NOMINACE ČESKÉHO TÝMU U20

Brankáři:
Oldřich Cichoň (Sparta Praha), Jakub Málek (Vsetín), Nick Malík (Sault Ste. Marie, OHL).

Obránci:
Ondřej Baláž, Jiří Háva, Vladimír Kremláček, Tomáš Tomek (všichni Litoměřice), Jan Hampl, Filip Kovář (oba Benátky nad Jizerou), Dominik Vacík (Mladá Boleslav), Michal Hrádek (Pardubice), Tadeáš Talafa (Växjö, Švédsko), Marek Bláha (TUTO Hockey, Finsko).

Útočníci:
Jakub Konečný, Lukáš Stehlík, Tomáš Urban (všichni Litoměřice), Tobiáš Handl (Olomouc), Pavel Novák (České Budějovice), Jakub Malý (Kometa Brno), Sebastián Malát (Plzeň), Vojtěch Jiruš (Benátky nad Jizerou), Michal Gut (Sokolov), Ivan Ivan (Vítkovice), Dominik Binias (Fribourg-Gottéron, Švýcarsko), Josef Koláček, Michal Rouha (oba TUTO Hockey, Finsko), Stanislav Vrhel (Lahti, Finsko), Štěpán Macháček (Frýdek-Místek).

NÁHRADNÍCI:

Brankáři: Pavel Čajan (Benátky nad Jizerou), Michal Postava (Přerov), Tomáš Sajdl (Hradec Králové). Obránci: Fabien Kočí (Havířov), Václav Svach (České Budějovice), Jan Sedláček (Kometa Brno), Jakub Naar (Hradec Králové). Útočníci: Filip Jansa (Benátky nad Jizerou), Patrik Čermák, Tomáš Chlubna (oba Jihlava), Michal Klimo, Josef Slavíček (oba Sparta Praha), Lukáš Adámek (Karlovy Vary), Erik Meluzín (Kometa Brno), Nico Geidl, Pavel Matěj (oba Třinec), Michal Simon (HPK Hämeenlinna, Finsko), Jan Slanina (Plzeň), Joshua James Mácha, Daniel Ministr (oba Olomouc).

V rámci prvního přípravného kempu odehrála česká "dvacítka" přípravný duel s ČR U18 s výsledkem 3:1. Níže se můžete podívat na gólový sestřih z toho utkání.


OSMNÁCTKA UŽ VE VYŠKOVĚ PILNĚ TRÉNUJE

Zatímco jejich starší kolegové se na přípravný kemp teprve chystají, nominovaní hráči české reprezentační "osmnáctky" již na jihu Moravy pilně trénují. Světový šampionát v USA se totiž kvapem blíží. Ve výběru trenéra Jakuba Petra nechybí frýdecko-místecký brankář Tomáš Suchánek, naopak v nominaci již nefigurovalo jméno útočníka Michala Ramika.

Česká reprezentace do 18 let ještě před odjezdem do Vyškova absolvovala celkem čtyři týdenní kempy v litoměřické Kalich Areně. Poslední detaily před odletem do zámoří už ale mladíci budou absolvovat na užším kluzišti na jihu Moravy. Předposlední kemp jim potrvá plných sedmnáct dní! Vzápětí už nastoupí na závěrečné soustředění v rámci protokolu IIHF s nejpřísnějšími bezpečnostními podmínkami, aby v polovině dubna mohli odletět do Dallasu. Součástí přípravného kempu bude i pět přípravných zápasů. Češi nejprve vyzvou k odvetnému dvojzápasu stejně mladé Slováky, a to už ve středu 24. a pak ještě o den později. Připomeňme si, že v únoru si z Piešťan odvezla "osmnáctka" porážku 4:5 a vítězství 3:2. Oba duely se Slovenskem se odehrají od 17 hodin.

MISTROVSTVÍ SE BUDE HRÁT PŘECI JEN S DIVÁKY

Poslední informace organizátorů šampionátu jsou optimistické v tom, že by hokejisté mohli hrát před diváckou návštěvou. Organizátoři mistrovství světa, které se hraje na předměstích Dallasu od 26. dubna do 6. května, totiž v minulém týdnu spustili prodej vstupenek. Stadiony ale praskat ve švech rozhodně nebudou. Účast fanoušků má totiž dva zádrhely. Jednak diváci budou moci navštívit pouze zápasy v hale Comerica Center ve Friscu, kde svou základní skupinu odehraje i česká reprezentace do 18 let a kde turnaj rovněž vyvrcholí. Avšak bezpečnostní důvody diváky nepustí do druhého dějiště, Children’s Health StarCenter v Planu. A zadruhé, ani ve Friscu se nebude hrát zdaleka před plnými ochozy. V aréně pro přibližně šest tisíc lidí se prodává hrubým propočtem okolo 1500 míst. Výhradně prostřednictvím denních balíčků, fanoušci navíc vytvoří skupinky po dvou až čtyřech.

NOMINACE ČESKÉHO TÝMU U18 NA PŘÍPRAVNÝ KEMP VE VYŠKOVĚ

Brankáři:
Daniel Král (Liberec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav), Tomáš Suchánek (Třinec), Patrik Hamrla (Karlovy Vary).

Obránci:
Martin Böhm, Jakub Šedivý (oba Liberec), Sebastian Jasečko (Mladá Boleslav), David Jiříček (Plzeň), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Tomáš Machů (Vítkovice), Jiří Ticháček (Rytíři Kladno), David Špaček (Litoměřice).

Útočníci:
Petr Gajda (Liberec), Marcel Marcel (Plzeň), Jakub Brabenec (Kometa Brno), Josef Krejsa, Martin Ryšavý (oba Vítkovice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (Karlovy Vary), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Matouš Menšík (Jihlava), Jakub Altrichter (Šumperk), Šimon Marha (Ambri-Piotta), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky, Finsko), Jakub Kos (Ilves Tampere, Finsko), Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice).

Foto: Roman MarešPROGRAM MISTROVSTVÍ SVĚTA DO 18 LET (USA - Frisco, Plano)

Pondělí 26. dubna:
23:00 Česko – Německo (sk. B, Frisco)
23:00 Bělorusko – Švédsko (sk. A, Plano)

Úterý 27. dubna:
3:00 Rusko – USA (sk. B, Frisco)
3:00 Lotyšsko – Švýcarsko (sk. A, Plano)
23:00 Finsko – Rusko (sk. B, Frisco)
23:00 Švýcarsko – Bělorusko (sk. A, Plano)

Středa 28. dubna:
3:00 Německo – USA (sk. B, Frisco)
3:00 Švédsko – Kanada (sk. A, Plano)

Čtvrtek 29. dubna:
3:00 Česko – Finsko (sk. B, Frisco)
3:00 Kanada – Finsko (sk. A, Plano)
23:00 Německo – Rusko (sk. B, Frisco)
23:00 Švédsko – Švýcarsko (sk. A, Plano)

Pátek 30. dubna:
3:00 USA – Česko (sk. B, Frisco)
3:00 Bělorusko – Lotyšsko (sk. A, Plano)

Sobota 1. května:
3:00 Finsko – Německo (sk. B, Frisco)
3:00 Švýcarsko – Kanada (sk. A, Plano)
23:00 Rusko – Česko (sk. B, Frisco)
23:00 Lotyšsko – Švédsko (sk. A, Plano)

Neděle 2. května:
3:00 USA – Finsko (sk. B, Frisco)
3:00 Kanada – Bělorusko (sk. A, Plano)

Pondělí 3. května:
19:30 1. čtvrtfinále (Plano)
22:00 2. čtvrtfinále (Frisco)

Úterý 4. května:
0:30 3. čtvrtfinále (Plano)
3:00 4. čtvrtfinále (Frisco)

Středa 5. května:
23:00 1. semifinále (Frisco)

Čtvrtek 6. května:
3:00 2. semifinále (Frisco)
23:00 zápas o 3. místo (Frisco)

Pátek 7. května:
3:00 finále (Frisco)

Začátky jsou uvedeny v českých časech, v Texasu je o 7 hodin méně.