Martin Hrnčár: Chceme, aby tréninky byly pestré, aby to kluky bavilo
Rozhovory
Rysům v těchto dnech odstartovalo letní kondiční období, prvoligový tým aktuálně tvrdě pracuje. S hlavním trenérem MARTINEM HRNČÁREM tedy byla řeč převážně na toto téma.

Pojďme fanouškům přiblížit program rysů pro nejbližší týdny. Co vaše svěřence čeká?

Vzhledem k tomu, že jsme byli na ledě poměrně dlouho, jelikož jsme byli k dispozici Ocelářům až do finále, tak jsme hráče drželi v určitém fyzickém zatížení. Začali jsme proto až 13. května a čeká nás sedm týdnů. Letní přípravu máme rozdělenou na bloky a taky na skupiny. Někteří hráči se budou chystat v individuálním režimu, jelikož už takto pracuji delší čas. Těmto hráčům jsme vyšli vstříc. Další skupina se připravuje v mini Werk areně pod vedením kondičního trenéra Pavla Horyla. Sedm týdnů by měl být adekvátní čas k tomu, abychom tým připravili. Pokud by někdo cítil potřebu, tak bude mít ještě jeden týden v červenci. Začíná období, které hráči nemají rádi, ale je velmi důležité pro celou sezonu.

Jak už jste naznačil, kondiční stránku má na starost Pavel Horyl. Shodli jste se na způsobu vedení letní přípravy?

Příprava probíhá pod jeho vedením, ale vše vzájemně konzultujeme. Víme, kde nás v minulém roce tlačila bota, co musíme zlepšit. S Pavlem jsme se na všem shodli a věřím, že to bude OK.

V přípravě jsou nyní převážně mladší hráči. Kdy by se mohl sejít kompletní kádr?

V polovině června proběhne obvyklý týdenní kondiční kemp v Bystřici, kde by měli být k dispozici už všichni hráči. Smyslem bude nejen kondiční trénink, ale také utužení party, bude to vlastně teambuilding. Tam budou poprvé všichni hráči spolu.

Pro vás osobně je to první letní příprava s Frýdkem-Místkem. Jak se vám zamlouvá zázemí v třinecké mini Werk aréně?

Už jsem to říkal dříve. Frýdek-Místek má podobné zázemí, jako má partnerský Třinec, pouze děleno dvěma. Veškeré zázemí, podmínky na práci jsou tady na výborné úrovni. Budeme tady skoro dva měsíce a musím říct, že podmínky pro trénink máme výborné. Ať už se jedná o atletický ovál či zázemí tady v malé hale. Jako trenér mohu jen pozitivně hodnotit tu pestrost. Chceme, aby vše bylo různorodé, aby to hráče bavilo.

V předchozích letech chodili hráči už během letní přípravy na led. Bude tomu tak rovněž v tomto roce?

Ano, mohu potvrdit, že už na konci května budeme jednou týdně chodit na led. Bude to ve spolupráci se skills koučem, kdy vyladíme některé technické věci. Kluci si mezi sebou zahrají i modelové zápasy. Vnímám to jako zpestření, nebudeme proto klást důraz na led, ale zaměříme se na kondici a všeobecnou přípravu. V těch vedrech ale přece jen bývá na zimáku příjemně (usmívá se).

V této chvíli máte předběžně kádr uzavřen, anebo stále monitorujete hráčský trh a nosíte v hlavě jména případných posil?

S Honzou Peterkem a realizačním týmem dolaďujeme určité věci. Chceme, aby po přesunu do Polárky, kde se vrátíme poslední týden července, byl kádr alespoň z 95 procent kompletní. Snažíme se tým poskládat tak, abychom byli co možná nejvíc konkurenceschopní. 

Máte už představu na téma eventuálních soupeřů pro letní předzávodní období?

Na tohle téma stále vedeme jednání, máme otevřené určité termíny. Chceme odehrát adekvátní počet správných zápasů proti týmům, které mohou být letos lídry. Hledáme také možnosti poměřit síly v zahraničí, ať už v Polsku či na Slovensku. Uvidíme, co nakonec dopadne, chtěli bychom ale absolvovat devět či deset zápasů. 

Odbočme od ryze klubových témat. Probíhá MS a určitě vás nejvíc zajímá ostravská skupina, kde hrají Slováci. Byl jste nebo budete osobně přítomen na některém utkání?

Abych se přiznal, tak hokeje mám během sezony až moc (úsměv). Plus sledoval jsem celé play-off Třince. Mistrovství světa mi proto stačí pozorovat skrz TV obrazovku. Je tam vždy tolik opakovaček. Možná si tolik neužiju atmosféru, ale z hlediska většího klidu se koukám doma.

A váš osobní tip na umístění slovenského nároďáku?

Na olympiádě začali velmi zle a nakonec z toho byl bronz. Nebude to jednoduché, kvalita jednotlivých týmů jde nahoru. Mohou postoupit ze třetího místa, ale taky nemusí. TOP týmy jsou stále nahoře, ale světový hokej se vyrovnává. Stačí se podívat, kdo byl minulý rok stříbrný a kdo bronzový.

VIDEOROZHOVOR