Máme další podpis! Klimša se rozhodl pokračovat v barvách rysů
A-tým
Již dříve jsme ohlásili, že u nás mimo dalších hráčů pokračují také kapitán Milan Mikulík a jeho asistent Rostislav Martynek. K nim se nyní přidal David Klimša, takže i jeho uvidíme v příští sezoně válet za Frýdek-Místek.

David Klimša je odchovanec havířovského hokeje, za svou kariéru se objevil také v mládežnických kategoriích Poruby a Vítkovic. Havířov vyměnil za Frýdek-Místek už v sezoně 15/16. S Frýdkem-Místkem postoupil do Chance Ligy (tehdy WSM ligy) a od té doby hraje pouze za něj. V posledním prvoligovém ročníku vynechal pouze tři zápasy. Vstoupí letos do své čtvrté sezony jako asistent kapitána? "Já jsem ve Frýdku-Místku spokojený, a když přišla nabídka na pokračování, tak jsem neměl důvod cokoliv měnit," řekl úvodem Klimša. "Nevím ale, jestli budu opět asistentem kapitána. Tohle určují trenéři krátce před sezonou. Musím ale říct, že dělat týmu asistenta, je pro mě velkou poctou. To ale asi pro každého, kdo takovou funkci dostane," svěřil se hráč s číslem 20 na dresu.

David Klimša je jedním ze základních pilířů sestavy rysů a jeho čísla mají každoročně stoupající tendenci. V posledním ročníku Chance ligy atakoval hranici 20 branek, nakonec se zastavil na čísle 19. K tomu ale přidal dalších čtyřiadvacet asistencí. Zatímco v minulých sezonách dosahoval na čísla mezi 20 a 30 body, tento rok jich nasbíral celkově čtyřicet tři. Ve statistice +/- ukončil sezonu v kladných číslech (+7). "Přiznám se, že jsem tolik bodů ve své kariéře nikdy nenasbíral. Z mého hlediska to byl určitě velký úspěch," pousmál se Klimša.

Loňskou sezonu, kdy se rysům tak tak nepovedlo ze skupiny poražených projít do předkola, hodnotil záporně. Přesto ale vypíchl světlé momenty. Například spolupráci v lajně, nebo atmosféru v hledišti. Neopomněl ani spolupráci s partnerským klubem z Třince. "Před sezonou jsme si dali za cíl postoupit do play off. První část soutěže byla strašně vyrovnaná. Nepovedlo se nám tam pár důležitých utkání a dostali jsme se do spodní skupiny. Tam nám vyšel dobře začátek a měli jsme vše ve vlastních rukou. Bohužel přišly zápasy, kdy jsme si nejspíš mysleli, že se vše udělá samo. A to nám zlomilo vaz. Hrozně nás to pak mrzelo, mysleli jsme si, že se o to ke konci ještě porveme, že to zvrátíme v Třebíči...bohužel, nevyšlo to. Bylo to hodně náročné, hlavně ten leden a únor, kdy těch utkání bylo opravdu hodně. A k tomu se přidalo ještě náročné cestování. Na to vše jsme byli připraveni, dalo se to zvládnout," vrací se k nevydařené části uplynulé sezony David Klimša.

"Nač bych určitě ale nejraději zapomněl, tak to byl ten venkovní trip, kde jsme postupně prohráli s Benátky a pak ještě v Ústí nad Labem. Naopak vzpomínat budu určitě na skvělou spolupráci v naší lajně s Petrem Kafkou a Vojtou Tomim. Nemůžu opomenout ani podporu našich fanoušků, kteří se snažili po celou sezonu. Opravdu velké díky," vzkazuje frýdecko-místecký útočník. "Určitě bylo také velkým lákadlem to, že spolupráce s Třincem funguje. Pokud se vám hodně daří, kdykoliv si vás mohou klidně vytáhnout o level výš," řekl Klimša.

Do příští prvoligové sezony chce jít náš útočník s jasným cílem, a to postoupit do play off. Možné rozšíření soutěže na 19 klubů (Vrchlabí se Šumperkem už svou účast potvrdili, čeká se na Kolín, ale také na Chomutov, kterému hrozí možnost konce seniorského hokeje. Piráty by mohlo ale nahradit možná Znojmo) ale nehodnotí kladně. "Jak jsem již řekl, našim cílem bude dostat se do vyřazovacích bojů. A také pomoci nějakým způsobem těm mladým klukům tady. Co se týče rozšíření soutěže, tak to moc kladně nehodnotím. Už tak je v lize těch týmů hodně. Dost bude záležet také na tom, jaký systém soutěže svaz vymyslí. Třeba to nebude tak špatné. Za mě byl nejlepší ten loňský model. Jak pro hráče, tak myslím si, že i pro fanoušky, je lepší, když se ti soupeři více střídají, než když se pořád hraje s těmi samými. Velkým plusem bylo, že se opět zřídilo to předkolo," svěřil se Klimša.

Ten se již intenzivně připravuje na novou sezonu, a to jak individuálně, tak někdy i s týmem. "Trénujeme už druhý týden. Předtím jsme měli ještě týden individuální přípravy, teď už je to vše složitější. Hlavně ohledně těch různých nařízení. Zatím jsem s trenérem domluvený na individuální letní přípravě, ale jezdím za klukama na běžecké tréninky," uzavřel povídání David Klimša.

DAVID KLIMŠA
narozen:
9. března 1989
pozice: útočník
hůl:
levá
výška/váha:
181 cm/85 kg
kariéra:
Poruba (D), AZ Havířov (J), HC Vítkovice (J), Havířovská hokejová společnost, HC Havířov Panthers, HC AZ Havířov 2010, SK Karviná, HC Frýdek-Místek
úspěchy:
postup s Havířovem a Frýdkem-Místkem do 1. ligy