Haas si sezonu prodloužil u třinecké juniorky a slaví titul
Rozhovory
S frýdecko-místeckými rysy se útočník Oskar Haas statečně rval v zápasech Chance ligy. Po skončení sezony se pak následně vydal se svými spoluhráči Adamem Cedzem a Michalem Ramikem pomoci třinecké juniorce v bojích o mistrovský titul. A mladým Ocelářům se vytoužené mety podařilo dosáhnout.

Potřetí v historii se třinečtí junioři stali mistry České republiky. Mladí Oceláři sice s brněnskou Kometou prohrávali ve finále již 0:2, ale skvělým obratem a čtyřmi výhrami v řadě tuto sérii zvrátili na svou stranu. Velkou měrou se na poslední výhře podílel útočník Oskar Haas, který domácího gólmana překonal celkem čtyřikrát.

Dvacetiletý forvard naskočil v play off DHL extraligy juniorů celkově do patnáctí utkání a v nich si připsal neuvěřitelných 29 kanadských bodů. Není proto divu, že se tak Haas stal nejproduktivnějším hráčem závěrečné fáze juniorské soutěže. "Je to neskutečné," hlásil frýdecko-místecký forvard krátce po posledním zápase. "Každý z nás na ledě nechal úplně všechno, co v nás bylo. Dnes se nám povedl skvělý obrat ze stavu 0:3. Navíc proti Kometě, která hrála doma. Po špatném začátku série jsme se dokázali dostat zpátky, proto si mistrovského poháru vážíme ještě o to víc. Opravdu klobouk dolů před celý týmem," řekl v úvodu pozápasového rozhovoru Oskar Haas.


Jak sám pak rodák z Vrchlabí potvrdil, nerodila se Ocelářům cesta k titulu zrovna lehce. V semifinále proti Karlovým Varům prohrávali Třinečtí po dvou domácích duelech 0:2. Pak přišel skvělý obrat. Podobně se pak Slezanům vedlo i ve finálovém souboji s brněnskou Kometou. "S těmi Vary to nebylo vůbec lehké. Navíc, když jsme doma dvakrát pohráli a jeli k nim. Právě v takových chvílích se vždy ukáže síla toho týmu. Když jsme potřebovali, zabrali jsme," zdůraznil Haas.

Třinečtí si finále zahráli opět po roce, vloni byla však nad jejich síly Sparta, která získala titul po výhře 4:0 na zápasy. Co se oproti loňsku změnilo? "Určitě to byla síla v útoku. Loni nám chyběli kluci, co hráli za repre osmnáctky. Letos scházeli Petr Sikora s Radimem Mrtkou, ale ta síla v útoku byla fakt cítit," sdělil Haas.


Pro něj samotného byla letošní sezona jako na houpačce. Nejprve boj o setrvání v druhé nejvyšší hokejové soutěži s Frýdkem-Místkem, pak oslava juniorského titulu. "Přesně, bylo to takové nahoru dolů. Ve Frýdku nám vůbec nevyšel začátek sezony, to byla katastrofa. Poztráceli jsme docela dost bodů, které nám pak chyběly v boji o předkolo play off. Jsme rádi, že se nám podařilo soutěž zahránit. Co se týče juniorského titulu, tak ten je pro mne ohromně cenný," pousmál se Haas.

 

📷 Snímky: Markéta Křížová, Martina Sikorová, Lukáš Filipec