Krnov byl těžkým soupeřem, ale zvládli jsme to, říká Ondřej Fiala
Muži B
Mužský tým B má za sebou první úspěšný krok ve vyřazovací fázi soutěže, když si ve třech zápasech poradil s Krnovem a postoupil tak do semifinále. V něm narazí rysi na Bohumín, který o svém postupu rovněž rozhodl až v třetím zápase, kdy porazili Karvinou. Jak zhodnotil čtvrtfinále kapitán Ondřej Fiala…

Ondro, určitě se shodneme, že to bylo proti Krnovu těžké, hlavně potom, když první zápas vyhrál právě soupeř.

Ze soupeřů, kteří připadali v úvahu pro první kolo, jsme Krnov chtěli nejméně. Velice zkušený tým, který nevyniká rychlostí, ale právě chytrostí a zkušeností svých hráčů. Nicméně jsme si řekli, že vybírat soupeře by se nám mohlo vymstít. Navíc jsme chtěli začínat sérii doma, což se nakonec ukázalo jako klíčové. Navíc jak jste zmínil, po prvním pro nás nepovedeném zápase jsme už neměli kam ustoupit. Krnov v prvním zápase předvedl svou chytrost a zkušenost.

Druhé utkání čekalo béčko mužů v Krnově, kde si určitě všichni uvědomovali, že Krnov může vyhrát, ale rysi musí, pokud nechtěli vypadnout z play off a ukončit tak sezónu. S čím jsme do zápasu šli?

Šli jsme do utkání s vědomím, že již v základní části jsme zde vyhráli, a to v době kdy byl Krnov na prvním místě tabulky. Věděli jsme, že Krnov má skvělé fanoušky, kteří je poženou dopředu. Před zápasem jsme si řekli, že musíme hrát svou hru, která je postavená na bruslení, které máme v lize nejlepší ze všech. Pokyny trenérů jsme plnili do puntíku, skvěle nás podržel Ondra Horváth a ve třetí třetině jsme svým bruslením a týmovým pojetím hry rozhodli zápas ve svůj prospěch. Důležitými faktory druhého utkání bylo také rychlé vyrovnání z hole Vojty Ševčíka na konci první třetiny a ubráněná přesilovka Krnova 5 na 3 v prostřední pasáži.

Po skvělém vystoupení na ledě Krystal arény v Krnově, kde jste vyhráli 5:1, se série vrátila k rozhodujícímu střetnutí do Polárky. Brali jste to jako výhodu, mít za zády domácí fanoušky?

Určitě je lepší hrát rozhodující utkání před domácími fanoušky, i proto jsme na konci základní části nikterak nepolemizovali a uhráli jsme si 4. místo, které nám zaručilo rozhodující zápas doma. I když musím smeknout pomyslný klobouček před krnovskými fanoušky, kteří na oba dva venkovní zápasy dorazili v hojném počtu a udělali Krnovu velice dobrou atmosféru. Naši fanoušci se ale nenechali zahanbit a celý zápas nás hnali dopředu. Celková atmosféra v utkání byla fantastická.

O postupujícím do semifinále nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy. Věřili jste, že to zvládnete?

Věřili jsme Ondrovi, který je dle mého názoru nejlepším gólmanem v lize. Ondra nás podržel v mnoha zápasech, což potvrdil i během rozhodujících nájezdů.

Sobotní souboj mezi Bohumínem a Karvinou určil, že právě Bohumín bude soupeřem červenobílých barev. Začíná se už ve středu 4. března a to na ledě soupeře. Jak se připravíte na tuto sérii?

Společně s trenéry zhodnotíme naše vzájemná utkání během sezóny, která byla velice vyrovnaná a určitě se na Bohumín připravíme, jak nejlépe umíme.