Rysi budují kádr pro příští sezonu
A-tým
Prvním květnovým dnem se v Česku rozeběhl v Tipsport lize a v Chance lize přestupový kolotoč. Několik změn proběhlo rovněž i v našem klubu a my se s vámi o ně podělíme.

Již dříve jsme informovali, že klub prodloužil smlouvy (uplatnil opci) se zkušenými útočníky Rostislavem Martynkem a kapitánem Milanem Mikulíkem. V organizaci budou nadále pokračovat také zadáci Filip Haman s Ondřejem Hrachovským, se kterými byla uplatněna opce. Pod smlouvou jsou dále brankář Tomáš Suchánek, obránci Jakub Adámek, Šimon Jenáček, Jakub Michálek a útočníci Lukáš Kaukič s Danem Przybylou.

Třinecká organizace před pár dny zmínila rovněž prodloužení smlouvy s obráncem Janem Zahradníčkem či útočníkem Davidem Kofroněm.

Třiadvacetiletý bek Jan Zahradníček pendloval poslední sezonu mezi Třincem a Frýdkem-Místkem, v obou týmech odehrál přes dvacet utkání. Člen zlaté party třineckých juniorů z roku 2016 přesvědčil svými výkony vedení klubu, aby mu nabídlo novou smlouvu. Obě strany si rychle plácly. „Honza udělal velký pokrok. Měl poslední rok na to, aby ukázal, co v něm je, a šanci chytil za pačesy. Šel do sebe a hrál dobře nejen za Oceláře, ale i ve Frýdku-Místku. Je na něm vidět, že se vyhrál a začal si více věřit. Honza na to nevypadá, ale umí si najít nečekaně protihráče a pořádně jej trefit tělem. To bývá strašná rána, cítím to až na tribuně,“ pousmál se sportovní ředitel Ocelářů a jednatel frýdecko-místeckého klubu, Jan Peterek. „Ve Frýdku jsem hodně prozřel a ujasnil si, co od hokeje vlastně chci. Teď jedu od začátku do konce v plném nasazení. Sedli mi i kondiční trenéři, takže si dnes dokonce přidávám,“ podotkl Jan Zahradníček.

Dalším hráčem, který do společné organizace přichází, je brankář Ondřej Raszka. S třicetiletým gólmanem, který je rodákem z Třince, ale vlastní polský pas, se počítá, že začne ve Frýdku-Místku. Raszka si v zemi našich severních sousedů zachytal i za tamní národní tým. V uplynulé sezoně hájil branku polského extraligového celku JKH GKS Jastrzebie.

Co se týče naopak odchodů, tak v nadcházející sezoně již nebudou frýdecko-místecký dres oblékat obránce Jan Bartko (odchází do VHK Vsetín) a útočníci Jan Hladonik (Karlovy Vary ?) s Petrem Kafkou (Slavia Praha). „U odchodů je to každý rok stejné. U některých jsme dospěli k názoru, že už by pro nás nebyli dál tak platní, jak bychom potřebovali, dalším jsme nabídku na nový kontrakt naopak předložili, ale oni se nakonec rozhodli podepsat smlouvu s jiným klubem. Mrzí nás odchod Honzy Hladonika. Od jeho agenta jsme na naši nabídku nedostali protinávrh a bylo nám sděleno, že jeho budoucnost se bude ubírat jiným směrem. Je mi to líto, protože Honza udělal letos velký pokrok. Po začátku, kdy se mu bodově nedařilo, jsme cítili, že potřebuje nabrat sebevědomí, a proto se přesunul do Frýdku-Místku, kde dostal velký herní prostor,“ sdělil Jan Peterek.

V nejbližších dnech se rovněž rozhodne o působení dalších hráčů v našem klubu. „S Lukášem Danečkem se o případné spolupráci jedná. Jirka Polanský se ve svých 38 letech pomalu blíží k závěru své extraligové kariéry, proto od nás dostal nabídku do partnerského Frýdku-Místku, kde by se mohlo jednat o možnosti jeho zapojení do naší organizace v podobném stylu, jako to má například už několik let Rosťa Martynek. V podobném duchu jednáme i se stejně starým Martinem Adamským, který by nám v určité roli mohl i nadále pomoci. Rozpočet je ovšem neúprosný a je těžké mít v týmu všechny hráče, které bychom si přáli, nebo si to zasloužili. Takže také zde čekáme, jak se celá situace vyvine," sdělil pro třinecký web Jan Peterek.